• Ogłoszenie:

Samoczynne wyłączanie się komputera i monitora.

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Samoczynne wyłączanie się komputera i monitora.

Postprzez GocusPL 17 Lis 2015, 11:47

reklama
Witam otóż mam problem z komputerem ponieważ kiedy gram komputer się wyłącza. Nigdy czegoś takiego nie było. Nie zawsze się wyłącza czasami dopiero po 2-4h grania. Teraz mam jeszcze kolejny problem gdyż pojawia się komunikat Monitor go to sleep. Nawet jak nie gram monitor idzie spać jedynie pomaga restart komputera. Zaktualizowałem kartę graficzną i nie pomogło.
GocusPL
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 17 Lis 2015, 11:44



Samoczynne wyłączanie się komputera i monitora.

Postprzez Haruto 27 Lis 2015, 15:28

W pierwszej kolejności sprawdziłbym temperatury wszystkich układów (Procesor, Karta graficzna, Mostek północny, Temperatura zasilacza) i porównać z wartościami podanymi przez producenta. Zerknij również na stabilność napięcia. Odchylenia od normy na liniach +/-12V oraz +/- 5V nie powinny być większe od 5%. Warto również sprawdzić czy nie masz przypadkiem popuchniętych kondensatorów na MOBO jeśli są elektrolityczne. Jeśli wszystko będzie w normie i będziesz miał pewność, że to nie wina sprzętu, przeinstaluj system ze standardowymi sterownikami i zobacz jakie będzie jego zachowanie. Powodzenia w szukaniu :)
Haruto
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 27 Lis 2015, 15:08
Miejscowość: Wrocław




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości