• Ogłoszenie:

Zapis predkosci lacza

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Zapis predkosci lacza

Postprzez bogdanekk 07 Lip 2015, 12:02

reklama
Witam.

Od pewnego czasu mam problem z niestabinością łącza (internet radiowy 8mb/s). Mimo, że to radiówka to przez pierwsze 2 msc śmigał bez zastrzeżeń. Ostatnio jednak coraz cześciej się rozłącza, spowalnia itp. Wielokrotnie wzywałem dostawce w celu sprawdzenia tego problemu lecz za kazdym razem gdy się pojawia internet akurat pracuje jak należy i nie jesteśmy w stanie "złapać go na gorącym uczynku". Ponadto dostawca notorycznie twierdzi, że wina leży po stronie komputerów (wirusy itd.) lecz na urządzeniach mobilnych czy telewizorze również zdarzają się lagi.

Moje pytanie jest następujące. Czy istnieje programik, który na bieżąco monitoruje i zapisuje aktualną prędkość internetu? Posiadając taki zapis może uda mi się przekonać dostawcę do swojej racji i może w koncu zrobi to co powinien zrobić już dawno temu.

Pozdrawiamm
bogdanekk
 



Zapis predkosci lacza

Postprzez ToServeAndProtect 07 Lip 2015, 12:28

też tak mam z playem. pierwsze miesiące cuda się działy, pełne prędkości i niskie pingi. teraz jak coś zarzucę większego do ściągania to pingi rosną i rosną, internetu w tym czasie nie da się przeglądać, a bywa, że i zrywa internet. i to dość często zrywa, nawet od głupiego pobrania pliku 100MB.

wg mnie prosta rzecz to zapis pingu.
w CMD wpisujesz ping 8.8.8.8 -t > c:\ping txt. pingujesz adres dns googla, -t znaczy, że będzie działać cały czas aż przerwiesz, > oznacza zapis do pliku, no i ścieżka zapisu.

W pliku otrzymasz wyniki, będziesz widział wszelkie opóźnienia i przerwy w pakietach. spójrz na mój filmik: https://www.youtube.com/watch?v=vxGObxz1nng
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Zapis predkosci lacza

Postprzez grupapfi 09 Lip 2015, 12:18

Sprawdź może któryś z podanych tooli pomoże Ci w problemie: http://www.programosy.pl/kategoria,testowanie_sieci,1,1.html
grupapfi
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 08 Lip 2015, 15:34




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości