• Ogłoszenie:

Przeglądarka google chrome dla windows xp

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Przeglądarka google chrome dla windows xp

Postprzez Darom 23 Gru 2014, 21:57

reklama
Mam komputer Stacjonarny z Windows XP SP3. Chciałbym sobie zainstalować przeglądarke Google Chrome bo podobno jest bardzo szybka. Ale, może nie tą najnowszą wersje, która dużo pamięci pobiera i miejsca na dysku.
Chciałbym mieć taką wersje, która przy moich ustawieniach będzie szybko się uruchamiać i szybko strony wczytywać.
Obecnie mam IE 8 i najnowszą wersje Firefoksa.
Mam dysk C: o pojemności 19,5 GB i dysk D: o pojemności 17,5 GB - oba dyski to NTFS
447 MB RAM. NVIDIA GEFORCE 6100
Czy dla takich parametrów najnowsza wersja Google Chrome będzie śmigać bez zawieszania i zacinania się ?
Prosze o pomoc w tej sprawie. Jeśli najnowsza wersja może kiepsko się sprawować na moim komputerze to poprosze o link do innej starszej wersji takiej, która mało miejsca zajmie na dysku i będzie szybko działać.
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Przeglądarka google chrome dla windows xp

Postprzez Mikou@j 24 Gru 2014, 11:45

Nie możesz po prostu sprawdzić jak najnowsza wersja będzie działać? Co my wróżki jesteśmy, że ci powiemy jak na konkretnej konfiguracji przeglądarka będzie działać ? :o Przetestuj i używaj jeśli będziesz usatysfakcjonowany.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Przeglądarka google chrome dla windows xp

Postprzez P4w3l 24 Gru 2014, 12:16

Pamięci masz za mało na płynne działanie Chrome przy wielu otwartych kartach. Możesz spróbować jakąś starszą wersję Chromium, trochę lżejsza niż Chrome. Ale i tak nie wiem, często użycie RAM jest bardziej optymalne w nowszych wersjach niż w starszych.

https://commondatastorage.googleapis.com/chromium-browser-snapshots/index.html?prefix=Win/

Tu masz wersje od starych do najnowszych w dół. Pobierasz archiwum chrome-win32.zip, rozpakowujesz, uruchamiasz plik chrome.exe i działać powinno. Skróty można se zrobić manualnie. Jest jeszcze mini instalator w katalogu online. Nie bawiłem się nim, więc nie wiem, do instalacji musisz mieć chyba rozpakowane Chromium i ten instalator w tym samym katalogu. Albo może trzeba wrzucić instalator do folderu Chromium.
P4w3l
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 08 Sie 2013, 14:34
Pochwały: 5



Przeglądarka google chrome dla windows xp

Postprzez Darom 24 Gru 2014, 13:23

A jest może jakaś wersja Google Chrome 5.0 dev ? taką żeby dobrze działała i nie sprawiała problemów ?
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Przeglądarka google chrome dla windows xp

Postprzez P4w3l 24 Gru 2014, 14:32

Stąd powinno pójść - jedyny błąd, ostatnie 5 stabilna to 6. Prawdopodobnie będziesz musiał dokładnie odinstalować Chrome późniejsze, jak instalowałeś. Np. przy użyciu IObit Uninstaller z czyszczeniem śladów i CCleanerem czyszczenie śladów.

http://www.oldversion.com/windows/google-chrome/
P4w3l
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 08 Sie 2013, 14:34
Pochwały: 5



Przeglądarka google chrome dla windows xp

Postprzez Darom 24 Gru 2014, 14:54

A wersja 5.0.375.125 nie jest stabilna ? To może dałbyś linka do wersji stabilnej ? bo ja widze większości same wersje beta.
Dałbyś mi linka do wersji stabilnej i żeby nie było z nią problemów nawet w czasie odinstalowania ?
P4w3l napisał(a):Stąd powinno pójść - jedyny błąd

Gdzie ten bląd ?
P4w3l napisał(a):ostatnie 5 stabilna to 6.

Ostatnie 5 to widze wersje beta, a potem od wersji 6 też są bety więc niewiem o co Ci chodzi ?
Ostatnio edytowany przez Darom, 24 Gru 2014, 15:40, edytowano w sumie 1 raz
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Przeglądarka google chrome dla windows xp

Postprzez XMan 1 24 Gru 2014, 15:29

447 MB RAM. NVIDIA GEFORCE 6100
Czy dla takich parametrów najnowsza wersja Google Chrome będzie śmigać bez zawieszania i zacinania się ?

Na takim złomie nie pojedziesz.
Dołóż jeszcze min. 1 GB. RAM-u.
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Przeglądarka google chrome dla windows xp

Postprzez Darom 24 Gru 2014, 15:40

X-man Jak kiedys instalowalem windowsa od nowa to jakos nie mowiles mi ze mam zloma i dawales sterowniki do karty graficznej itd. A teraz mi piszesz ze mam zlom ?
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Przeglądarka google chrome dla windows xp

Postprzez XMan 1 24 Gru 2014, 16:45

Ale jak pisałem to był Twój komputer czy obecny w temacie taty ?
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Przeglądarka google chrome dla windows xp

Postprzez Darom 24 Gru 2014, 16:54

Mam dwa komputery, stacjonarny i laptopa. Cały czas jak widac pisze o tym stacjonarnym.
I wtedy jak na stacjonarnym robilem formata to nie pisales ze mam zloma i sterowniki mi dawales.
Ale tu nie o tym, jak poprawic wyswietlanie stron w google chrome ? zebym nie mial strony onetu na cala rozdzielczosc ekranu ? Bo zamiast strony onet.pl widze tylko jeden obrazek z tej strony. Tu jest screen
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości