• Ogłoszenie:

Brak uprawnien dostępu do plików folderów win7

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Brak uprawnien dostępu do plików folderów win7

Postprzez raul81 31 Paź 2014, 18:02

reklama
Witam
potrzebuję pomocy, ponieważ nawywijałem cos z uprawnieniami dostepu do folderów i w tej chwili nie mogę sie do nich dostać. Pamiętam, że jakiś czas temu jednym kliknieciem zamieniłem (nie wiem w ogole po co to zrobiłem) uprawnienia dostepu do folderów i plików na jednym z dysków. Po tym wszystkim pojawiły się kłódki przy ikonach folderów. Cześć z nich udało mi sie odblokować i miałem do nich normalny dostęp natomiast dzisiaj postawiłem system na nowo i wszystko szlag trafil. Mogę tylko wejsc do plików i folderów, które zostały utworzone po tym moim feralnym kliknieciu i zmianie uprawnien. Jeśli ktoś wie jak to zrobić poprawnie i żeby wszystko działało jak należy proszę o instrukcje. Doszedłem do pewnych miejsc w ustawieniach ale kompletnie nie wiem co wybrać gdzie ticknąć a gdzie nie. Dzięki za pomoc. System operacyjny win7 ultimate
raul81
~user
 
Posty: 23
Dołączenie: 18 Wrz 2005, 12:10



Brak uprawnien dostępu do plików folderów win7

Postprzez ToServeAndProtect 31 Paź 2014, 19:26

Uruchom CMD jako ADMINISTRATOR i wpisz takeown /F "C:\ścieżka\plik" lub takeown /F "C:\ścieżka\"
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Brak uprawnien dostępu do plików folderów win7

Postprzez raul81 31 Paź 2014, 19:35

w porządku ale ja mam tam setki tysiecy plików na tym dysku w kilkudziesiecu folderach i podfolderach. Zycia mi braknie. Czy jest jakis "hurtowy" sposób żeby zamienić te uprawnienie w całym katalogu razem z podkatalogami i wszystkimi plikami w środku?
raul81
~user
 
Posty: 23
Dołączenie: 18 Wrz 2005, 12:10



Brak uprawnien dostępu do plików folderów win7

Postprzez eSpEY 04 Lis 2014, 19:27

http://ss64.com/nt/takeown.html

w szczególności opcja /r
Kod: Zaznacz wszystko
/r      Perform a recursive operation on all files in the specified directory
        and subdirectories.
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



Brak uprawnien dostępu do plików folderów win7

Postprzez Łowca Androidów 05 Lis 2014, 08:59

Pobierz >>>NTFSAcces<<<
Instrukcja:
Po rozpakowaniu kliknij na nim Prawym Myszy i z menu wybierz Uruchom jako administrator. Po uruchomieniu kliknij browse, wybierz tą partycję z którą masz problemy, zaznacz set folder owner oraz set folder full access rights i kliknij grant.

W twoim przypadku wskazujesz cały dysk. Trochę to potrwa.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Brak uprawnien dostępu do plików folderów win7

Postprzez raul81 07 Lis 2014, 04:50

Witam
wróciłem z dalekiej podróży :). Pomógł program NTFSAcces. Jeśli chodzi o takeown coś musiałem pokaszanić. Używałem przełączników /a /r /d z monitem ale jedyne co mi się w tym przypadku udało, to dostać sie do katalogu bez możliwości dostępu do plików. Pewnie gdzieś błąd w komendzie miałem. Nie istotne. NTFSAcces załatwił wszystko jak należy. Jedyne co mnie w tej chwili lekko niepokoi to taka kwestia: pliki i foldery, które tworzyłem w ciągu ostatnich 2 lat nie były zablokowane wiec ich nawet nie dotykałem tym programem. Ciekawostka jest taka, że właścicielem tych plików jest "konto/użytkownik nieznany" (nazwa uzytkownika składa się z ciągu liczb). Natomiast pliki i foldery potraktowane NTFSAcces mają przyporządkowaną nazwę własciciela jako "nazwa mojego komputera". I moje pytanie co będzie przy następnej reinstalacji systemu? Czy znowu NTFSAcces czy nie powinno juz być problemów z dostępem w przyszłości?
Na koniec dzięki wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam.
raul81
~user
 
Posty: 23
Dołączenie: 18 Wrz 2005, 12:10




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości