• Ogłoszenie:

Yet another cleaner fake czy real

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Yet another cleaner fake czy real

Postprzez PLUser 29 Sty 2015, 10:21

reklama
Jakieś pare dni temu. Zauważyłem 1 test programu YAC ANTIMALWARE na Youtubie. Prawidłowo wykrył niebezpieczne elementy. Ale żaden z włączonych zagrożeń nie zablokował. Testowałem go na pare dni. I nic złego w systemie nie zauważyłem. Ani 1 pobranego wirusa. Ani 1 zmodyfikowanego elementu przez YAC. A co do jego pracy to w sumie wszystko widzi. Ma Adblocka i to jest dobra opcja w tym programie. Jego wszystkie opcje są prawdziwe. A zachowanie na razie nieznane. Skaner na żądanie też jest prawdziwy i zaufany. I YAC jest darmowy i płatny. Tylko że w wersji premium oferuje blokowanie dostępu do niebezpiecznych stron, Hyper skan i inne. Co do ustawień przeglądarki to nie trzeba sie martwić. YAC modyfikuje przeglądarke W opcji Anti Malware można wybrać którą strone domyślną ma ładować po włączeniu przeglądarki, którego silnika ma używać oraz jaką strone domyślną ma ładować. Po włączeniu tych opcji. Chroni przeglądarke przed toolbarami i modyfikacjami ustawień. Więc nie widze nic podejrzanego w tym programie. A co do Ochrony w czasie rzeczywistym i do skanera na żądanie. Producenci programu YAC muszą dołożyć porządne sygnatury oraz jakiś porządny silnik na przykład: Silnik Bitdefendera.

Dodano Dzisiaj, 10:24:
I nie tylko YAC jest wirusem. Tak samo jak każdy program Anti-Malware, Anti-Spyware i Anti-Virus. Każdy zaufany produkt ma swojego własnego niegroźnego wirusa który ma chronić system użytkownika lub usuwać niepotrzebne śmieci z systemu operacyjnego.
PLUser
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 31 Gru 2014, 09:40
Pochwały: 1



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez Łowca Androidów 29 Sty 2015, 13:08

Ten YAC to WIELKI SYF
Instaluje i pakuje do systemu wiele śmieci.
NE INSTLUJEMY TEGO OPROGRAMOWANIA.

Jeśli już zainstalowałeś to szybciutko do dzialu Bezpieczeństwo i dawaj tam logi z FRST.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez PLUser 29 Sty 2015, 15:30

Łowca Androidów, nie mam pozostałości po odinstalacji Yet Another Cleanera. Nie powraca mi, nie widze jego pozostałości. Używam skanera na żądanie Emsisoft Emergency Kit. YAC odinstalowałem poprzez program IObit Uninstaller. I 0 śladów po odinstalacji YAC.
PLUser
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 31 Gru 2014, 09:40
Pochwały: 1



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez ToServeAndProtect 29 Sty 2015, 15:43

PLUser, możesz tego nie widzieć nawet ;) lepiej daj logi ;)
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez PLUser 30 Sty 2015, 16:22

ToServeAndProtect, sprawdzałem różnymi programami w poszukiwaniu resztek wpisów po programie YAC. I nic nie ma. Emsisoftem skanowałem system inteligentnym skanowaniem i też czysto. Więc nie dziwie sie żeby coś było. A co do FRST. To nie potrafie używać tego programu. Daj filmik który pokazuje jak sie używa FRST. Żebym wiedział jak sie używa tego FRST'A.
PLUser
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 31 Gru 2014, 09:40
Pochwały: 1



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez naffie 30 Sty 2015, 16:44

frst-otl-zoek-vt139692.html

Tutaj masz napisane w jaki sposób używać tego programu.
PlUser piszesz jak osoba która potrzebuje pomocy na forum, ale i tak sama wie najlepiej.
To, że nie ma "resztek" nie oznacza, że nie masz keyloggera albo innego syfu podpiętego np. pod sterownik dźwięku.

"intelignetnym skanowaniem", "resztek wpisów po programie YAC", "IObit Uninstaller", "Emsisoft Emergency Kit"

Ouh, stary .... lepiej daj te logi :D
Awatar użytkownika
naffie
~user
 
Posty: 186
Dołączenie: 11 Lis 2012, 19:46
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 6



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez Łowca Androidów 30 Sty 2015, 18:13

PLUser typowy wszechwedzacy nic nie wedzący.
Gdybyś się posłuchał mojej rady i rady kolegi ToServeAndProtect i zajrzałbyś do dzału Bezpieczeństwo tam założył wątek z opsem problemu otrzymałbys instrukcję łopatologiczną jak uruchomić i co zrobić z programem FRST, a całość uzycia programu FRST sprowadza się zaledwie do dwóch kliknięć myszy i mamy tak oczekiwane logi.

Ale pomóc można tylko tym którzy chcą pomocy.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez PLUser 31 Sty 2015, 11:56

Nie mam żadnych infekcji które napisał naffie. Nie mam ani Keyloggera ani infekcji pod sterownik dźwięku. Gdybym miał infekcje w sterownikach karty dźwiękowej. To dźwięk zmieniałby sie lub w ogóle nie byłoby dźwięku. A co do logów i programu FRST. To logi właśnie zrobiłem. Ale powiedzcie mi jak je przysłać do analizy.

Dodano Dzisiaj, 11:57:
I gdzie zapisują sie logi po ukończeniu skanowania w programie FRST. Bo na pulpicie nie mam.
PLUser
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 31 Gru 2014, 09:40
Pochwały: 1



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez Łowca Androidów 31 Sty 2015, 12:23

Logi wkea sie na strone www.wklej.org i podaj się tu linki
Logi są zapisywane w tym samym katalogu z którego uruchamiany jest FRST
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez PLUser 31 Sty 2015, 12:53

A jak wkleić te logi do tej strony co podałeś?
PLUser
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 31 Gru 2014, 09:40
Pochwały: 1



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez Łowca Androidów 31 Sty 2015, 13:32

To żart?

Instrukcja
  • Klikamy dwukrotnie lewym przycisiem myszy na notatnik FRST
  • Otworzy się notatnik z logiem
  • Zaznaczamy wszystko albo myszką albo skrótem ctrl+a
  • Teraz na stronie http://www.wklej.org w okienku prawy przycisk myszy i opcja Wklej
  • Klikamy teraz przycisk u dołu Wklej +
  • Otworzy się strona z wklejonym logiem
  • Kopiujemy adres i wklejamy go tu na forum
I tak z obydwoma logami FRST i Addtion
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez PLUser 31 Sty 2015, 14:31

log z Addition http://www.wklej.org/id/1617800/ log z FRST http://www.wklej.org/id/1617802/
PLUser
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 31 Gru 2014, 09:40
Pochwały: 1



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez Łowca Androidów 31 Sty 2015, 15:07

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem?
Logi miałeś wstawić w dziale Bezpieczeństwo - tam jest odpowiedni dział dla "chorych"

Tu tak na szybko - twierdzisz, że komputer jest czysty bo robiłeś inteligentne skanowanie
Oto co zostawił YAC - to nie wszystko:
SearchScopes: HKU\.DEFAULT -> {425ED333-6083-428a-92C9-0CFC28B9D1BF} URL = http://search.yac.mx/web/?q={searchTerms}&type=ds&from=yac&uid=st1000dm003-1ch162_s1dj309cxxxxs1dj309c&ts=1419424228
SearchScopes: HKU\S-1-5-19 -> {425ED333-6083-428a-92C9-0CFC28B9D1BF} URL = http://search.yac.mx/web/?q={searchTerms}&type=ds&from=yac&uid=st1000dm003-1ch162_s1dj309cxxxxs1dj309c&ts=1419424228
SearchScopes: HKU\S-1-5-20 -> {425ED333-6083-428a-92C9-0CFC28B9D1BF} URL = http://search.yac.mx/web/?q={searchTerms}&type=ds&from=yac&uid=st1000dm003-1ch162_s1dj309cxxxxs1dj309c&ts=1419424228
FF SearchPlugin: C:\Users\user\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\cke3mucd.default\searchplugins\YAC Safe Search.xml
S1 iSafeKrnlMon; \??\D:\Program Files (x86)\Elex-tech\YAC\iSafeKrnlMon.sys [X]


tu taka perełka:
HKU\S-1-5-21-2917954556-79250000-1762670911-1000\Software\Classes\exefile: "%1" %* <===== ATTENTION!

Co to takiego Tiranium AntiVirus bo to startuje razem z systemem? Przecież używasz Emsisoft Internet Security

tego jest więcej...

Ale wszystko wyczyszczone...

Nie chcę sie wcinać w kompetencje Ortynat'a - załóż temat w odopwiednim dziale.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez PLUser 31 Sty 2015, 15:19

Tiranium Antivirus sprawdzałem by wiedzieć czy jest taki sam jak YAC. Ale narazie sam nie wiem. Bo jest po angielsku ten Tiranium.
PLUser
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 31 Gru 2014, 09:40
Pochwały: 1



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez Łowca Androidów 31 Sty 2015, 15:23

Jak widzę to masz zamiłowanie do wynalazków Baidu Security - masakra.
Zainstaluj prostego antywirusa, popularnego ze wsprarciem, a nie jakieś cenzura niewiadomego pochodzeia - powtarzam - chcesz mieć czysto w systemie załóż wątek w dizale BEZPIECZEŃSTWO - schowaj chorą ambicję do kieszeni - są ludize co się na tym znają - sorry, ale ty do nich nie należysz.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez PLUser 31 Sty 2015, 15:28

Temat już założyłem w dziale bezpieczeństwo. Nie wiem czy sie zapisało.

Dodano Dzisiaj, 15:31:
Łowca Androidów, pobieram antywirusy po to by je sprawdzić jasne?! :x Jak mam wiedzieć czy coś złego robi program antywirusowy, nie sprawdzając go lub nie czytając w internecie?
PLUser
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 31 Gru 2014, 09:40
Pochwały: 1



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez ToServeAndProtect 31 Sty 2015, 15:41

jak nie wiesz jaki antywirus to idziesz na jakieś forum, np do nas, i sie pytasz
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez Łowca Androidów 31 Sty 2015, 15:45

Ooo - SoftTester, no-no. Do tego trzeba mieć odpowiednią wiedzę, trzeba wiedzieć jak sprawdzić jakie procesy uruchamia dany soft, gdzie zapisuje logi i jak sprawdzić co się wraz z isntalatorem instaluje, co się wraz z exe'kiem uruchamia, a potem w razie czego nie używać kolejnego wynalazku (typu YaC) do czyszczenia i sptawdzania tylko mieć pojećie o logach i ich wykorzystaniu - logach z programów typu FRST, ZOEK, OTL, Combofix i jeszce wielu innych.
I nie ma co się oburzać, że ktoś ci prawde powiedział - nie znasz się - to, że umiesz zainstalować system i antywirusa oraz cenzura warte optymizatory systemu (w rzeczywistości zamulacze) nie oznacza, ze masz o czyms pojęcie.
Dowodem na to jes uparte twierdzenie, że masz czysty system - sprawdzałeś - a wygląda jak wygląda.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez PLUser 31 Sty 2015, 16:04

Łowca Androidów, na twoim miejscu. Nie instalowałbym AVG czy Avasta lub innego słabego antywirusa. Bo wtedy system już sie do niczego nie nadaje tylko czeka formatowanie systemu. Emsisoft lepiej wypada w testach. Tak samo jak 360TS. Tylko że ten 360TS nie ma jeszcze własnego Firewalla do systemu. A Emsisoft jest taki wydajny, wspierany i dobry w ochronie systemu. Co każde 30 minut lub 45 minut. Ma nowe sygnatury baz danych wirusów. Ten ESET to jakaś totalna porażka. Bardzo długo skanuje system nawet w szybkim skanowaniu. A Norton to jakaś głupota. Norton wykrywa wirusy nawet w czystych plikach czy aplikacjach. Norton to bezużyteczny antywirus.
PLUser
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 31 Gru 2014, 09:40
Pochwały: 1



Yet another cleaner fake czy real

Postprzez Łowca Androidów 31 Sty 2015, 16:21

Jesteś nieopierzonym dzieckiem neo.
To po pierwsze.
Po drugie - skąd przypuszczenie, zę instlauję Avasta?
Jeśli zaś chodzi o AVG Free Atywirus to od roku mam w pracy i jeszcze formatu nie robiłem.

To tak na marginesie bo sam antywirus to tylko taka zasłona dymna, w dizsiejszych czasach tak narpawdę jest zbędny bo zagrożenia płyną z innej strony. Zabezpieczeneim jest dobry program Antyexploit'owy oraz wprowadzenie zmian w zasadach grup lokalnych i to w zupełności wystarcza do zabezpieczenia systemu.

Największym zagrożeniem dla systemu jest sam użyszkodnik taki jak ty klikający w co się da i instalujacy oprogramowanie niewiadomoego pochodzenia.

Do testowania taieog oprogramowania jest potrzebna przynajmniej podstawowa wiedza programistyczna i informatyczna - ja takowej nie posiadam i dlatgego się nie wymądrzam tylko jak już coś chcę potestować to najpierw zasięgam opinii, jeśli takowej nie otrzymuję i testuję na własne ryzyo to potem wspomagam się innym - tymi co sie znają i pomagają w oczyszczaniu z "brudu" i infekcji.

Tyle w emacie - dyskusja z tobą jest zupełnie bezsensowna - ni eprzyjmujesz krytyki, stroisz fochy i wymądrzasz się jakbyś pozjadał wszystkie rozumy, anie masz o tym bladego pojęcia.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości