• Ogłoszenie:

Komputer nie uruchamia się z nośnika ratunkowego na usb

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Komputer nie uruchamia się z nośnika ratunkowego na usb

Postprzez gosia_ws 16 Gru 2014, 20:07

reklama
Hej.
Mam następującą sytuację. Jakiś czas temu przywracałam system Windows 7 z kopii zrobionej za pomocą Acronis True Image, oczywiście korzystając przy tym z nośnika ratunkowego na pendrive. Długo się bawiłam, mając różne problemy, ale w końcu mi sie udało.
Dzisiaj chciałam ponownie przywrócić system korzystając z wcześniej zrobionej kopii zapasowej, tyle, że nie miałam już nośnika ratunkowego więc utworzyłam go ponownie na tym samym pendrive.
Mój problem polega na tym, że znowu mi coś nie wychodzi, a nie pamiętam jaki wtedy znalazłam sposób. Moje "kombinacje" wyglądają tak:
1. Najpierw zmieniam kolejność w BIOS-ie, system się uruchamia. Potem podłączam pendrive, restart i wtedy rozruch zawiesza się na tym oknie z napisem "press the esc key for startup menu" i koniec. Nawet gdy wyjmę pendrive nic się nie dzieje , więc muszę ponownie włączyć kompa.
2. Najpierw zmieniam kolejność w BIOS-ie, zanim zatwierdzę zmiany podłączam pendrive. Potem zapisuje zmiany i rozruch znowu zawiesza się na powyższym oknie.
3. Najpierw podłączam pendrive, potem próbując wejść do BIOS-u by zmienić kolejność, rozruch zawiesza się na oknie z napisem "F10 bios..." i do BIOS-u wejść nie mogę. Oczywiście znowu muszę ponownie włączyć komputer.
Jeśli chodzi o samo tworzenie nośnika ratunkowego to robię tak jak wtedy tym samym programem.
Napiszcie mi co robię źle i co mam zrobić żeby bylo dobrze.
Dziękuję z góry
gosia_ws
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 16 Gru 2014, 20:01



Komputer nie uruchamia się z nośnika ratunkowego na usb

Postprzez Łowca Androidów 16 Gru 2014, 22:18

Najprostrzym sposobem będiee zainstalowanie Acronis'a - jeśli oczywiście uruchaia się jeszcze system - i z poziomu windows'a wybrać opcję przywracania z kopii.
Tak na przyszłość - najlepszym rozwiązaniem jest (przy użyciu Acronis) utworyć sobie tzw. partycję acronis ZecureZone - na tej partycji tworzymy kopię i ja uaktywujemy. - przy starcie wówczas wystarczy wcisnąć F11 i mamy menadżer tworzenia kopii lub przywracania.

Jeszcze jedno - jak przygotowujesz tego pendraka? Jakim programem...?
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Komputer nie uruchamia się z nośnika ratunkowego na usb

Postprzez gosia_ws 17 Gru 2014, 14:02

Używam do tego Acronis'a.
A jeśli chodzi o przywrócenie z poziomu Windows, to wygląda to tak.
Kopię, z której chcę przywrócić Win 7 mam na partycji (D). Jednak Acronis'a mam zainstalowanego na partycji (C) - na tej partycji znajduje się właśnie Win 7, który chcę przywrócić.
W związku z tym, czy mogę przywrócić system za pomocą Acronis'a, który na partycji z tym właśnie systemem się znajduje? Bo przecież dane z tej partycji podczas przywracania się usuwają, chyba, że w czymś się mylę.
A jeśli chodzi partycję Acronis SecureZone. Utworzyłabym ją tylko, mam dysk podzielony już na 4 partycje (na jednej są dane, na drugiej Windows 7, na trzeciej Windows XP, a czwarta to ta z rozruchem 100MB). Podstawowych może być 4, w przeciwnym razie zmienia się na te dynamiczne, a jak sprawdzałam na nich systemu zainstalować nie można.
Także, SecureZone by mi pasował gdybym mogła umieścić ją "wewnątrz" jednej istniejącej partycji np D, obok danych, które się tam znajdują, a to jest zapewne niemożliwe, chyba, że jestem w błędzie.
Co powinnam zrobić?
gosia_ws
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 16 Gru 2014, 20:01



Komputer nie uruchamia się z nośnika ratunkowego na usb

Postprzez Łowca Androidów 17 Gru 2014, 14:53

Tak bo wszystko rozpocznie sie po restarcie systemu.
Musisz mieć tylko świadomość, że jeśli przywracasz z dnia w którym nie miałaś Acronisa to po przywróceniu musisz go ponownie zaisntalować :)

To raz, a dwa - czy nie mozesz utworzyć CD? Z CD jest mniej problemów z zabootowaniem.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Komputer nie uruchamia się z nośnika ratunkowego na usb

Postprzez gosia_ws 17 Gru 2014, 17:25

Myślę nad tym CD. W każdym razie teraz zrobiłam z poziomu Windowsa tak jak pisałeś i wszystko jest super.
Bardzo Ci dziękuję.
Gosia
gosia_ws
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 16 Gru 2014, 20:01



Komputer nie uruchamia się z nośnika ratunkowego na usb

Postprzez Łowca Androidów 17 Gru 2014, 17:46

Nie możesz teraz utworzyć partycję Acronis Secure Zone (ASZ) - wykorzystuje wolną przestrzeń wybranej partycji (oprócz systemowej) i tam można tworzyć obraz systemu - taką partycję aktywujemy i przy starcie wciskasz F11 jak chcesz uruchomić Acronis'a - startuej i tam możesz tworzyć backup lub przywracać system wskazując wcześniej utworzoną kopię - nie jest potrzebny ani pendrive, ani CD.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości