• Ogłoszenie:

Fragmentacja dysku twardego

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Fragmentacja dysku twardego

Postprzez xxkoval15xx 22 Gru 2014, 21:39

reklama
Kupiłem od kumpla laptopa ACER E1-531 z uszkodzonym dyskiem twardym. Kupiłem taki sam model dysku, tylko że używany.
Przeskanowałem dysk programem HD-Tune i nie wykazuje żadnych Bad Sectorów.
Zainstalowałem system Windows 8 - miałem taki obraz,m co wyszukuje w Biosie klucza i sam wybiera jaka wersja ma być zainstalowana na komputerze, żeby był oryginalny.
A teraz do rzeczy. Mam taki problem ze nie nie chcą mi się instalować aktualizacje(komputer bardzo muli i nie pobiera nawet 1%) nie mogę zainstalować aplikacji ze sklepu windows oraz skanujac programem Ausologisc Disk Defrag nawet po instalacji mam fragmentacje na dyskach twardych przekraczającą 30%.
Czy to jest wina kopii systemu, czy dysku twardego, lub czegoś innego ?
xxkoval15xx
 



Fragmentacja dysku twardego

Postprzez Łowca Androidów 23 Gru 2014, 09:08

HD Tune to badziew.
Probemy najprawdopodobniej są związane z dyskiem, ale to możemy stwierdzić dopieor po jego teście.

Pobierz płytkę >>>Hiren's BootCD<<<, wypakuj i wypal obraz iso na CD, teraz zabootuj z tej płytki i z menu wybierz Mini Windows XP - po załadowaniu MiniXP z pulpitu kliknij HBCD Menu -> Programs -> Testing -> Victoria (HDD Info/Test) - po uruchomieniu programu kliknij zakładkę SMART i przycisk GET SMART - zrób fotekę i wstaw tu na forum.
TEST POWIERZCHNI:
Po uruchomieniu programu klikamy zakładkę Setup i tu dodatkowo zaznaczamy opcję Only non-destructive functions -> teraz klikamy zakładkę Tests, z prawej zaznaczamy pozycje to log 200, 600, x oraz Err x i klikamy z prawej przycisk Start -> po zakończeniu jeśłi pojawi się okno z wynikiem zamykamy je i robimy fotkę tak aby było widać parametry z czasami dostępu do sektorów i wstawiamy tu na forum.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości