• Ogłoszenie:

[log] spadek jakości połaczenia z internetem + mulenie sys

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

[log] spadek jakości połaczenia z internetem + mulenie sys

Postprzez Yaku 22 Lis 2014, 19:06

reklama
( edit3 )

Od tygodnia borykam się z problemem spadku jakością połączenia internetowego. Objawia się pojawiającymi się skokami w czasach oraz stratami w odpowiedzi do dowolnych stron, jak i serwera osiedlowego, jak również długim czasem ładowania niektórych stron (np orange.pl). Przy czym wzrost czasu ładowania, nie ma związku z pingiem.

Od wczorajszego wieczoru mniej więcej od uruchomienia GMERa komputer coraz bardziej mi zwalnia. Sam test nie jest w stanie się zakończyć. Uruchamianie czegokolwiek trwa wieki. Wrzucenie plików w załącznik nie jest możliwe (choć pomimo błędów wreszcie się udało). Naprawa błędów przed uruchomieniem systemu zatrzymuje się w trakcie, lecz drugi system działa normalnie.
'Wirus' jaki wykryło mi wczoraj znajdował się niby w pliku startowym sterowników graficznych. Pomimo usunięcia nic się nie zmieniło :
https://anonfiles.com/file/badb3b39c6b24c90d39d8d23f5027811

Udało się zrobić log w Gmerze z opcją szybkiego skanu.
Załączniki
gmer.txt
(25.08 KiB) Ściągnięto 66 razy
Extras.Txt
(41.94 KiB) Ściągnięto 67 razy
OTL.Txt
(112.96 KiB) Ściągnięto 75 razy
Awatar użytkownika
Yaku
~user
 
Posty: 705
Dołączenie: 18 Sie 2005, 14:15
Pochwały: 3



[log] spadek jakości połaczenia z internetem + mulenie sys

Postprzez ordynat 22 Lis 2014, 20:58

W logach nie ma niczego podejrzanego.

Kosmetyka:
Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej to:
:OTL
O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k File not found
O3 - HKU\S-1-5-21-448539723-2052111302-725345543-1003\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {EE2AC4E5-B0B0-4EC6-88A9-BCA1A32AB107} - No CLSID value found.

:Reg
[-HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

:Commands
[emptytemp]

Kliknij w Wykonaj Skrypt.
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866



[log] spadek jakości połaczenia z internetem + mulenie sys

Postprzez Yaku 23 Lis 2014, 00:03

Zrobiłem jeszcze Sprawdzanie Błędów z opcją naprawiania sektorów w innym systemie operacyjnym.

Obecnie przeglądarka zdaje się funkcjonować teraz normalnie. Jedynie system uruchamiał się strasznie długo.

P.S.
Powyższych operacji nie rozumiem poza
":Commands
[emptytemp]"
To do czyszczenia sektorów pamięci tymczasowej ? Od czasu do czasu będę tej linijki używał.

edit:
Wykryłem co jest obecnym problemem. Transfer maksymalny (np przy kopiowaniu plików) nie przekracza 2000kb/s, tj. na skopiowanie pliku 200mb między dyskami komputer potrzebuje godzinę.
Być może to powoduje również wolne uruchamianie komputera.
Przy czym drugi system na którym nie ma żadnych problemów znajduje się na tym samym dysku.
Próbowałem rozwiązać problem poprzez naprawę systemu (TAK JAK TUTAJ), lecz naprawa poprzez reboot z instalki wykracza poza moją widzę (po wybraniu "R" zamiast naprawy systemu pojawia się ekran DOSu), więc skorzystałem z komendy cmd "sfc/scannow". Operacja zakończyła się sukcesem, lecz nie przyniosła żadnych zmian.

Obecnie przygotowuję partycję C pod format, ale skopiowanie danych zajmie jeszcze dwie doby.
Do tego czasu jestem otwarty na wasze pomysły naprawienia problemu.
Co powinienem wpisać w DOSowskiej konsoli odzyskiwania by uruchomić Naprawę Systemu?
Załączniki
OTL.Txt
kolejny log
(107.9 KiB) Ściągnięto 60 razy
11222014_200812.txt
log po wykonaniu powyższej operacji.
(4.36 KiB) Ściągnięto 68 razy
Awatar użytkownika
Yaku
~user
 
Posty: 705
Dołączenie: 18 Sie 2005, 14:15
Pochwały: 3



[log] spadek jakości połaczenia z internetem + mulenie sys

Postprzez ordynat 23 Lis 2014, 12:11

Oddaj komputer do jakiegoś Serwisu Naprawczego - tam wykonają to prawidłowo.
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości