• Ogłoszenie:

Telewizor led około 50", około 4000zł

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Telewizor led około 50", około 4000zł

Postprzez KaRi 28 Sty 2015, 12:59

reklama
Cześć ;)
Poszukuję telewizora dla rodziców. Będzie wisiał w salonie, który przez większą część dnia jest nasłoneczniony, ale słońce raczej nie będzie padać bezpośrednio na telewizor. Odległość od kanapy do telewizora to jakieś 3-4 metry. TV będzie powieszony na ścianie. Co ważne, telewizor powinien mieć znośne kąty, bo oglądany będzie również pod jakimś tam kątem (niewielkim, ale jednak). Wielkość telewizora jaką uzgadniałem z rodzicami to około 50", może być więcej, może być mniej jeżeli warto. Głównym aspektem jest jakość obrazu. Smart i 3D schodzi całkowicie na drugi plan (jednak jeżeli ipla będzie działać to będzie dobrze). Obraz ma być ostry i wyraźny, telewizor ma sobie radzić z dynamicznymi akcjami. Port USB z boku i odtwarzanie napisów w srt mile widziane, ale to już chyba standard :P Budżet: około 4000zł.

Po wstępnym rozeznaniu w sieci stanęło na dwóch modelach: Philips 47PFS7509/12 (tylko nigdzie go wyhaczyć na żywo nie mogę) i Sony KDL-50W829B. Philips jest sporo mniejszy, ale ma Ambilight, o którym jest mnóstwo pozytywnych opinii, a jakość obrazu podobno jest dobra. Sony jest większy, w sieci spotkałem się z wieloma zwolennikami tego modelu, widziałem go na żywo i wywarł na mnie również niemałe wrażenie.
Proszę o opinię o tych dwóch modelach, może jakieś inne propozycje?

Pozdrawiam, Karol :)
i5 6600K @ ? || Prolimatech Megahalems + 2x Enermax Magma Advanced 120mm || Asus Maximus Ranger VIII || 2x4GB G.Skill RipjawsV 2400Mhz Cl15 @ ? || Chwilowy brak GPU || Crucial MX100 256GB || Corsair RM650 || Phanteks Enthoo Pro M + 3x Enermax Magma Advanced 120mm + 2x Corsair AF120 QE || Gigabyte Force K7 || Razer Deathadder Chroma || Samsung T23B350 || Playstation 4 500GB || Microlab FC530 || Lenovo Y580 + Plextor M5S 128GB || HTC One M7
Awatar użytkownika
KaRi
~user
 
Posty: 2077
Dołączenie: 20 Kwi 2010, 18:27
Miejscowość: Połchowo/ k.Puck
Pochwały: 149



Telewizor led około 50", około 4000zł

Postprzez fibi07 30 Sty 2015, 03:05

KaRi napisał(a):Sony KDL-50W829B

ostatnio ten telewizor zakupiłem i sprawuje się bardzo fajnie.
w pokoju jest słońce (nie przez cały dzień), ale nie ma tragedii oglądając tv przy słońcu, a kąty widzenia są bardzo dobre.
obraz jest bardzo wyraźny i mogę śmiało polecić ten telewizor.

jeżeli będziesz chciał wieszać na ścianie, to montaż sony jest trochę dziwny, bo nie podlega pod żaden standard mocować (poza czymś co daje sony, czyli uchwytu aby powiesić w jedno miejsce na ścianie bez możliwości ruszania), ale można to obejść (dłuższe śruby, podkładki, nakrętki i daje rade).

jedyny minus jaki mogę powiedzieć o tym telewizorze, to że głośni strasznie dają górą, jest mało dołu, a środek jest mało wyrazisty. starsze modele sony wbudowane głośniki miały lepsze, ALE nie jest aż tak to wyczuwalne jak nie jesteś jakimś koneserem dźwięku (poza tym, idzie się szybko przyzwyczaić).
Awatar użytkownika
fibi07
~user
 
Posty: 2008
Dołączenie: 21 Maj 2006, 12:55
Pochwały: 58




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości