• Ogłoszenie:

To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów

Postprzez Debik17 22 Sie 2014, 17:24

reklama
Witam. Ostatnio modyfikowałem lekko komputer nowe chłodzenie kilka dodanych wentylatorów do obudowy. Moj problem jest taki w menedżerze urządzeń Etron Usb 3.0 Extensible Host Controller jest zółty wykrzyknik, przy stanie urządzenia pisze : To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów których można użyć (kod 12). Czy ktoś bedzie mógł rozwiązać moj problem ?? W obudowie mam jakies 6 wentylatorów.

Gigabyte Ga-z68A-d3-b3
I7-2600k 3,40
zasilacz 700w
Ram 16 gb 1333
Chlodzenie Sillentium Pc Grandis xe1236 (3)
Radeon 6970 2gb
Ostatnio edytowany przez Debik17, 24 Sie 2014, 14:41, edytowano w sumie 1 raz
Debik17
 



Etron usb 3.0 problem

Postprzez Sith[PL] 22 Sie 2014, 18:25

zasilacz ... już po wpisie 700W coś czuję, że marka tego zasilacza będzie grała ważną rolę ...

dokładną specyfikację zasilacza podaj :D

ewentualnie kliknij prawym w menadżerze urządzeń i odinstaluj to, zainstaluje się na nowo i może pyknie
AsRock P67 Pro3 || Intel Core i5 2500k + Zalman CNPS10X Performa|| Vertex3D Radeon HD6870 1GB DDR5 256bit || 12GB RAM 1333MHz DDR3 ||
Goodram Iridium Pro 240GB + 500GB Samsung || SeaSonic SS500 80+ || Brutus 310 PureBlack || BenQ 22" FullHD + acer 22" FullHD ||
PS3 SLIM 120GB
Awatar użytkownika
Sith[PL]
~user
 
Posty: 1728
Dołączenie: 26 Lut 2006, 15:24
Miejscowość: Toruń
Pochwały: 34



To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów

Postprzez P4w3l 22 Sie 2014, 20:56

Może chodzi o przerwania IRQ, kontroler USB domaga się zasobów zajętych już przez inne urządzenie. Musiałbyś poczytać o konfiguracji IRQ w BIOS lub w Windows. Niestety nie znajdę na tyle czasu, żeby więcej o tym napisać. Na początek możesz wyłączyć Plug & Play w BIOS, podobno niektórym pomogło.

Tutaj jest nieco, ale tylko dla XP chyba, chociaż prawdopodobnie ma zastosowanie w nowszych Win - http://support.microsoft.com/kb/314068/pl

http://support.microsoft.com/kb/182628/pl

Zobacz też to, porada jak wyłączyć sterowanie przerwaniami IRQ w Windows, tak aby system ich nie przydzielał i były brane bezpośrednio od BIOSu. Może pomóc, ale przeczytaj dokładnie i później zapamiętaj co zmieniałeś, żeby wrócić później łatwo do ustawień (jak będą potrzebne).
P4w3l
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 08 Sie 2013, 14:34
Pochwały: 5



To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów

Postprzez Debik17 24 Sie 2014, 14:48

Dzięki za odp. Więc tak problem rozwiązał się sam nie wiem jak ale ok ;D Zasilacz jaki mam to jakiś AeroCool 700 w, taki poniweważ byl dołączony razem z obudową. Też uważam ze to zasilacz bo mam jakis dziwny objaw to znaczy, mam trzy wentylatory na chłodzeniu z tego dwa wpięte pod zlącze cpu fan 4pin a trzeci tez pwm 4 pin, i właśnie ten trzeci po włączeniu komputera tak jak by nie chciał się rozkręcić ale po 2 min jest ok... Chyba będę musiał zrezygnować z czegoś dołączonego w obudowie bo chciałem sobie rozświetlić trochę wnętrze..
Debik17
 



To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów

Postprzez Debik17 08 Lip 2015, 00:41

Witam. Wiem że odkopuje stary temat, ale niedawno udało mi się rozwiązać problem opisany w temacie, mianowicie przyczyną prawdopodobnie był kabel 3pin na 2x3pin wpięty od płyty głównej do wentylatora 120 na obudowie. Wczoraj podczas normalnego użytkowania komputer nagle się zawiesił na kilka sekund, wentylator który dodatkowo jest LED zaczął przygasać co kilka sekund, po dokładnym obejrzeniu komputera problem był z wyżej opisanym kablem, jeden pin od wtyczki uległ uszkodzeniu, być może zadziałało tym samym jakieś zabezpieczenie w zasilaczu.. Pozbyłem się tego kabelka i wszystko już normalnie chodzi.
Debik17
 




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości