• Ogłoszenie:

Beznadziejna jakość pomimo dobrej karty dźwiękowej

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Beznadziejna jakość pomimo dobrej karty dźwiękowej

Postprzez scofi 13 Paź 2014, 15:39

reklama
a więc zakupiłem karte Asus Xonar D1 (wcześniej miałem Realtek AC`97 integra) po przeczytaniu wielu opini o dużo lepszym brzmieniu jakości tej karty w porównaniu do zintegrowanch kart postanowiłem się na jej zakup, po podłączeniu wkońcu przyszła chwila prawdy by przestować ją jakąś muzyką no i tu mnie wgniotło w fotel, dźwięk troche czystszy (ledwo zauważalna poprawa) i tyle z tego dobrego, brzmienie jednakowe jak na poprzedniej karcie , sztuczne, bez barwne, plastikowe, nie czyste, poprostu tragedia i dramat, dodam też że nie słychać żadnej różnicy nawet miedzy 96kbps a FLAC.
Moje głośniki to (marne) Genius SP-HF 1800a i tu mam pytanie czy te głośniki są aż tak beznadziejne (pomimo wielu samych dobrych opini) czy ta karta lub jedno i drugie..., sciana może mi ktoś podpowie co i na co zamienić i czy warto bo już naprawde nie wiem na czym stoję :?
scofi
 



Beznadziejna jakość pomimo dobrej karty dźwiękowej

Postprzez XMan 1 13 Paź 2014, 17:19

Sprawdzałeś ten poradnik;
http://www.hotfix.pl/podlaczenie-nowej-karty-dzwiekowej-wylaczenie-zintegrowanej-karty-dzwiekowej-w-bios-ie--a76.htm

Jakie masz zainstalowane kodeki ?
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Beznadziejna jakość pomimo dobrej karty dźwiękowej

Postprzez scofi 14 Paź 2014, 16:38

jakie kodeki?
scofi
 



Beznadziejna jakość pomimo dobrej karty dźwiękowej

Postprzez ToServeAndProtect 14 Paź 2014, 17:41

XMan 1 ma urojenia, wszędzie kodeki widzi. Nawet do słuchania muzyki instalować kodeki k-lite do video xD :)

Widzisz, wydales kase na super hiper dźwiękowke to i głośniki musisz zmienić. Ja mam integre i właśnie te głośniki i spisują się świetnie A dźwięk jest taki jak trzeba, wszystko w dość niskiej cenie.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Beznadziejna jakość pomimo dobrej karty dźwiękowej

Postprzez scofi 15 Paź 2014, 15:58

może ktoś się wypowie czy lepiej kupić głośniki za 500zł i tą karte zamienić na integre ale czy to nie będzie bez sensu, bo niestety ale się okazało że jest uszkodzona (ci z Asusa mi tak powiedzieli) nie działa na ustawieniu 2.0 jest cisza
scofi
 



Beznadziejna jakość pomimo dobrej karty dźwiękowej

Postprzez XMan 1 15 Paź 2014, 19:01

XMan 1 ma urojenia, wszędzie kodeki widzi. Nawet do słuchania muzyki instalować kodeki k-lite do video xD :)

No tak, nic dziwnego że pomału to forum pada.

1. Opis problemu.
2. Rozwinięcie tematu.
3. Czekanie za dalszymi odpowiedziami bez ubliżania ponieważ nie wiadomo co ktoś ma namyśli.

a więc zakupiłem karte Asus Xonar D1 (wcześniej miałem Realtek AC`97 integra

Ta karta zintegrowana nie jest najlepsza :(
Jak ktoś coś pisze to powinien się zastanowić jaką posiada.
Widzisz, wydales kase na super hiper dźwiękowke to i głośniki musisz zmienić. Ja mam integre i właśnie te głośniki i spisują się świetnie A dźwięk jest taki jak trzeba, wszystko w dość niskiej cenie.

Chyba Realtek HD a nie Realtek AC`97 ?

Jakie masz zainstalowane kodeki ?

Bez urojenia, prawidłowe podłączenie karty dźwiękowej, odpowiednie kodeki oraz odpowiednie sterowniki mają duże znaczenie.
Oprócz tego aktualizacja systemu...
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Beznadziejna jakość pomimo dobrej karty dźwiękowej

Postprzez Robert 15 Paź 2014, 20:44

Lepszy dźwięk usłyszysz dopiero na dobrych słuchawkach. EOT
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Beznadziejna jakość pomimo dobrej karty dźwiękowej

Postprzez scofi 14 Lis 2014, 23:43

Po głebszym testach okazuję się że lepiej gra zintegrowany Realtek, chyba w takim przypadku spieniężyć ową karte asus`a i zakupić jakieś dobre głośniki dokładając "troche", może ktoś mi doradzi które wybrać, mój budżet to 400-600zł

Samson MediaOne BT5 674 zł
Samson MediaOne 5a 664 zł
Samson MediaOne BT3 395 zł
lub
M-Audio AV40 II Studiophile 478.00 zł

prosiłbym o usunięcie powyższego postu
scofi
 



Beznadziejna jakość pomimo dobrej karty dźwiękowej

Postprzez Robert 15 Lis 2014, 02:27

scofi napisał(a):Po głebszym testach okazuję się że lepiej gra zintegrowany Realtek


<rotfl>

scofi napisał(a):prosiłbym o usunięcie powyższego postu

a ja o wy.....anie w kosmos tego tematu
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości