• Ogłoszenie:

Dysk seagate 250gb - czy to jego koniec?

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Dysk seagate 250gb - czy to jego koniec?

Postprzez debiska 27 Lis 2014, 23:20

reklama
Dysk z kilkuletniego laptopa Lenovo.
Test z HDD Tune oraz CrystalDisk jak poniżej.
System Vista, brak możliwości naprawy z płyty - tak jak by nie widział dysku, nie dochodzi nawet do ekranu wyboru języka.
Na dysku 3 partycje: C: System ( ok.230GB ), D: ServiceV003(1,46GB) E: Lenovo (9,76GB)

Warto z nim walczyć czy już po nim ?

Image


Image
Awatar użytkownika
debiska
~user
 
Posty: 50
Dołączenie: 14 Sie 2012, 14:41



Dysk seagate 250gb - czy to jego koniec?

Postprzez scofi 28 Lis 2014, 07:14

Zależy, czy te relokowane sektory pojawiały się stopniowo i czy dalej to występuje, też mam taki dysk ale do 1400 relokowanych mi daleko. Do tego trzeba jeszcze doliczyć niestabilne sektory i być może nie brak mu też jakichś błędów a żeby się dowiedzieć ile ich w zasadzie jest musisz najechać na te żółte poole z napisem uwaga i zrobić screna. Warto zwrócić na temperature jaką osiągnoł jako maksymalną, 65 stopni czyli ponad krytyczną, chyba niezbyt o niego dbałaś .
scofi
 



Dysk seagate 250gb - czy to jego koniec?

Postprzez debiska 28 Lis 2014, 10:18

Image Image Image

Tak wyglądają te informacje. Wartość C5 widać, że wzrasta.

scofi napisał(a):chyba niezbyt o niego dbałaś .

To nie mój dysk, nie wiem jak właściciel dbał o niego. Na pewno go nie smarował :lol:
Awatar użytkownika
debiska
~user
 
Posty: 50
Dołączenie: 14 Sie 2012, 14:41



Dysk seagate 250gb - czy to jego koniec?

Postprzez scofi 28 Lis 2014, 12:25

w CrystalDiskInfo masz to żółte coś z napisem "uwaga" najedź na nie i ci pokarze ilość błędów, daj screena oczywiście z tego..
scofi
 




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości