• Ogłoszenie:

Nie mogę uruchomić komputera

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Nie mogę uruchomić komputera

Postprzez kamiledi15 27 Lip 2014, 11:42

reklama
Wczoraj usuwałem niepotrzebne programy przez ,,Dodaj/Usuń'". Chyba przy okazji usunąłem coś potrzebnego, bo dziś komputer nie chce się załadować. Dochodzi do momentu, w którym ładuje się logo Windows XP, po załadowaniu systemu przez parę sekund mam niebieski ekran, po którym powinna się pojawić tapeta i wtedy komputer sam się resetuje bez żadnego komunikatu. Powtarza się to w nieskończoność. Kiedy próbuję włączyć tryb awaryjny, dzieje się dokładnie to samo. Mam tam trochę ważnych rzeczy, więc wolałbym uniknąć formatowania. Proszę o podpowiedź, co mogę w tej sytuacji zrobić.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Nie mogę uruchomić komputera

Postprzez Łowca Androidów 27 Lip 2014, 20:21

Przy starcie komputera wciśnij F8 i z menu wybierz opcję jak na poniższym screenie:
Image
Teraz zamiast restartu powinien pojawić się niebieski ekran (BSOD) - zrób zdjęcie i tu wstaw.

Napisz co jeszcze robiłeś - bo po samej deinstalacji dowolnego programu takie rzeczy się nie dzieją.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nie mogę uruchomić komputera

Postprzez kamiledi15 27 Lip 2014, 21:28

Zrobiłem to, o czym pisałeś - oto zdjęcie:
http://pics.tinypic.pl/i/00556/exhj6ygw7au8.jpg
Nie przypominam sobie, żebym coś jeszcze zrobił. Tych programów, które skasowałem, było sporo, ale zwykle jestem ostrożny.
Udało mi się problem częściowo rozwiązać - włożyłem płytę Win XP i zainstalowałem system od nowa, ale na innej partycji z zaznaczeniem, żeby system plików pozostał bez zmian. System teraz startuje normalnie, żadne pliki się na szczęście nie skasowały, ale oczywiście usunęły się wszystkie zainstalowane programy i teraz nie mam tam łączności z internetem - przez drugi komputer ściągnąłem sterownik, ale to nic nie dało. Mam antenę podłączaną na USB, przez którą łączyłem bezprzewodowo się z routerem w innym pokoju, ale w żaden sposób nie udaje mi się ustawić, żeby chociaż pojawiła się ikona do łączności bezprzewodowej.
Teraz mam jakby dwa Windowsy XP zainstalowane jednocześnie na dwóch partycjach - ten stary nadal się nie uruchamia, a nowy startuje, ale bez łączności z internetem. Przy starcie systemu dostaję wybór, który z nich chcę uruchomić.

EDIT

Zainstalowałem sterowniki prawie do wszystkiego, jedyne, przy czym został żółty wykrzyknik i czego nie mogę znaleźć, to 802.11 bg WLAN, czyli łączność bezprzewodowa. Nigdzie nie mogę znaleźć sterownika do tego. Podaję screena z DXDiag:
http://postimg.org/image/j6neqo35l/
Proszę o pomoc w znalezieniu tego sterownika, jeśli jeszcze jakieś dane są potrzebne, dajcie znać. Jeśli uda się uruchomić łączność bezprzewodową na tym komputerze, to problem można będzie uznać za rozwiązany, tylko oczywiście jeszcze poproszę o podpowiedź, jak usunąć ten pierwszy, niedziałający Windows XP.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Nie mogę uruchomić komputera

Postprzez Łowca Androidów 28 Lip 2014, 08:19

Jaką masz płytę główną - na stronie producenta będą sterowniki do WLAN

Możesz też kliknąć prawym myszy na tym seroniwku -> Właściwości -> zakładka Szczegóły -> i tu z roziwjanej listy wybierasz Identyfikatory sprzętu - zazancz wszystko i wklej tutaj.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nie mogę uruchomić komputera

Postprzez kamiledi15 28 Lip 2014, 19:29

Płyta główna:
http://postimg.org/image/mah4dz26r/
Identyfikator:
http://postimg.org/image/hd3jsv07n/
Jedyne, co udało mi się znaleźć, to sterowniki do laptopów, albo programy typu auto-driver-installer, które oczywiście potrzebują internetu do działania.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Nie mogę uruchomić komputera

Postprzez Łowca Androidów 28 Lip 2014, 19:51

http://devid.info/pl/47068
tu klikasz w:
mirror 1: J10IL WLAN.rar (9.4 Mb)

Autor postu otrzymał pochwałę
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nie mogę uruchomić komputera

Postprzez kamiledi15 28 Lip 2014, 21:05

Dziękuję, teraz chyba wszystko gra. Przydałoby się jeszcze usunąć starego Windowsa, bo tak jak pisałem - teraz mam dwa, stary niedziałający i nowy sprawny. Ale może po prostu zainstaluję na nim innego Windowsa. Ten stary jest na dysku C, więc boję się, że usuwając go skasuję też wszystkie pliki.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Nie mogę uruchomić komputera

Postprzez Tobiasz800 29 Lip 2014, 13:15

A jaki problem zrobić backup danych? Kopiujesz to co chcesz, śmieci zostawiasz - po formacie nie zostanie po nich śladu, masz czysty system, szybszy komputer same zalety.
Tobiasz800
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 29 Lip 2014, 13:06



Nie mogę uruchomić komputera

Postprzez kamiledi15 29 Lip 2014, 13:20

Może i racja. W każdym razie komputer już działa, więc można zamknąć.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Nie mogę uruchomić komputera

Postprzez Łowca Androidów 29 Lip 2014, 13:34

Ano taki, że jak sformatuje teraz partycję C: to nie wystartuje mu windows gdyż partycja C: jest aktualnie partycją rozruchową - jest ona aktywna i są na niej pliki rozruchowe (NTLDR, boot.ini) - więc zanim coś napiszesz najpierw pomyśl, a jeśli nie masz o czymś pojęcia to nie pisz wcale.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nie mogę uruchomić komputera

Postprzez Tobiasz800 29 Lip 2014, 14:31

Łowca Androidów napisał(a):Ano taki, że jak sformatuje teraz partycję C: to nie wystartuje mu windows gdyż partycja C: jest aktualnie partycją rozruchową - jest ona aktywna i są na niej pliki rozruchowe (NTLDR, boot.ini) - więc zanim coś napiszesz najpierw pomyśl, a jeśli nie masz o czymś pojęcia to nie pisz wcale.


Pisałem o formacie całego dysku ( po skopiowaniu tego czego nie chce stracić z dysku C - bo wszak już może to skopiować, już rozumiesz?) i postawieniu nowej instalacji windowsa, żeby mieć porządek. Zanim zaczniesz bić pianę, spróbuj przeczytać ze zrozumieniem.
Tobiasz800
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 29 Lip 2014, 13:06




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości