• Ogłoszenie:

Windows vs android

Forum komórkowe - wszystko co związane z tą jakże obszerną tematyką.

Windows vs android

Postprzez Liri 13 Paź 2014, 13:08

reklama
Hej jestem obecnie przed trudnym wyborem pomiędzy systemem androida a windowsa. Słyszałem, że windows jest bardziej stabilny i mniej się zacina ale ma mniej aplikacji. Ostatnio miałem xperię U, która jednak mi zmulała tak, że jestem obecnie bardzo zrażony do androida nie wiem natomiast czy tak jest na wszystkich androidach zcy tylko na moim jakiś zmuł. Dlatego chciałbym użytkowników Androida zapytać o wieszanie się ich systemów a uytkowników windowsa o funkcjonalność ich systemu. Jak to u was wygląda?
Liri
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 13 Paź 2014, 12:57



Windows vs android

Postprzez ToServeAndProtect 13 Paź 2014, 13:35

Najpierw jest to wina producenta a potem oprogramowania. Producent nie dość że daje bardzo słaby sprzęt, który nie jest wydajny to w dodatku oprogramowanie, które wypuszcza na dany sprzęt jest po prostu do dupy i zawalone śmieniami. Dlatego ja nigdy nie używam oficjalnego oprogramowania, tylko custom firmware. Znajdziesz masę softu na forum XDA Development.

Jeśli chodzi o telefony z systemem Windows Phone to dla mnie osobiście jest to porażka. System jest nieprzyjazny zwykłemu użytkownikowi, trudno się w nim odnaleźć. Po prostu nie jest funkcjonalny i do tego jest bardzo ograniczony względem androida.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Windows vs android

Postprzez razor_71 14 Paź 2014, 11:44

Większość telefonów z Androidem to jak udział w wielkim "beta testingu" finalnego produktu. Producenci tworzą smartfony na ilość a nie jakość, ale to syndrom obecnych czasów. Co do stabilności to zależy głównie od wsparcia bo często bywa tak, że dany model już nie dostaje update'u do nowszej wersji Androida. Ja miałem dwa telefony z zielonym robotem z tego ten drugi nadal jest w użyciu i sprawia mi najmniej problemów - jest to dość budżetowy Huawei G525.
Wypada się nieco odnieść do telefonów z Windowsem i miałem okazje kilka już przetestować, głównie topowe modele czyli Nokia Lumia 920 i 1520. Kultura pracy i szybkość na najwyższym poziomie, ale to górna półka więc nie może być inaczej. Może bym się przyzwyczaił do tego kafelkowego interfejsu, ale odstrasza mnie brak kilku aplikacji w ich sklepie.
I'm the good guy here to save your world
Awatar użytkownika
razor_71
~user
 
Posty: 1623
Dołączenie: 15 Sie 2005, 11:31
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 79



Windows vs android

Postprzez Robert 14 Paź 2014, 23:57

Miałem:
Symbian
iOS
Android

teraz mam WP i ze wszystkich WP jest najlepszy, a mój smartfon kosztował bagatela 400zł.

Stabilność, szybkość działania oraz fajne aplikacje od Nokii i MS na starcie to bardzo fajna rzecz.
Nie mogę zgodzić się z TSAPem gdyż uważam, że WP jest genialny w swojej prostocie - bez problemu obsługuje go moja mama (l47) po przesiadce z Androida, a po tygodniu powiedziała mi, że WP to cud w porównaniu do Androida (Xperia J) i jest mega zadowolona do dnia dzisiejszego.

Jedyne do czego można się przyczepić to szybkie pożeranie baterii jak nie pilnuje się wifi/gps i dużo gra ( w l 520).

Co należy bardzo pochwalić: teoretycznie ma być wsparcie minimum do 2017 roku ;)! Teraz mam Wp 8.1 i wygląda do na prawdę przyjemnie.

ToServeAndProtect napisał(a):System jest nieprzyjazny zwykłemu użytkownikowi, trudno się w nim odnaleźć. Po prostu nie jest funkcjonalny i do tego jest bardzo ograniczony względem androida.

a teraz napisz jeszcze jakiej wersji systemu używałeś, bo coś mi się wydaje, że albo 7.5-7.8 albo pierwszych wydań 8.0 .
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Windows vs android

Postprzez zdunek 20 Paź 2014, 13:55

Z tym WP coś jest na rzeczy. Miałem Andka i jak dostałem do ręki telefon z WP to leżał jeszcze 4 miesiące ! w szufladzie zanim mi stary na Androidzie nie padł :)
Dziś nie żałuję i choć jest to stary WP 7.8 to i tak szybkość i płynność działania mnie powala, a nie muszę kupować flagowców za X tysięcy aby poczuć brak przycinania na Androidzie.
Ja używam do dzwonienia, kalendarza, słuchania muzyki, kilka filmików, odtwarzania YT, kilka programików, zdjęcia i kilak gierek. I co? Wszystko działa więc po co wydawać taką kasę na powolny telefon jak można mieć coś przyjemniejszego. Jak WP 8.1 działa jeszcze lepiej, to będzie to następny system w moim nowym telefonie.
zdunek
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 20 Sie 2014, 15:06



Windows vs android

Postprzez naczelny555 18 Gru 2014, 15:56

ja osobiście wolę android, bynajmniej się nie zacina tak jak windows
http://www.kredytyhipotecznewarszawa.pl to niewątpliwie dobry sposób na szybkie uzyskanie potrzebnych środków finansowych. Klienci sięgają po pieniądze do uzyskania w banku, ponieważ jest to łatwiejszy sposób niż oszczędzanie.
naczelny555
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 18 Gru 2014, 15:49



Windows vs android

Postprzez (Teus) 21 Gru 2014, 18:05

@Robert
Z twojej wypowiedzi można wywnioskować że nie używałeś dobrego smartfona z androidem dłużej niż tydzien bo przykładowa Xperia J to muł z lowendów.
Co do WP to jestem sceptycznie nastawiony do tego systemu, podoba mi sie stabilność i update`y które zazwyczaj poprawiają a nie psują jak bywa u producentów smartfonów na andro gdy jednym update'm eliminują jeden bug a dochodzą 3 nowe ( stąd nie znosze oficjalnego wsparcia i zawsze bede leciał na customach )
Jesli Android to coś z dobrym hardware i custom romem :)
Jeśli WP to napewno nie te tańsze bo to muły mówie przykładowo o HTC 8S ( totalny muł przy czym jego półkowy konkurent SGS1 lata jak trzeba na androidzie 4.4.4 :) )
Wniosek ? Wszystko zalezy od półki cenowej na którą zawiesisz swój target, gdy już go okreslisz to zapytaj sam siebie czy bardziej cie zadowoli więcej apek, gierek ( Android) czy nie 'customizalny' WP ci wystarczy do szczescia a aplikacji tak nie potrzebujesz a przykładowo podoba ci sie design :)
Potrzebujesz coś szybkiego to celuj w telefony z andro ( Markowe powyzej 600 zł uzywane/nowe ) a takie mniej znane chinskie ( bdb jakosci ) to od 400 zł wzwyż są konkretne.
Jesli nie masz ochoty na zabawe z andro to celuj w Lumie po 900-1000 zł wszystkie niżej budżetowe to po prostu ściema ;) (moje własne zdanie)
| ACER ASPIRE 5740G-334G25Mn | Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 330 @ 2.13GHz | 4096 Ram DDR3 | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 1GB DDR3@Biosmodded 700mhz/1050mhz. 1.05V, DirectX 11, Shader 5.0, Avivo | Hitachi 250 GB SATA II | Windows 7 Ultimate 64 PL |
Eset Smart Security 5|
Awatar użytkownika
(Teus)
~user
 
Posty: 1380
Dołączenie: 04 Wrz 2010, 09:46
Miejscowość: Tuntschendorf
Pochwały: 67




Powróć do GSM - Telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości