• Ogłoszenie:

Trudny wybór studiów magazynier, kucharz, przyszły maszynist

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Trudny wybór studiów magazynier, kucharz, przyszły maszynist

Postprzez Nowwy7 20 Sie 2015, 20:07

Witam.
Piszę aby się poradzić, ponieważ mam dylemat.
Mam 27 lat, jestem po szkole zawodowej w zawodzie kucharz oraz obecnie ukończyłem szkołę średnią. Obecnie pracuję jako magazynier.
Zastanawiam się nad kontynuacją nauki na studiach.
Nie wiem zupełnie jaki kierunek wybrać. Ogólnie pod uwagę biorę studia niestacjonarne (zaoczne) I stopnia inżynierskie.
W niedługim czasie wybieram się na licencję maszynisty oraz będę podpisywał umowę lojalnościową z jednym z przewoźników kolejowych w PL.
Po dwóch latach będę wyszkolonym maszynistą,umowę lojalnościowa będę podpisywał na 3 lata przymusowej pracy po ukończeniu kursu i świadectwa.
Zastanawiam się nad kierunkiem studiów pod magiczną nazwą "Transport"
Czy Państwa zdaniem takie połączenie pracy na kolei, stanowiska maszynisty i studia w dziedzinie transportu to dobry pomysł?
Czy pracując na co dzień jako maszynista i studiując zaocznie transport to moja praca podczas studiów by się zaliczała jako praktyka, staż czy doświadczenie zawodowe?
Zastanawiam się też nad możliwością emigracji po zakończeniu studiów w PL.
Myślałem tez nad innymi kierunkami jak np. Logistyka, magazynowanie itp. (mam doświadczenie zawodowe w pracy na magazynach) ale jakoś tak średnio mnie kręci ten temat choć wiem jak mniej więcej jak wszystko działa i na jakich zasadach, znane są tez mi główne zagadnienia magazynowe, proces gospodarki magazynowej itd.
Ogólnie wybierając studia, mam też na uwadze ewentualne wykorzystanie zdobytej wiedzy w znalezieniu pracy za granicą, raczej w krajach anglojęzycznych. Obecnie pracuję też nad nauka i doskonaleniem tego języka.
Co do mojej wiedzy ogólnej to raczej jestem słaby z takich przedmiotów jak matematyka, chemia, fizyka, więc wybierając dany kierunek też warto wziąć pod uwagę ten fakt.

Kolejną kwestią nad którą się zastanawiam to czy lepiej, czy może bez różnicy będzie wybór uczelni zaocznej prywatnej czy może państwowej?

Mam straszny mętlik w głowie w tej chwili i potrzebuję opinii rad osób bezstronnych i obiektywnych.
Nowwy7
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 27 Maj 2015, 22:58



Trudny wybór studiów magazynier, kucharz, przyszły maszynist

Postprzez CzarnyWrzesien 22 Sie 2015, 18:58

Uważam, ze dobrym pomysłem było by połączenie pracy maszynisty i transportu miejskiego jak najbardziej. Gdy masz luki w ścisłych dziedzinach nauki matematyki czy chemii i fizyki warto było by wybrać kierunek, w którym najlepiej sobie poradzisz. Możesz również emigrowac z polski jeśli nic ciekawego się nie zdecudujesz.
Czarny Wrzesień
Awatar użytkownika
CzarnyWrzesien
~user
 
Posty: 188
Dołączenie: 23 Lip 2014, 23:15
Miejscowość: Podkarpacie, Turze- Pole
Pochwały: 3



Trudny wybór studiów magazynier, kucharz, przyszły maszynist

Postprzez Lola32 29 Sie 2015, 20:10

A moim zdaniem studia nic nie dają ;P Rób kursy - zamiast wydawać kase na studia. Dziś nikt na to nie patrzy a studia to milion przedmiotów które "zapychaja" grafik i może 2-3 które naprawdę się liczą. Szkoda czasu i pieniędzy. Mówi Ci to mgr :P
Lola32
~obserwator
 
Posty: 0
Dołączenie: 29 Sie 2015, 20:07



Trudny wybór studiów magazynier, kucharz, przyszły maszynist

Postprzez CzarnyWrzesien 30 Sie 2015, 17:45

Tak jak powiedziała Lola32, może warto zrezygnować ze studiów albo najlepiej wyjechać za granicę w poszukiwaniu czegoś lepszego?. Moim zdaniem najlepsza w twoim wypadku może być emigracja. :ok:
Czarny Wrzesień
Awatar użytkownika
CzarnyWrzesien
~user
 
Posty: 188
Dołączenie: 23 Lip 2014, 23:15
Miejscowość: Podkarpacie, Turze- Pole
Pochwały: 3



Trudny wybór studiów magazynier, kucharz, przyszły maszynist

Postprzez Mikou@j 30 Sie 2015, 20:03

Bierz łopatę i kop rowy.
Wszystkim geniuszom dziękujemy na 'cenne' uwagi.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości