• Ogłoszenie:

Prosze o pomoc w rozeznaniu się w telefonach poniżej 400zł.

Forum komórkowe - wszystko co związane z tą jakże obszerną tematyką.

Prosze o pomoc w rozeznaniu się w telefonach poniżej 400zł.

Postprzez zaopatrzeniowiec 06 Lip 2015, 18:48

reklama
Witam. Ostatni raz miałem telefon z sześć lat temu i była to stara nokia z klawiszami i bladym wyświetlaczem. Chciałbym kupić coś poniżej 400zł, może być nawet za 150, co spełni kilka warunków. Potrzeba mi dowiedzieć się na co mam patrzeć, żeby dobrze wybrać, czego się wystrzegać, co oznaczają poszczególne parametry, który android jest najsprawniejszy i co dobrego płynie z posiadania dwóch kart sim? Nie musi być smartfon - może to być zwykły telefon jeżeli takie jeszcze istnieją.
Obecnie obczajam samsung galaxy oraz sony xperia.

Moje oczekiwania:
1. Nowy.
2. Do każdego kontaktu da się przypisać autorski obrazek oraz dowolny dzwonek pobrany z komputera.
3. Musi mieć dość mocy by udźwignąć firefox, youtube, gg i skype. Przeczytałem, że jest z tym problem ze względu na małą pamięć urządzenia.
4. Istnieje teraz coś czego nie trzeba doładowywać co 10 godzin? Albo tryb oszczędny, który naprawdę oszczędza?
5. Odczyt mp3 czy jakikolwiek format jest teraz w modzie oraz obsługa podstawowych/popularnych formatów wideo i obrazów.
6. Personalizacja stylów.
7. Głosnomówienie. Słuchawki (w zestawie lub możliwe do kupienia). Mikrofon i dyskretne nagrywanie rozmów. Aparat. Usb.
8. Da się przegrywać dane (kontakty, sms, historie z komunikatorów itp) na komputer lub inną jednostkę?
9. Jest taki model na rynku, który się nie rozkraczy po jednym upadku?
Powinienem chcieć czegoś jeszcze?

Również przydałoby mi się zorientować w operatorach. Zależy mi na minimalnej płatności tak abym nie musiał doładowywać telefonu co pięć minut na kasę, której i tak nie będę miał jak wykorzystać.
zaopatrzeniowiec
~user
 
Posty: 22
Dołączenie: 20 Sty 2014, 00:15



Prosze o pomoc w rozeznaniu się w telefonach poniżej 400zł.

Postprzez CzarnyWrzesien 26 Sie 2015, 13:21

:P Play na kartę - rok ważne konto. Polecam Alcatel z dotykowym ekranem.
Czarny Wrzesień
Awatar użytkownika
CzarnyWrzesien
~user
 
Posty: 188
Dołączenie: 23 Lip 2014, 23:15
Miejscowość: Podkarpacie, Turze- Pole
Pochwały: 3



Prosze o pomoc w rozeznaniu się w telefonach poniżej 400zł.

Postprzez ToServeAndProtect 26 Sie 2015, 13:59

CzarnyWrzesien napisał(a):Polecam Alcatel z dotykowym ekranem.

nie polecaj gówna tym bardziej nie podając żadnego konkretnego modelu.

zaopatrzeniowiec,
1. ok.
2. da radę.
3. ok, pod wyjątkiem, że telefon będzie miał krytyczne minimum 1GB RAM.
4. na baterie nigdy nie poradzisz. zależy jak się trafi niezależnie od modelu, producenta itd. z reguły smartfony ładuje się raz na 3-5 (max 7) dni jeśli nie używa się internetu. jak masz włączony internet 2G/3G/WIFI to codziennie ładujesz, na LTE nawet częściej. internet w cholerę zżera baterię. w nowej wersji androida (czyli 5.x) pojawił się fajny tryb extremalny dla oszczędzania baterii. działa tam tylko telefon, sms, kalendarz i budzik. reszta jest wyłączona.
5. aktualnie android czyta każdy format audio i większość video (ale przy odpowiednim oprogramowaniu i kodekach raczej ruszy wszystko).
6. co masz na myśli? rozszerz. to nie jest windows tylko prosty system gdzie ustawiasz tapetkę, ekran blokady, dźwięki itp itd
7. to jest standard. tylko: im tańszy telefon tym gorszy sprzęt i gorsza jakość
8. da się eksportować/importować rzeczy. nie wszystko dokładnie ale większość się da. i nie z każdego urządzenia na każde. z reguły działa to na urządzeniach od tego samego producenta.
9. nie ma takiego. to jest smartfon. on ma się potłuc (tym bardziej z TWOJEJ WINY) i masz kupić nowy jak się stary popsuje. to jest dzisiejsza polityka sprzętu elektronicznego


Podsumuwując: od operatora (żadnego) nie dostaniesz dobrego telefonu w dobrej cenie. lepiej wybrać ofertę bez urządzenia i przeznaczyć pieniądze na zakup telefonu poza operatorem. wydać więcej grosza i cieszyć się lepszym telefonem, mniejszym abonamentem (to w szczególności bo obliczając wyjdzie ci, że taniej kupisz telefon za 2000zł niż weźmiesz abonament za 90zł by mieć telefon za 1zł np).

Także co do oferty to polecam PLAY na kartę z ROCZNĄ WAŻNOŚCIĄ KONTA. Doładowujesz kiedy ci potrzeba, stawki są nawet dobre. Jeżeli ci zależy na internecie to już lepiej wybrać najtańszy abonament. Nigdy nie bierz telefonu u operatora.

Namyśl się i powiedz ile masz pieniędzy do przeznaczenia na telefon bo za 400zł to nie dostaniesz takiego jaki byś chciał. tym bardziej podając tyle punktów :)
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Prosze o pomoc w rozeznaniu się w telefonach poniżej 400zł.

Postprzez gramacz 06 Wrz 2015, 18:39

Z markowych za 400zł nic ciekawego nie kupisz, no może jakąś Lumię.
dystrybutora około 800zł kosztuje.
Inny tani to Doogee X5 Pro za 300zł (2GB RAM, 5 cali HD, Android 5.1) - tu masz kupon zniżkowy http://gadzet.telchina.pl/doogee-x5-pro-5-cali-hd-lte-i-android-5-1-za-jedyne-300zl/ normalnie drożej kosztuje.
A jeszcze tańszy, za 250zł jest Oukitel U7, 5.5 cala HD, LTE,Android 5, ale tylko 1GB RAM
gramacz
~user
 
Posty: 26
Dołączenie: 14 Wrz 2010, 22:50
Pochwały: 1



Prosze o pomoc w rozeznaniu się w telefonach poniżej 400zł.

Postprzez Kasiulek123 10 Wrz 2015, 11:50

ja polecę Pentagram Combo 4-Core - służył mi rok i nie mam powodów do narzekania. duosim pozwala na obsługę dodatkowej karty aero2 - darmowy internet. android/ekran do końca działał mi płynnie cenowo powinno się zmieścić do 400zł - 1.5 roku temu kupilam za ~430

niestety upadł mi o jeden raz za dużo, więc wyzionął ducha.. ale to moja wina bo nie miałam żadnego etui, czy czegokolwiek co uratowałoby mu życie + to nie był jego pierwszy upadek


co do operatorów. duża część z nich ma fajną opcje na karte (wiem że orange i play ma takie coś) - doładowujesz raz na 3miesiące za 50zł - na to się przeniosłam. wcześniej miałam za 25zł/msc ale tak jak Ty nie wydawałam nawet połowy tego miesięcznie
Kasiulek123
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 08 Wrz 2015, 15:05




Powróć do GSM - Telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości