• Ogłoszenie:

Znikające miejsce na dysku

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Znikające miejsce na dysku

Postprzez kris252 24 Lis 2014, 07:41

reklama
Ostatnio zauważyłem, że momentalnie znika mi ilość wolnego miejsca na dysku, parę dni temu było ok 12 GB, trzy dni już tylko 6 GB, nic nie instalowałem, nie wrzucałem żadnych plików, które zajmowałyby tyle miejsca. Przeskanowałem laptopa programem Malwarebytes Anti-Malware (znalazł 7 infekcji, przeniosłem je do kwarantanny) i przeczyściłem CCleanerem, co zwiększyło mi ilość wolnego miejsca do 7,5 GB. Dodatkowo w dziale bezpieczeństwo sprawdzone zostały logi i wyszło, że są czyste. Dzisiaj po odpaleniu laptopa zobaczyłem, że mam tylko 2,5 GB i nie wiem jaka tego przyczyna. Uruchomiłem Windirstat i okazuje się, że folder Windows zajmuje mi 21,6 GB (to coś za dużo) czyli 30% miejsca na dysku, a w nim folder Winsxs - ponad 14GB, co to za folder i czy można coś z nim zrobić, żeby miejsca było więcej, bo reszta folderów zajmuje tyle co zawsze, więc obstawiam że to winsxs zżarł mi tyle miejsca na dysku?
kris252
~user
 
Posty: 24
Dołączenie: 25 Cze 2013, 22:50



Znikające miejsce na dysku

Postprzez scofi 24 Lis 2014, 08:37

a zrobiłeś wgląd w ten folder przynajmniej żeby zobaczyć co to za pliki, ja mam xp więc nie wiem co to za folder nawet
scofi
 



Znikające miejsce na dysku

Postprzez kilkujadek 24 Lis 2014, 10:48

Dużo o tym Winsxs jest napisane w necie --> miłej lektury
__________
"I am not going to be a star.
I am going to be a legend"
freddie mercury
Awatar użytkownika
kilkujadek
~user
 
Posty: 1733
Dołączenie: 10 Lis 2005, 23:33
Miejscowość: Zielona Góra
Pochwały: 53



Znikające miejsce na dysku

Postprzez kris252 25 Lis 2014, 07:52

Sporo czytałem na temat tego winsxs i niektórzy piszą, że da się go wyczyścić inni, że nie, więc dalej nie wiem . Tak w ogóle to mam system Windows Vista Home Basic Service Pack 2. Od wczoraj zniknęło mi kolejne 2 GB, a rozmiar tego katalogu Winsxs, się nie zmienił, bo wczoraj i dzisiaj zajmuje tyle samo, więc chyba problem leży gdzie indziej i nie wiem co dalej?
kris252
~user
 
Posty: 24
Dołączenie: 25 Cze 2013, 22:50



Znikające miejsce na dysku

Postprzez marcin19 27 Lis 2014, 20:02

Spróbuj oczyszczania dysku na każdej partycji.
Wejdź w mój komputer i na każdej partycji klikaj prawy przycisk myszy->właściwości->oczyszczanie dysku->poczekaj aż zniknie okienko ze skanowaniem i pojawi się nowe->zaznacz wszystkie kwadraciki->wciśnij ok i poczekaj na zniknięcie okienka-> wyłącz komputer->włącz komputer

Przy zaznaczaniu kwardacików zwróć uwagę na 2 opcje: 1. kosz - zaznaczony kwadracik usunie to, co masz w koszu. 2) Windows Update - jeśli nie będzie tej opcji, to poczytaj google, bo ja nie mam jak sprawdzić na Viście :)

Autor postu otrzymał pochwałę
Podpis:
Opcjonalny podpis, który może pojawiać się na dole Twoich wiadomości.
marcin19
~user
 
Posty: 921
Dołączenie: 01 Lip 2006, 11:43
Pochwały: 22



Znikające miejsce na dysku

Postprzez kris252 27 Lis 2014, 23:49

Wszedłem we właściwości>oczyszczanie dysku>więcej opcji>przywracanie systemu i kopie w tle>oczyść i po oczyszczeniu tych kopii i punktów przywracania odzyskałem te 15GB, które mi ubyło w ostatnim czasie, wielkie dzięki za pomoc
kris252
~user
 
Posty: 24
Dołączenie: 25 Cze 2013, 22:50




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości