• Ogłoszenie:

Instalacja dwóch systemów windows na jednym komputerze

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Instalacja dwóch systemów windows na jednym komputerze

Postprzez 9Daygamer 02 Cze 2015, 19:01

reklama
Witam wszystkich, z góry chciałbym uprzedzić, że jestem "newbie" w tych sprawach i chciałbym prosić o pomoc- Was, bardziej doświadczonych.
Więc sprawa wygląda następująco, chciałbym zainstalować system 64bitowy np. na dysku E (32 jest na C). Czy coś takiego jest możliwe i na jakiej zasadzie będzie działać wybór bądź zmiana między tymi systemami?
Dodatkowo zastanawia mnie czy podczas instalacji tegoż 64bitowego systemu nie ucierpią pliki aktualnie zainstalowane.
Jeśli byłby ktoś tak miły wytłumaczyć co i jak byłbym wdzięczny. :)
Z góry dziękuję. :banan:
9Daygamer
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 02 Cze 2015, 18:54



64 i 32bity

Postprzez Łowca Androidów 03 Cze 2015, 07:15

Teoretycznie jest taka możliwość jednak w praktyce lubią pojawiać się problemy - mowa oczywiście o identycznych systmeach - np. 2x Win 7 - pliki systemowe lubią się pokrzyżować. Nadmieniam, że problemy bywają

Jeśli mają to być dwa różne systemy to nie ma żadnego problemu.
Wybór systmu nastepuje podczas uruchamiania - jest ustwiony domyślny system, który wystartuje jeśli nie podejmiemy żadnej akcji w przeciągu 30 stekund (czas ten można edytować) lub wybieray z listy (strzałkami góra/dód który system chcemy uruchomić.
Po załadownaiu się systemu nie ma możliwości przełączania się między nimi - wymagany jest restart komputera - pliki natomiast są widoczne wszystkie na obu systemach.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Instalacja dwóch systemów windows na jednym komputerze

Postprzez enova 24 Cze 2015, 14:16

Taka możliwość istnieje nie tylko teoretycznie. Korzystałem z niej bardzo często i nigdy nie zaobserwowałem żadnych problemów. Dobrze jest jak przy instalacji drugiego systemu wskażemy jakąś nową czystą partycję. Nie kwestionuję oczywiście błędów, które zgłosił Łowca Androidów. Ja ich po prostu nie doświadczyłem.
Pamiętaj, że przy takiej instalacji musisz mieć licencje na oba systemy, ale to już oczywiście zupełnie inny temat.
Pozdrawiam.

Dodano Dzisiaj, 14:19:
Jeszcze jedna uwaga.
Zdarzało mi się mieć nawet trzy systemy na jednej maszynie np. 2 instalacje Windows 7 32 bit i jedna 64 bity.
enova
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 04 Kwi 2015, 11:22




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości