• Ogłoszenie:

Windows 10 - spore użycie pamięci ram.

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Windows 10 - spore użycie pamięci ram.

Postprzez P4w3l 28 Sie 2015, 09:51

reklama
Dziesiątkę mam chyba od pierwszego tygodnia sierpnia. Wszystko było ok, aż parę dni temu zauważyłem dziwnie duże wykorzystanie RAMu, cały czas utrzymujące się na około 80%, nawet przy niewielu otwartych aplikacjach i kartach Firefox. Win 7 brał mi około 60 kilku procent przy wielu (nawet 30) kartach otwartych w przeglądarce, Wordzie, Spotify, komunikatorach. Thunderbird itd. Patrząc na proces, który dużo "zjada" (800 MB do ponad 1 GB), wychodzi, że to proces nazwany po prostu System (NT Kernel & System). Używam na co dzień CCleaner+CEnhancer i Glary Utlilities Pro, więc nie ma śmieci/tymczasowych plików/zamulaczy. Antywir 360 Total Security mało zjada RAM, dobrze zabezpiecza, a także całkiem sprawnie oczyszcza śmieci z systemu. Wygląda na to, że po prostu 10 tyle musi brać. Nie to, żebym strasznie narzekał, nawet te 4 GB, które mam, to starcza zwykle. Jednak wczoraj podczas zabawy cięższym programem graficznym, ów soft wyświetlił mi komunikat o niemożności wykonania operacji ze względu na za małą ilość pamięci. W 7 robiłem bardziej obciążające rzeczy w tym programie i takich problemów nie było. Pytanie - czy ktoś też zauważył zwiększone zapotrzebowanie na RAM w Windows 10 w ciągu ostatniego tygodnia, może ciut wcześniej?
P4w3l
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 08 Sie 2013, 14:34
Pochwały: 5



Windows 10 - spore użycie pamięci ram.

Postprzez PanKracjusz 01 Wrz 2015, 13:06

Też to zauważyłem. Win 10 zainstalowałem od kiedy tylko był dostepny, natomiast korzystam z niego dopiero od 30 sierpnia. U mnie, podobnie jak u Cb proces system zabiera ~98% pamięci :1: Z tą jednak różnicą, że ja mam 16 Gb :wink: a no i zauważyłem też użycie dysku "0" (systemowy) na 100% (SSD)
PanKracjusz
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 01 Wrz 2015, 13:01



Windows 10 - spore użycie pamięci ram.

Postprzez Andrzej1456 04 Gru 2015, 10:40

W systemie trzeba powyłączać różne procesy działające w tle. Win 10 zbiera o nas mnóstwo informacji i przesyła dalej. Trzeba to zatrzymać. Ja w sieci znalazłem instrukcje co i jak trzeba uśpić. Też tak miałem i teraz wszystko chodzi poprawnie.
Andrzej1456
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 04 Gru 2015, 10:26



Postprzez Thunderas 04 Gru 2015, 15:51

Windows rezerwuje sobie pamięć dlatego tyle zajmuje.

wysłana gołębiem komórkowym
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Windows 10 - spore użycie pamięci ram.

Postprzez Łowca Androidów 04 Gru 2015, 17:22

Bez przesady.
10ka jest lepiej zoptymalizowana od wszystkich pozostałych wersji.
Wszystko zależy od stanu sytemu i od zainstalowanego oprogramowania działającego w tel - np. zbeny antywirus.
Aktualnie jest nowa wersja 1511 i taką właśnie posiadam
U mnie zapotrzebowanie sytsemu to:
  • Procesor 1%
  • Pamięć 27% przy 6GB RAM (w tym prawie 11% zjada uruchomiony Menadżer zadań)
  • Dysk 0/1%

Image

Windows 10 Pro x64
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows 10 - spore użycie pamięci ram.

Postprzez jakubgrabowski 09 Gru 2015, 15:33

Też czytałem wiele opinii że nowy system zjada bardzo dużo pamięci RAM, a to spory problem dla starszych komputerów. Dlatego zastanawiam się czy jest w ogóle sens przechodzenia na 10-tke, u mnie windows7 działa szybko i płynnie.
jakubgrabowski
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 09 Gru 2015, 15:26



Windows 10 - spore użycie pamięci ram.

Postprzez Łowca Androidów 09 Gru 2015, 16:44

jakubgrabowski napisał(a):Też czytałem wiele opinii że nowy system zjada bardzo dużo pamięci RAM, a to spory problem dla starszych komputerów. Dlatego zastanawiam się czy jest w ogóle sens przechodzenia na 10-tke, u mnie windows7 działa szybko i płynnie.


Czy wy w ogóle czytacie cały wątek czy tylko tytuł oraz pierwszy post?
Przeczytaj mój post nad Twoim.
Czy 1GB RAM to tak dużo?
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości