• Ogłoszenie:

Google nie wszystko znajduje

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Google nie wszystko znajduje

Postprzez kamiledi15 23 Lip 2014, 17:44

reklama
Mam dziwne problemy z wyszukiwarką Google. Przykładowo osoba ma swój artykuł na Wikipedii oraz jeden z programów TVP, w którym występowała, również ma swój artykuł na Wikipedii i w tym artykule pada jej nazwisko oraz pada słowo TVP. Kiedy więc wpisuję w Google jej nazwisko z dopiskiem TVP i site:wikipedia.org, powinno mi znaleźć w wynikach ten program. Ale - nie znajduje. Znajduje różne inne, a tego nie. Za to kiedy wpisuję samą nazwę programu, to od razu wyskakuje w wynikach jego artykuł na Wikipedii. Podobnie jest w wielu innych sytuacjach, innej strony też nie dało się znaleźć standardowymi słowami kluczami, jedynie jak się wkleiło całe zdanie zacytowane z tej strony, to Google ją wyświetlało w wynikach szukania. Podobnie - kiedy wpisuję samo jej nazwisko i przeglądam wszystkie znalezione strony, nie wszystko się wyświetla - dopisanie słówka np. ,,koncert" do jej nazwiska powoduje wyświetlenie zupełnie innych stron, niż gdy się wpisze samo jej nazwisko. Wydaje mi się, że dopisanie drugiego słowa do pierwszego powinno jedynie zawęzić wyniki, a nie wyświetlać zupełnie inne strony, niż wcześniej. Dlaczego tak się dzieje i czy można coś zrobić, żeby nie pomijało niektórych stron? Oczywiście gdy na dole wyskakuje mi, że ,,niektóre strony zostały pominięte", to klikam, żeby pokazało wszystko, ale w tym przypadku tak nie jest. Może jakaś inna wyszukiwarka?
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Google nie wszystko znajduje

Postprzez Orlikowsky 11 Sie 2014, 12:52

Mógłbyś powiedzieć co to za osoba? Łatwiej będzie. :)
Awatar użytkownika
Orlikowsky
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 11 Sie 2014, 12:34



Google nie wszystko znajduje

Postprzez kamiledi15 11 Sie 2014, 14:54

Beata Wyrąbkiewicz, ale to dotyczy każdego hasła. Ponieważ nie ma swojej strony, to informacje o jej kolejnych występach trzeba wyszukiwać w Googlach. To, o czym pisałem to okazało się, że na tej Wikipedii ten wpis jeszcze oczekuje na przejrzenie, pewnie dlatego Google tego nie wyszukuje. Ale te wyszukiwanie Google jest dziwne - przykładowo jak codziennie przez tydzień się wyszukuje z zaznaczeniem, żeby pokazywało tylko wyniki z ostatniej doby, a potem wyświetli się wyniki z ostatniego tygodnia, to czasami pokazuje wyniki, których wcześniej nie było. Dodatkowo przykładowo samo nazwisko nie pokaże wszystkich wyników, ale nazwisko + słowo koncert pokaże to, czego wcześniej nie było.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Google nie wszystko znajduje

Postprzez Orlikowsky 11 Sie 2014, 15:48

To, o czym pisałem to okazało się, że na tej Wikipedii ten wpis jeszcze oczekuje na przejrzenie, pewnie dlatego Google tego nie wyszukuje.


http://pl.wikipedia.org/robots.txt - tutaj masz listę adresów, które wikipedia oznaczyła, żeby Google nie indeksowało. Oznaczone są jako Disallow. Z tego co widzę oczekujące też są, więc problem rozwiązany. Info zostawiam jako wskazówkę dla ewentualnych szukających w przyszłości. :)

Teraz po wpisaniu frazy Beata Wyrąbkiewicz "site:wikipedia.org Beata Wyrąbkiewicz tvp" jest już w wynikach.
Awatar użytkownika
Orlikowsky
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 11 Sie 2014, 12:34



Google nie wszystko znajduje

Postprzez adson3492 15 Lis 2014, 12:09

Jaka miejscowość?
adson
adson3492
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 15 Lis 2014, 11:52




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości