• Ogłoszenie:

Problem z ram, komputer sie nie wlacza

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Problem z ram, komputer sie nie wlacza

Postprzez MrSacuro 19 Mar 2015, 14:05

reklama
Witam.
Mam problem z pamięcią RAM, po ich włożeniu komputer się uruchamia są dwa piknięcia, mija kilka sekund (2-4) i komputer się restartuje i tak w kółko ( wiatraki wszystkie się kręcą). Monitor nic nie wyświetla. Mam dwie takie same kości (które nie działają), są one ze starego kompa, na którym działały bez problemu. Poza tymi dwoma niedziałającymi mam inne kości RAM na których komp normalnie sie uruchamia. Dodam, że na tej pamięci RAM które działają, kiedy klikam delete przy starcie systemu, wchodzi do biosu i tam się zacina/klawiatura nie działa.
Cytat z poradnika na tym forum: BIOS AMI "2 krótkie - błąd parzystości pamięci RAM :arrow: Spróbuj przeinstalować kości jak wyżej, zresetować bios, w ostateczności sprawdzić inną kość."
RAM 1GB DDR2, nie wiem ile Mhz i jakie CL bo ciężko coś znaleźć w internecie na temat tego RAM. Znalazłem jedynie opis tego RAm na jakiejś stronie, ale nie wiem czy prawdziwy link
Płyta główna GA-EP35-DS3 (rev. 2.1)
W załączniku zdjęcie naklejki na pamięci RAM.
Załączniki
CAM00045.jpg
MrSacuro
~user
 
Posty: 103
Dołączenie: 17 Lis 2011, 17:19



Problem z ram, komputer sie nie wlacza

Postprzez Łowca Androidów 26 Mar 2015, 11:29

Co do pamięci RAM - mogą one nie być obslugiwane przez twoją plytę główną.
Jeśli chodzi o klawiaturę bo może być uszkodzone gniazdko PS2
Obejrzyj też płytę głóną czy aby nie ma na niej spuchniętych kondensatorów.
Jeśli to jest klawiatura USB podepniej inną - pod PS2 i sprawdź.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Problem z ram, komputer sie nie wlacza

Postprzez apg2312 26 Mar 2015, 13:27

1GB 240p PC2-6400 CL6 16c 64x8 DDR2-800 2Rx8 1.8V UDIMM RFB, Qimonda, BUR, HYS64T128020EU-2.5-B2

Sporo można o tych pamięciach znaleźć na necie.
http://www.google.pl/?gws_rd=ssl#newwindow=1&q=hys64t128020EU-2.5-B2
Pamięci firmy Qimonda, ale strona tej firmy nie działa :
http://www.qimonda.com
Firma w 2009 roku złożyła wniosek o upadłość :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Qimonda
Logo firmy
Image

Szczerze ? Skoro na Twoim komputerze te kości nie działają, to albo je wystaw na Allegro (nawet jako uszkodzone, może ktoś kupi, i parę złotych dostaniesz), albo daj komuś w prezencie (może u kogoś będą działać), albo je po prostu wywal.
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości