• Ogłoszenie:

Czy warto zaintalować avasta?

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Czy warto zaintalować avasta?

Postprzez Johny24 09 Maj 2015, 16:12

reklama
Dwa dni temu natknąłem się na test antywirusowy ze stycznia bieżącego roku (2015). I jestem nieco zaskoczony. Antywirus Avast ma tam o wiele większą skuteczność niż AVG. Do tej pory myślałem że jest odwrotnie. Czy zatem warto postawić na Avasta przy zabezpieczeniu komputera? Zdziwiło mnie również to, że Avast ma tam taką samą wykrywalność jak Eset. A może ten test jest naciągany? Nie zmam się za bardzo. Dodam że dość sporo "jeżdżę" po internecie. Czy zatem warto postawić na Avasta?
Johny24
 



Czy warto zaintalować avasta?

Postprzez apg2312 09 Maj 2015, 19:20

Nie chce mi się szczerze mówiąc setny raz pisać tego samego ;)
Poczytaj :
bezpieczenstwo-podczas-przelewow-bankowych-online-vt143436.html
czy-avast-jest-dobrym-antywirusem-jaka-alternatywa-vt143724.html
Na pewno sporo Ci wyjaśni.
W skrócie - moim zdaniem to w tej chwili, po wszystkich zmianach, porządny program antywirusowy. Kilka lat temu faktycznie zdarzały mu się wpadki, teraz można go z czystym sumieniem polecać.
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Czy warto zaintalować avasta?

Postprzez Łowca Androidów 09 Maj 2015, 19:57

Ja muszę w tym temacie wrzucić swoje 5 groszy bo juz mi niejednokrotnie zarzucano, że nie jestem na bierząco i że nowy Avast to świetny antywirus

Przykład zachowania nowego avasta:
http://peb.pl/6735478-post1.html
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Czy warto zaintalować avasta?

Postprzez apg2312 09 Maj 2015, 22:42

No i ? Na jednym przykładzie chcesz znowu snuć swoje spiskowe teorie, jaki to ten Avast jest paskudny, nieudany i w ogóle be ?
A tak na marginesie - Avast, to tylko program, napisany przez innych ludzi. I będzie się zachowywał tak, jak założyli sobie piszący go programiści.
Zresztą, w większości przypadków to, że Avast się tak zachowuje, to nie była wina samego programu, a durnego użytkownika instalującego wszystko jak leci. A jak czegoś nie idzie zainstalować, bo antywirus (nie tylko Avast, każdy antywirus) krzyczy i nie pozwala, to się wyłącza osłonę rezydentną, i instaluje/uruchamia wszystko jak leci.
Sam nieraz zresztą tak robię, gdy potrzebuję odpalić jakąś witaminkę NoCD, czy chcę obejrzeć rozebrane panienki na stronach dla dorosłych. Ale ja liczę się z ewentualnymi konsekwencjami takiego postępowania, i wyłączam osłony świadomy tego, co robię :P
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Czy warto zaintalować avasta?

Postprzez XMan 1 10 Maj 2015, 14:14

Nie było, nie ma i nie będzie idealnego/dobrego antywirusa...
Jak by tak było to wszyscy by używali tylko jednego.
Trzeba pamiętać o tym że ostatnio nowe wersje programów takich jak antywirusy, firewalle, przeglądarki itp. itd.
wymagają co raz lepszego sprzętu a zwłaszcza pamięci.

Avasta posiadam od dawna.
Wcześniej posiadałem inne, również testuję często inne...

Przykładowo AVG ostatnio przenosi często fałszywie pliki z systemu do kwarantanny uznając je jako zagrożone,
zwłaszcza przy posiadaniu karty dźwiękowej Realtek HD.
Efekt - brak dźwięku.
Punkt końcowy jest duplikatem

Nie chcę podawać tematów ile razy pomogłem w tej sprawie :wink:

Posiadam Windows XP SP3 oraz Windows 7 SP1 Home Edition, 3 GB. Ram-u.
avast! Free Antivirus + Comodo Firewall
Od czasu do czasu skanuję dodatkowo komputer za pomocą Malwarebytes Anti-Malware
Podczas instalacji usuń zaznaczenie przy
Uruchom okres testowy Malwarebytes Anti-Malware Premium.
http://img24.otofotki.pl/obrazki/im699_MBAM.png
Język PL --> Settings --> General Settings --> Language --> Polish
Zaktualizuj program oraz bazę wirusów.
Przeskanuj komputer...
W razie wykrycia infekcji usuń zainfekowane pliki.
Usuń zarażone pliki z kwarantanny.


Brak wirusów i zapomniałem kiedy ostatnio wykonywałem format :D

Jeszcze odnośnie avasta to:

Avast : PL, osłona poczty, błyskawiczna i bezproblemowa aktualizacja.
Tryby skanowania w Avaście:
1. szybkie.
2. pełne.
3. nośników wymiennych.
4. wybranych folderów.
5. podczas rozruchu systemu.
6. za pomocą wygaszacza ekranu.

Który antywirus posiada tyle trybów skanowania :?:

Nie raz jak nie jedno skanowanie to inne pomagają, np. podczas rozruchu systemu lub nawet niby głupie skanowanie za pomocą wygaszacza ekranu...

Doświadczyłem to wiele razy :)
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Czy warto zaintalować avasta?

Postprzez ToServeAndProtect 10 Maj 2015, 15:13

XMan 1 napisał(a):Który antywirus posiada tyle trybów skanowania

każdy jakbyś chciał wiedzieć <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl>
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Czy warto zaintalować avasta?

Postprzez XMan 1 10 Maj 2015, 16:31

ToServeAndProtect napisał(a):
XMan 1 napisał(a):Który antywirus posiada tyle trybów skanowania

każdy jakbyś chciał wiedzieć <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl>

Przykładowo Avira Free Antivirus również :?:
Do tego:
PL, osłona poczty, błyskawiczna i bezproblemowa aktualizacja.
:?:
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Czy warto zaintalować avasta?

Postprzez ToServeAndProtect 10 Maj 2015, 16:47

język językiem ale praktycznie 95% antywirusów ma język PL, ogólnie są one global-language.

każdy osłania poczte.

błyskawiczna i bezproblemowa aktualizacja? co to znaczy? to jest pojęcie względne, bardzo względne. zależne od prędkości neta, obciążenia sieci, serwerów z bazą danych itd. można wyliczać

antywirusy praktycznie niczym się nie różną z wyjątkiem tego jakiego silnika używają do wykrywania wirusów i sposobem zamulania (bądź nie) systemu xD

to że ty napisałeś coś takiego:
XMan 1 napisał(a):Brak wirusów i zapomniałem kiedy ostatnio wykonywałem format

nie znaczy, że to ochroni kogoś przed wirusami. w dzisiejszych czasach nie wirus jest problemem tylko użytkownik
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Czy warto zaintalować avasta?

Postprzez apg2312 10 Maj 2015, 22:15

ToServeAndProtect napisał(a):w dzisiejszych czasach nie wirus jest problemem tylko użytkownik

Może ciut poprawię - wirus czy inne złośliwe oprogramowanie jest jednak problemem ;)
Ale całkowicie się zgadzam z tym, że największym problemem jest nieodpowiedzialny użytkownik.
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Czy warto zaintalować avasta?

Postprzez ToServeAndProtect 10 Maj 2015, 23:51

apg2312 napisał(a):Może ciut poprawię - wirus czy inne złośliwe oprogramowanie jest jednak problemem

5-10 lat temu wg mnie tak :) aktualne antywirusy, nawet te "najgorsze" czy najprostsze są wystarczające by zatrzymać wirusy i wszelkie podstawowe zagrożenie płynące z sieci.
głupi windowsowy firewall jest także wystarczający, który kiedyś był tak dziurawy (choć wciąż jest :P ale jest lepiej), że koniecznością było szukanie alternatyw firewalla

atakowanie komputerów weszło na całkiem inny poziom i to głównie teraz z winy użytkownika coś złego dzieje się na kompie a nie z winy antywirusa
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Czy warto zaintalować avasta?

Postprzez pik 15 Lip 2015, 14:16

Nie jestem zwolennikiem darmowych antywirusów. Lepiej kupić coś takiego - http://sklep.eset.pl/ , bo uważam, że to aktualnie jeden z najlepszych antywirusów, co także potwierdzają opinie innych użytkowników. Z innych płatnych programów nie korzystałem, więc ciężko mi wogóle porównać.
Ostatnio edytowany przez ToServeAndProtect, 15 Lip 2015, 15:03, edytowano w sumie 1 raz
Powód: za reklamę się płaci, chcesz coś promować to uzgodnij warunki reklamy z administratorem vortalu
pik
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 15 Lip 2015, 14:12



Czy warto zaintalować avasta?

Postprzez Łowca Androidów 15 Lip 2015, 15:09

pik napisał(a):Nie jestem zwolennikiem darmowych antywirusów. Lepiej kupić coś takiego - http://sklep.eset.pl/ , bo uważam, że to aktualnie jeden z najlepszych antywirusów, co także potwierdzają opinie innych użytkowników..


A te opinie są oparte na opiniach innych użytkowników.Darmowe antywirusy nie różnią się niczym od płatnych poza możliwościami konfiguracyjnymi i dodatkami. Choć tu Comodo np. bije inne płatne na głowę zarówno w kmożliwościach konfiguracyjnych jak i skuteczności, a przy tym jest mało wymagający jeśli chodzi o zasoby systemowe.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Czy warto zaintalować avasta?

Postprzez Kuba1189 02 Sie 2015, 10:35

Wiesz naprawiam komputery na co dzień i twierdzę że AVG jest dużo lepszy niż Avast, dlaczego duża skuteczność używając AVG i adwcleanera ma dobrze od wirusowany komputer . Po za tym AVG jest lekki dla systemu zresztą jego skuteczność potwierdzają też testy komputer świata. A to co najbardziej podoba mi się w AVG to zero fałszywych alarmów:P
Kuba1189
 



Czy warto zaintalować avasta?

Postprzez XMan 1 02 Sie 2015, 12:01

Kuba1189 napisał(a):A to co najbardziej podoba mi się w AVG to zero fałszywych alarmów:P

XMan 1 napisał(a):Przykładowo AVG ostatnio przenosi często fałszywie pliki z systemu do kwarantanny uznając je jako zagrożone,
zwłaszcza przy posiadaniu karty dźwiękowej Realtek HD.
Efekt - brak dźwięku.
Punkt końcowy jest duplikatem

Nie chcę podawać tematów ile razy pomogłem w tej sprawie :wink:
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Czy warto zaintalować avasta?

Postprzez Łowca Androidów 02 Sie 2015, 14:24

Kuba1189 napisał(a):Wiesz naprawiam komputery na co dzień i twierdzę że AVG jest dużo lepszy niż Avast, dlaczego duża skuteczność używając AVG i adwcleanera ma dobrze od wirusowany komputer . Po za tym AVG jest lekki dla systemu zresztą jego skuteczność potwierdzają też testy komputer świata. A to co najbardziej podoba mi się w AVG to zero fałszywych alarmów:P

AVG był dobrym antywirusem, aktualnie to antywirusowy adware - śmieci w systemie tak, że masakra,nie pomne już o reklamach i propozycjach instalowania dodaktów rzekomo przyspieszających syste, a potem problem z deinstalacją.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości