• Ogłoszenie:

Headset i rozmowa podczas grania

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Headset i rozmowa podczas grania

Postprzez gronek17 20 Gru 2014, 21:52

Witam.
Mam pytanie dość zawiłe bo mimo iż nie mam PS4 ani headset'a a na pc to na razie jeszcze nie gram na multi (choć w przyszłości kto wie) to zastanawiam się jak to się wszystko odbywa bo po necie szukam ale wielki chaos tam znajduje, a być może ktoś z was czytających to, streamuje bądź nagrywa gry i wie o co chodzi.

Skupmy może uwagę głównie na GTA 5. Jak oglądam Rocka https://www.youtube.com/watch?v=VBrE-zA03qQ to on gada sobie z resztą osób normalnie głos wgl jest czystszy niż jak na headsecie bo mają oni wszyscy mikrofony pojemnościowe( wiem bo innych też oglądam) więc chyba dlatego.

Tylko że jak oglądałem ostatnio SetoKami http://www.twitch.tv/mrsetokami/c/5616399 to zacząłem się zastanawiać nad paroma rzeczami.

Otóż jakie są wgl opcje z tym rozmawianiem z innymi, bo ci dwoje na tym filmiku gadali sobie przez headsety a inni ich słyszeli, i Seto nie mógł sobie z nimi porozmawiać bo powiedział na filmiku że musiał by podłączyć headseta, to w takim razie czemu nie mógł skorzystać z mikrofonu który miał przed sobą, skoro z tego korzysta tak samo jak gra z Rockiem, to o co tu chodzi?

Tak samo się zastanawiam nad opcjami jakie są czyli że można np. ustawić sobie że :
-słyszy mnie tylko koleś 1 i koleś 2 a reszta nie, albo wszyscy mnie słyszą, albo nikt mnie nie słyszy i ja nikogo nie słyszę, albo słyszę wszystkich ale mnie nie słyszą ???

Zastanawia mnie też to, że w sumie jeśli miałbym kogoś słyszeć i z nim gadać to dopiero gdy weszlibyśmy w jakiś wyścig, deadmatch czy coś, podczas sesji ogólnej dla wszystkich graczy a nie dla sesji dla zaproszonych, chyba tak to działa? Bo z tymi z sesji dla zaproszonych to sobie gadam tak jak Rock na filmiku choć nie wiem jeszcze jak oni ze sobą gadają, inni ich nie słyszą jeśli akurat wykonują jakiś deadmatch czy wyścig z innymi graczami z poza sesji??

Tak wiem może trochę pogmatwałem ale bardzo mnie to zastanawia jak to działa bo zazwyczaj to nie grywałem na online w różne gry a niebawem zacznę i chciałbym też wiedzieć co nieco jak się z kimś gada przez headseta czy nie wiem co jeszcze innego.

Bardzo proszę o wyjaśnienie tego bo już nie wiem skąd mam się dowiedzieć. Z góry dzięki za odpowiedź.
gronek17
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 04 Maj 2012, 10:51



Headset i rozmowa podczas grania

Postprzez (Teus) 21 Gru 2014, 18:11

Skoro i tak będziesz potrzebował headset to odpowiesz sobie sam na te pytania jak już to podłączysz, troche temat bez sensu według mnie.
Strzelam że jak się łączysz bezposrednio w "grupe" z jakimis graczami to tylko wy sie slyszyscie... pomysl jaki bylby sens jakby caly serwer was slyszal a na serwerze byloby np 60 osob.. Kup, zagraj, ciesz sie, bo na pewno bedzie okej ;) Pzdr.
| ACER ASPIRE 5740G-334G25Mn | Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 330 @ 2.13GHz | 4096 Ram DDR3 | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 1GB DDR3@Biosmodded 700mhz/1050mhz. 1.05V, DirectX 11, Shader 5.0, Avivo | Hitachi 250 GB SATA II | Windows 7 Ultimate 64 PL |
Eset Smart Security 5|
Awatar użytkownika
(Teus)
~user
 
Posty: 1380
Dołączenie: 04 Wrz 2010, 09:46
Miejscowość: Tuntschendorf
Pochwały: 67



Headset i rozmowa podczas grania

Postprzez kjubus 24 Gru 2014, 00:16

gronek17, jesli gra to oferuje, to mozesz standardowo gadac przez wbudowany w nia czat glosowy - ze wszystkimi na serwerze. mozesz tez zalozyc "impreze", gdzie zapraszasz tylko np. 2 kumpli i slyszycie tylko siebie.
Image <=== WWW
Aristo Prestige 1700 - Centrino Duo 2.2GHz, 1*2GB DDR2 667 + 1*1GB DDR2 667, GF 8600M GS 256MB+turbocache (max 512), Win 7 Professional x64 //PlayStation 4 500GB + LG 37LH3000

nie pomagam przez PW/GG/E-MAIL! masz klopot? pisz na forum.
Awatar użytkownika
kjubus
~user
 
Posty: 2484
Dołączenie: 28 Lis 2005, 17:06
Miejscowość: Bogdanowo k. Poznania
Pochwały: 33




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron