• Ogłoszenie:

Internet radiowy zrywa połączenie

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Internet radiowy zrywa połączenie

Postprzez sorhed 16 Lis 2014, 01:06

reklama
Od dłuższego czasu mam problem z łączem internetowym.
Na początek trochę danych: mam internet radiowy 4 Mbit/s (wiem wiem to już prahistoria ale jeszcze przez rok nie mam wyjścia) od dostawcy internet odbiera antena która jest u sąsiada na dachu później kablem internet idzie do routera i z routera odbieram za pomocą bezprzewodowej karty sieciowej o takiej http://www.salurion.pl/product/146673/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_karta_Wi_Fi_USB_150Mb-s_TL_WN722N.html. Poza tym mam Windows 7 64bit a sterowniki zaktualizowane za pomocą programu DriverMax, program antywirusowy ESET 6. Pewnie niezbyt fachowo to opisałem ale się niestety nie znam na tych sprawach.

Problem z internetem polega na tym, że bardzo dziwnie działa. Strony wczytują się bardzo szybko, pliki ściągam z internetu też nie najgorzej bo z prędkością średnio 700kb/sec ale za to granie w sieci i buforowanie filmów to tragedia. Filmików nie da się oglądać, jak już włączę coś to buforowanie nadąża tylko w jakości 144p czasem 240 ale to rzadko. To na czym zależy mi najbardziej to gra w internecie (MMO jeżeli to ma znaczenie) mam duże lagi, bardzo często jest tak, że gra nagle zatrzymuje się po ok. minucie wyrzuca mnie i nie mam internetu przez najbliższe 10 minut (czasem do 2 godzin) tak samo jest z buforowaniem filmików nagle przestaje buforować nawet w jakości 144p i przez 10 minut brak internetu. A jeszcze rok temu miałem ten sam internet tylko że 2 Mbit/s i gra działała dobrze a filmy po prostu długo się buforowały (ale się buforowały) i nic nie rozłączało.

Dostawca internetu zbywa mnie mówiąc, że od ich strony wszystko działa dobrze, nie wiem jak powinno wyglądać z ich strony sprawdzenie stabilności łącza ale nawet nie przyjadą sprawdzić czy sprzęt działa poprawnie a mam od tego samego dostawcy internet od 5 lat a przez ten czas chyba mogło coś się stać z dostarczonym przez nich sprzętem.

Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie.
sorhed
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 07 Paź 2011, 17:16



Internet radiowy zrywa połączenie

Postprzez scofi 16 Lis 2014, 15:37

Jedyne co może pomóc to prośba o ograniczenie prędkości do predkości stałej np. 2MB czyli nie więcej ani mniej.
scofi
 



Internet radiowy zrywa połączenie

Postprzez sorhed 18 Lis 2014, 15:16

Widzę, że wręcz bijecie się kto ma mi odpisać :)
Ale może na to ktoś będzie wiedział/chciał mi odpowiedzieć:
Nie bawiłem się już w dzwonienie tylko poszedłem do biura dostawcy opisałem mu problem i odpowiedzieli mi, że w słabszych pakietach mają obniżoną wydajność dla filmików na youtube a co do gry (a to mnie interesuje najbardziej) to jest to internet za słaby, następuje przeciążenie i rozłącza internet. Może to i prawda bo tam gdzie gram rozgrywki w których spotykają się 3 drużyny każda po 50 graczy to norma. I firma wyszła z taką propozycją: jako że jestem u nich od 5-6 lat to dostane od nich internet 8Mbit/s w cenie 5Mbit/s(czyli 50zł) to ich zdaniem rozwiąże problem z nawiązką ale jest haczyk muszę podpisać umowę na 24 miesiące.

I mam dylemat. Jak myślicie czy to wina zasięgu, niestabilnego łącza czy faktycznie zbyt małej mocy internetu? Z jednej strony 2x lepszy (teoretycznie ale jednak) internet bardzo by się przydał, ale z drugiej związanie się umową na 2 lata i nierozwiązanie problemu średnio mnie bawi.
sorhed
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 07 Paź 2011, 17:16



Internet radiowy zrywa połączenie

Postprzez scofi 18 Lis 2014, 15:48

Na co ty liczysz człowieku, zwiększenie prędkości tylko bedzie powodować jeszcze większe spadki i niestabilność.
scofi
 



Internet radiowy zrywa połączenie

Postprzez sorhed 18 Lis 2014, 16:48

Liczę przede wszystkim na odpowiedź. Jak już napisałem w pierwszym poście te tematy są mi obce. Dla ciebie to może jest oczywiste ale wyobraź sobie, że są ludzie którzy mają zerową wiedze o tych zagadnieniach. A z twojego wcześniejszego postu nie wywnioskowałem, że " zwiększenie prędkości tylko bedzie powodować jeszcze większe spadki i niestabilność". Po kilka razy edytujesz wiadomości więc nie dziw się, że traktuje tą ostatnią jako to co chciałeś powiedzieć/napisać.
sorhed
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 07 Paź 2011, 17:16



Internet radiowy zrywa połączenie

Postprzez scofi 18 Lis 2014, 17:05

To właśnie ci napisałem i wszystko już wiesz i więcej nic nie trzeba tłumaczyć , jak zwiększysz prędkość to możesz zapomnieć nawet o minimalnej (gwarantowanej) prędkości o ile ją masz w umowie w realu a te 8Mb to bedziesz mieć jako maxymalną prędkość która i tak zapewne bedzie tylko chwilami osiągalna.
scofi
 



Internet radiowy zrywa połączenie

Postprzez P4w3l 19 Lis 2014, 01:58

Nie wiem, czy coś pomogę, ale próbowałeś innych sterowników? Nie ufałbym na 100 % DriverMax. Albo oryginalnych ze strony TP-Linka (czy te ściągnął DriverMax?, może warto spróbować innej wersji), albo od Atherosa (chipset twojej karty WiFi).

Te Atheros powinny zadziałać:

https://www.atheros.cz/atheros-wireless-download.php?chipset=64&system=6

Można spróbować jeszcze tych od ALFA AWUS036NHA (karta ma ten sam chipset, sterowniki też dla niego w sumie, ale nie wiem, może trochę inna wersja).

http://garr.dl.sourceforge.net/project/alfanetwork/Driver/AWUS036NHA.zip

Warto poczytać o zaawansowanych ustawieniach kart Wifi w Windows, np. QoS i inne takie. Może sąsiad też mieć skonfigurowane niezbyt korzystnie Wifi na ruterze.

Autor postu otrzymał pochwałę
P4w3l
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 08 Sie 2013, 14:34
Pochwały: 5



Internet radiowy zrywa połączenie

Postprzez Krzysztof80 20 Lis 2014, 16:45

scofi nie widziałeś umowy, więc co od razu pienisz na forum? Zapytaj tych Twoich dostawców, jaką gwarantują Ci minimalną prędkość internetu. Może się okazać, że to będzie dwukrotnie niższa, niż zamówiona.
Krzysztof80
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 20 Lis 2014, 16:33



Internet radiowy zrywa połączenie

Postprzez sorhed 20 Lis 2014, 17:50

Zastosowałem się do zaleceń P4w3l, nie rozwiązało to moich problemów ale poprawa jest lekko ale jednak zauważalna, dzięki (chyba czas skończyć z Driver Maxem i jego pochodnymi). Zrobiłem też małe przemeblowanie w pokoju i ustawiłem biurko z komputerem tak żeby fale radiowe bezstresowo płynęły sobie do karty sieciowej :wink: . Dodatkowo przypiąłem kartę sieciową za pomocą kabla (wcześniej była bezpośrednio wpięta do usb obudowy) i położyłem ją na biurku z antenką w stronę routera. Na razie wszystko wygląda średnio estetycznie ale to wersja robocza, jak internet będzie działał jak należy to będę układał w pokoju tak jak ma być.

Druga sprawa. Byłem u dostawcy internetu, gość dalej upiera się, że to kwestia mocy łącza a nie jego stabilności/odległości komputera od routera. Jako, że nie chciałem "na ślepo" podpisywać umowy na 2 lata stwierdziliśmy, że dostane na 2 tygodnie łącze 8Mbit/s i po tym czasie zdecyduje czy:
1. Podpisuje umowę i mam internet 8Mbit/s
2. Wracam do poprzedniej opcji 4Mbit/s
3. Żegnamy się i szukam sobie nowego dostawcę
Szybszy internet zostanie włączony w poniedziałek tj. 24 listopad.

Krzysztof80 dzięki za sugestię jutro zadzwonię i zapytam.

Mam jeszcze jedno pytanie. Co myślicie o różnego rodzaju dostępnych w internecie "super niesamowitych metodach" ulepszających szybkość internetu? Różnego rodzaju programy przyśpieszające, grzebanie w systemie i ustawianie priorytetów na daną aplikację itp? Nie żebym chciał tego używać ale może ktoś chciałby się podzielić swoimi przemyśleniami na w/w temacie. Ogólnie mam złe wspomnienia z takimi ulepszaczami bo 3 lata temu ściągnąłem Game Bostera żeby zyskać kilka fps-ów w grach na moim starym laptopie i po tygodniu użytkowania spaliła mi się karta graficzna. Nie twierdzę, że to wina programu bo laptop miał 7 lat (rok przed spaleniem na kartę nałożona była nowa pasta) ale niesmak pozostał.

Tak mi jeszcze przyszło do głowy, czy ustawienie wysokiej jakości i rozdzielczości w grze wpływa na ping?
sorhed
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 07 Paź 2011, 17:16



Internet radiowy zrywa połączenie

Postprzez P4w3l 20 Lis 2014, 18:03

Hmm, jak wygląda sprawa z barierami pomiędzy ruterem a twoją kartą? Jakieś ściany grube itd? Piszesz o "antence", cóż to za cudo, znaczy ile dBi to ma? Standardowa TP-Link ma tylko z 5 dBi. Warto może wydać kasę na konkretną, mocną antenę. Jak ci aż tak nie przeszkadza estetyka sporej anteny, polecam mocne panelówki firmowe z przynajmniej 17 dbi. Sam miałem zestaw TP-Link wn-722n i antenę http://www.elboxrf.com/PL/p31/TetraAnt_2_19_20_RSLL.html. Było daleko, były pewnie jakieś małe przeszkody, a w Quake Live dało sie grać bez większych lagów :). Miałem mocne sygnały nawet przez ściany, chociaż akurat nie brałem z tego kierunku Internetu. Antena była w pokoju za szybą. Takie anteny idzie wyrwać używane w dobrym stanie i małej cenie na Allegro, aż wstyd, ale mój zestaw poszedł za 40 zł... Trzeba jeszcze dobrać długość kabla według potrzeb.

O antenie możesz pomyśleć, o ile to problem z zasięgiem na małej antence, i o ile nie będzie poprawy po staraniach dostawcy.
P4w3l
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 08 Sie 2013, 14:34
Pochwały: 5



Internet radiowy zrywa połączenie

Postprzez sorhed 20 Lis 2014, 19:14

Pisząc antena mam na myśli to maleństwo przytwierdzone do karty sieciowej :) . Od routera dzieli mnie jedna ściana ale mam teraz roboczo biurko ustawione przy drzwiach więc antenkę mogłem skierować tak, że ściana (przynajmniej częściowo nie zasłania już karty. Nie chcę za wcześnie chwalić ale od godziny wszystko chodzi dużo lepiej, do pełniej funkcjonalności sporo jeszcze brakuje ale buforuje bez zacięcia filmiki na youtube w jakości 240p (wcześniej nie dało się obejrzeć bez czekania nawet 144p więc to spora różnica), w grze na mniej zaludnionych mapach gra działa bez lagów. Dzwoniłem do dostawcy i mówił, że tak jak powiedział lepszy internet zostanie włączony w poniedziałek więc na razie nic nie zmieniał. Nie ma co jeszcze chwalić, może to chwilowa anomalia ale przetestuje internet i dam jutro wieczorem znać jak sprawa wygląda.
sorhed
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 07 Paź 2011, 17:16



Internet radiowy zrywa połączenie

Postprzez P4w3l 20 Lis 2014, 20:51

Ee, to powinna wystarczyć mocna firmowa antenka dookólna 12-14 dBi czy coś koło tego. Antenka podobna do tej co masz, tyle że dłuższa. Bez żadnych panelowych, chociaż może jakiś niewielki kierunkowy panel o podanej mocy. Uważaj tylko na podróbki/samoróbki na Allegro (niektóre dają rady, ale...). Jeżeli chodzi o akceleratory Internetu itp. - mam przykre doświadczenia z nimi, często mulą system czy dodają jakieś śmieci podczas instalacji, ale nie znam się aż tak, za mało ich sprawdzałem. Metody ręcznej konfiguracji połączenia mogą działać, trzeba jednak uważać trochę ze zmianami, ogólnie nie chciało mi się bawić, i tak przy złych warunkach zasięgu WiFi kuleje i niewiele da się z tym zrobić tymi metodami.
P4w3l
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 08 Sie 2013, 14:34
Pochwały: 5



Internet radiowy zrywa połączenie

Postprzez sorhed 21 Lis 2014, 14:47

Wszystko działa bardzo dobrze. W sumie pewnie i tak wezmę ten internet 8Mbit/s bo to tylko 15 zł różnicy a będę miał 2x lepszy (teoretycznie) internet. Dla próby wyrzuciłem sterowniki i zainstalowałem przez Driver Max-a i internet znowu działał wyraźnie gorzej. Nie tak jak jeszcze tydzień temu (pewnie przemeblowanie troszeczkę pomogło) ale sporo gorzej. Programowi Driver Max już definitywnie dziękuje za współprace i rozstajemy się. Dzięki P4w3l za pomoc :ok:
sorhed
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 07 Paź 2011, 17:16




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości