• Ogłoszenie:

Pdf w cmyku - jak zrobić?

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Pdf w cmyku - jak zrobić?

Postprzez Haes82 26 Sie 2014, 10:33

reklama
Witam wszystkich

Przygotowujemy publikację (książkę) na tematy związane z naszą gminą (robimy to w Wordzie 2007).

Po wstępnej rozmowie z drukarnią wyszło, że wymagają od nas pliku PDF w rozdzielczości 300dpi i schematem kolorów CMYK. O ile pierwszy wymóg jestem w stanie ogarnąć, o tyle z drugim może być dużo gorzej, ponieważ żaden z darmowych programów, które wypróbowałem nie posiada możliwości wyboru CMYK/RGB (być może tworzą z automatu CMYKa - nie wiem niestety nawet jak to sprawdzić). Wujek Google przy każdej okazji kieruje mnie albo do jakichś trialów (z mnóstwem syfów instalowanych w bonusie - z jednym z nich właśnie walczę), albo do Acrobata.

I tu prośba - potrzebuję DARMOWY (nie chcemy kupować żadnego programu, bo po pierwsze nie ma tego w budżecie, po drugie - cała ta akcja to sprawa jednorazowa) program, który pozwoli mi przerobić plik z Worda na PDF w rozdzielczości 300dpi i w CMYKu. Może być aplikacja-konwerter, może być drukarka PDF, w ostateczności nawet konwerter online - byle działał. Jeżeli ktoś zna przy okazji sposób aby sprawdzić (bez posiadania Acrobata) czy plik jest w RGB czy CMYKu, też będę wdzięczny.

Z pomoc z góry dziękuję.
Haes82
 



Pdf w cmyku - jak zrobić?

Postprzez P4w3l 26 Sie 2014, 20:53

Próbowałem przetworzyć na CMYK przez wirtualne drukarki PDF, ale jakoś nic nie dało, mimo ustawień CMYK w windowsowym Zarządzaniu kolorami. Jednak najlepiej jakbyś ściągnął i zainstalował wersję Trial Adobe Acrobat Pro (testowa i bezpłatna, w pełni funkcjonalna przez 30 dni), tam bez większych problemów można konwertować przestrzenie kolorów PDF, ale piszesz, że nie chcesz Trialu Acrobata (nie wiem, chodzi o komercyjne zastosowanie programu?) W ogóle dziwne, że drukarnia nie potrafi sobie zmienić ustawień color space w jakimś programie do tworzenia grafiki, ale tak to bywa. Ostatecznie możesz przesłać plik jakiemuś grafikowi do przetworzenia w Photoshop czy Illustrator. Chwilka roboty.
P4w3l
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 08 Sie 2013, 14:34
Pochwały: 5




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości