• Ogłoszenie:

Tworzenie spójnych instalatorów exe

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Tworzenie spójnych instalatorów exe

Postprzez CJS411 26 Sie 2014, 22:15

reklama
Cześć. Mam pytanie odnośnie programu Advanced Installer. Otóż mam grę z plikiem wykonywalnym exe, a obok są Setup a1-bin, a2-bin itd. Ten exe instaluje grę rozpakowując właśnie te pliki Setup. Chciałbym jednak tak zmodyfikować te pliki aby były one w jednym instalatorze z rozszerzeniem exe. Wiem, że Advanced Installer jak i pewnie wiele programów to potrafi, ja jednak nie odnajduje się w tak rozbudowanym menu. Gdy w tym programie dodałem exe plus te wszystkie setupy to program oczywiście utworzył jeden plik wykonywalny exe, ale jedyne co ten plik robi to rozpakowuje wszystko to, co dodałem w jeden build. Czy ktoś wie w jaki sposób utworzyć jeden plik exe z dołączonymi plikami Setup a1-bin, 2bin, 3bin itd, aby dana gra zaczęła instalować się z tego właśnie pliku? Czyli jak to zrobić w Advanced Installer. Ewentualnie jeśli ktoś poznał obsługę innego programu, czy mógłby pomóc?
CJS411
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 30 Lip 2014, 00:56



Tworzenie spójnych instalatorów exe

Postprzez ToServeAndProtect 26 Sie 2014, 22:27

jak dla mnie się wydaje to musisz zainstalować grę właśnie z tych plików, po czym stworzyć installer z zainstalowanej gry.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Tworzenie spójnych instalatorów exe

Postprzez CJS411 26 Sie 2014, 22:34

Nie, to nie to. Miałem już kiedyś program, który do takiego pliku exe dołączał wszystkie inne pliki instalacyjne, a następnie mogłem uruchomić taki plik exe stworzony przez dany program, który ważył powiedzmy kilka giga, bo zawierał w sobie te wszystkie pliki, a następnie ten plik exe przechodził od razu do instalacji.

Dodano Dzisiaj, 22:35:
Advanced Installer też to na pewno potrafi, tak jak i inne tego typu programy. Nie wiem jednak, jak to zrobić w Advanced Installer.
CJS411
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 30 Lip 2014, 00:56




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości