• Ogłoszenie:

Błąd disk boot failure brak botowania i wykrycia systemu

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Błąd disk boot failure brak botowania i wykrycia systemu

Postprzez Gizmo 24 Lis 2015, 18:58

reklama
podczas włączenia komputera pojawia mi się komunikat DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESSS ENTER i dalej nie chce startować system.
Jest to stary komputer i do tej pory działał Ok, do momentu w którym chciałem podłączyć dysk ATA .
Odłączyłem jeden z dysków i podłączyłem nowy lecz system nie chciał się uruchomić ,więc podłączyłem tamten stary i od tego momentu coś się dzieje z biosem czy dyskami i systemem, wyskakuje komunikat DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK .
Dyski w biosie widoczne, jedynie system nie startuje. Jedyny sposób w który mogę uruchomić system to włożenie płyty z systemem Vista i danie opcji napraw podczas uruchomienia i wtedy po 10 sek i ponownym uruchomieni system się uruchamia. Ale po wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu znowu się pojawia komunikat. I od początku płyta systemowa itd...
Co dziwne mam system na dysku ATA, a na SATA taki awaryjny lecz po odłączeniu wszystkich dysków i CD poza SATA pojawia się nadal ten komunikat

JAK NAPRAWIĆ SYSTEM ŻEBY NIE URUCHAMIAĆ CAŁY CZAS PŁYTY SYSTEMOWEJ ?????
Awatar użytkownika
Gizmo
~user
 
Posty: 616
Dołączenie: 29 Gru 2004, 14:39
Pochwały: 27



Błąd disk boot failure brak botowania i wykrycia systemu

Postprzez Łowca Androidów 24 Lis 2015, 19:20

Na początek sprawdź kojlejność bootwoania w BIOSie
Potem pobierz Hiren's BootCD
Wypal na CD i zabootuj z tej CD. Z menu wybierz Mini Windows XP - po załadowaiu się MiniXP sprawdź jaką literę ma przypisana partycja systemowa oraz partycja o pojemności 100 MB

Teraz (nadal pod MiniXP) uruchom wiersz polecen i wpisz:
Kod: Zaznacz wszystko
chkdsk D: /r

za D podstaw literę partycji z systemem Vista

Skanowanie "trochę" potrwa ;)

Po zakończeniu ponownie wpisz:
Kod: Zaznacz wszystko
chkdsk C: /r

za C podstaw literę partycji 100MB

Po zakończeniu zamknij okno i uruchom ponownie komputer.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Błąd disk boot failure brak botowania i wykrycia systemu

Postprzez misiuzs 18 Lut 2016, 22:21

Sprawdź podłączenie dysku twardego - czy dysk nie jest czasem źle włożony do portu.
Jeśli nie jest przykręcony do obudowy i klapka zabezpieczająca (od spodu laptopa) jest luźna (np. ułamany plastik trzymający śrubki) dysk może poluzować się.
misiuzs
~user
 
Posty: 61
Dołączenie: 11 Lip 2008, 16:05
Pochwały: 1




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości