• Ogłoszenie:

Na co zmienić athlona ii x2 255 3.1ghz? jakie chłodzenie?

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Na co zmienić athlona ii x2 255 3.1ghz? jakie chłodzenie?

Postprzez ozi1024 02 Sie 2015, 22:20

reklama
Witajcie, potrzebuję porady w kwestii upgrade'u procesora :)

Na początek mój spec:
CPU: AMD Athlon II X2 255 2x3.1GHz (@3.4GHz) (AM3)
RAM: GoodRam 2x2GB DDR-3 1333MHz (@~1400MHz)
MoBo: Asus M4A88T-V Evo (AM3)
GPU: Radeon 5750
Dyski: System na SSD, 3xHDD
Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W

Po przesiadce z Win7 na Win10 procesor zaczął dużo częściej osiągać 100% wykorzystania nawet przy dość prostych czynnościach. Nie winię tu systemu, bo już wcześniej procesor raczej bywał mocno obciążony, ale nie aż tak - widać więcej aplikacji i działań w tle nowego systemu mu nie służą. Używam komputera do pracy, programowania, studiów, czasem do wyedytowania jakiegoś filmu na potrzeby YT. Praktycznie nie gram w gry. Zastanawiam się nad niewielkim upgradem i spojrzałem na Athlona II X4 645 4x3.1GHz. Znalazłem ofertę za ok. 2 stówy bez chłodzenia. Czy to dobry deal? Czy chłodzenie z X2 255 wystarczy po przełożeniu na X4 645, czy będę musiał kupić inne? Jeśli tak - jakie (najlepiej raczej budżetowe i ciche)?

Proszę też o radę, czy tego typu upgrade ma w ogóle sens. Wiadomo, że najlepiej by było wymienić też płytę główną, zyskując podstawkę AM3+, ale nie w tym rzecz, bo to wyższy koszt. Proszę o pomoc, czy opisana powyżej wymiana da mi zauważalny przyrost wydajności (głównie podczas programowania w jakichś kombajnach typu Android ADT albo Netbeans), czy lepiej dać sobie spokój, odczekać, aż obecna konfiguracja naprawdę przestanie dawać rady i wtedy pokusić się o solidniejszy upgradę włącznie z płytą główną. W tej wersji z wymianą samego procesora rozważyłbym też dokupienie RAM-u, żeby było go w sumie 6 albo 8GB.
ozi1024
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 28 Lip 2015, 12:55
Pochwały: 2



Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości