• Ogłoszenie:

Uruchamianie windowsa 7 z wyłączonym explorer.exe

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Uruchamianie windowsa 7 z wyłączonym explorer.exe

Postprzez filmak06 23 Lip 2014, 20:32

reklama
Witam.
Z miejsca przepraszam, jeśli umieściłem temat w niewłaściwym dziale, choć ten wydaje się być odpowiedni.
Otóż podczas korzystania z laptopa w menadżerze zadań "zabiłem" proces explorer.exe, po czym nie wiedząc, jak go przywrócić, wyłączyłem komputer. Teraz już wiem (szkoda że tak późno). System od tamtego momentu nie chce się włączyć (zatrzymuje się w momencie ładowania flagi). Tryb awaryjny również nie działa.
Nie posiadam płyty z Windowsem.
Liczę na pomoc, pozdrawiam.
filmak06
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 16 Mar 2014, 17:00



Uruchamianie windowsa 7 z wyłączonym explorer.exe

Postprzez Garu 24 Lip 2014, 00:31

Odłącz od zasilania, wyjmij baterię na jakie 10 minut, potem włóż baterie do laptopa, podłącz zasilanie i uruchom go. Powinny Ci się wyświetlić opcje uruchamiania, naprawy itp. wybierz ostatnia dobra konfiguracja i daj enter.

Autor postu otrzymał pochwałę
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Uruchamianie windowsa 7 z wyłączonym explorer.exe

Postprzez Łowca Androidów 24 Lip 2014, 08:10

@garu
A po co wyciągać bateryjkę - żeby wywaołać to menu wystarczy podczas uruchamiania wcisnąć F8
Dodam jeszcze, że jest to laptop :)

@filmak06
Jeśli nie zadziała opcja Ostatnia dobra znana konfiguracja ponownie przy starcie F8 -> Napraw komputer -> i tutaj opcja naprawy podczas uruchamiania - niech naprawia - jak nie da rady to powtórsz operację tylko nie wybieraj naprawy podczas uruchamiania tylko przejdź dalej i tu wybierz wiersz poleceń - w wierszu poleceń wpisz:
chkdsk c: /x
i kliknij ENTER - czekaj aż skończy i wpisz exit - komputer powinien się uruchomić ponownie i system powinien wstać.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Uruchamianie windowsa 7 z wyłączonym explorer.exe

Postprzez Garu 24 Lip 2014, 12:42

Nie bateryjkę CMOS, ale baterię zasilającą, no i wiem, że mają też podłączone też do sieci...
Zależy od laptopa. Mam acer aspire 5734z już 4 lata i kiedyś dokładnie trzeba mu było odlączyć od sieci i wyjąć baterię, bo F8 mogłem cisnąć do bólu.
No i win7 x64 śmiga, i jeszcze nie musiałem korzystać z recovery.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Uruchamianie windowsa 7 z wyłączonym explorer.exe

Postprzez filmak06 24 Lip 2014, 12:50

Zadziałała ostatnia znana dobra konfiguracja. Dziękuję Wam za pomoc.
filmak06
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 16 Mar 2014, 17:00



Uruchamianie windowsa 7 z wyłączonym explorer.exe

Postprzez Łowca Androidów 24 Lip 2014, 12:52

W dalszym ciągu nie rozumiem celowości wyciągania baterii (nawet tej zasilającej).
Czy ma to zrobić przy uruchomionym laptopie? Jeśli tak to tęż jest to bez sensu - zamiast wyjmować baterię wystarczy wdusić i przytrzymać przycisk zasilania i po ponownym uruchomieniu wyskoczy nam wspominiane menu.
Jeśli zaś wyjęcie bateri ma być przy wyłączonym laptopie to nic nie da 10 min. jeśli bateryjka CMOS jest sprawna - podtrzymuje ona ustawienia, ale tego chyba nie muszę mówić :)
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości