• Ogłoszenie:

Czym różni się dysk ssd od twardego

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Czym różni się dysk ssd od twardego

Postprzez Laggerx25 27 Sie 2014, 01:09

reklama
Siemaneczko mam pytanie. Mianowicie kupuje komputer (sam składam) i jak to jest bo dysk twardy z tego co przeczytałem to 'to samo co ssd tylko dysk ssd jest droższy i ze na nim się system instaluje ale jak to jest mam kupić 2 życzy czy jedna wystarczy do działania czy musze mieć 2 i jak to zrobić żeby na tym ssd był system z góry dzięki
Laggerx25
 



Czym różni się dysk ssd od twardego

Postprzez Łowca Androidów 27 Sie 2014, 07:40

Czym się różni?
Poczytaj sobie tutaj: http://pclab.pl/art53297.html#skip
Tak krótko - to dysk SATA to dysk magnetyczny, są w nim tależe (lub tależ) i głowica. Tależ się kręci, głowica zczytuje dane - jest to dysk mechaniczny, SSD to dysk flash (duuuża karta pamięci :D) - nie ma w nim elementów mechanicznych i jest duużo szybszy. System postawiony na dysku SSD wstaje ok 5-6/10 sekund. To samo się tyczy uruchamianych programów.

Co do pytania czy kupować 2 dyski czy jeden - wszystko zależy od zasobności portfela i zamiarów.
Wystarczy jeden, ale jeśli jeden to tylko dysk magnetyczny bo SSD są pierońsko drogie, a małe pojemnościowo, no chyba, że nie masz zamiaru nic trzymać na tym dysku ma być tylko system i podstawowe oprogramowanie.

Najlepszym rozwiązaniem jest dysk SSD 128/256 GB SSD i na nim stawiamy system operacyjny oraz drugi dysk SATA 500GB/1TB/2TB na dane.

Jak postawić sytsem na SSD? Tak samo jak na HDD - w trakcie instalowania instalator dochodzi do mementu wyboru dysku - wybierasz SSD (rozpoznasz po pojemności)
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Czym różni się dysk ssd od twardego

Postprzez Laggerx25 27 Sie 2014, 09:44

Wielkie dzięki :)
Laggerx25
 




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości