• Ogłoszenie:

Problem ze zgodnością

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Problem ze zgodnością

Postprzez Gracz W Potrzebie 03 Maj 2014, 23:43

reklama
Witam !
Bardzo słabo ogarniam kwestie informatyki, więc jeśli możecie to odpiszcie mi jak początkującemu totalnie.
A o to problem : zainstalowałem na nowo zakupionym laptopie starą grę ( z 2004 lub 2005 roku, a laptop z 2014 ). Tytuł gry : Warlords Battlecry 3. Miałem pewne problemy związane z jej działaniem, niektóre wciąż mam.
Po pierwsze : po uruchomieniu gry nie wyświetlały się jej niektóre elementy, jednostki, postacie, obrazki, itp. Ten problem rozwiązałem uruchamiając grę w trybie zgodności z Windows XP ( Service Pack 3 ), ale nie do końca, bo jeśli na chwilę zminimalizuję grę i do niej potem wrócę to znowu są jakieś losowe błędy z wyświetlaniem niektórych elementów.
W ogóle uruchamiam teraz tę grę w trybie administratora, bo to rozwiązało jakiś problem sam już nie pamiętam jaki.
Po drugie : gra uruchamia się w oknie, a ja bym chciał fullscreen, ale nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji. Zaczynam podejrzewać, że to niemożliwe po prostu ale może ktoś zna sposób ?
Próbowałem ALT + ENTER, uruchamiałem to systemowe Rozwiąż problemy ze zgodnością, szukałem w opcjach Grafika w grze i na kompie, ale nic nie działa lub nic nie można znaleźć.
Rozdzielczość ekranu mojego laptopa to 1366x768 ( zalecana ) a w opcjach Grafika w grze są tylko 2 rozdzielczości 800x600 i 1024x768, czy to oznacza, że nie da się tej gry otworzyć na cały ekran ?

Jeśli znacie jakiś sposób lub po prostu wiecie, że się nie da rozwiązać tych problemów to napiszcie. Z góry dziękuję.
Gracz W Potrzebie
 



Problem ze zgodnością

Postprzez CJS411 01 Sie 2014, 22:50

Jeśli posiadasz w laptopie kartę zintegrowaną, ta gra może mieć problemy z jej obsługą. To raz. Jeśli posiadasz system Windows 8, pojawia się kolejny problem. Możesz spróbować uruchomić ją pod emulatorem windows xp (poczytaj o tym w necie). Rozdzielczości raczej nie zmienisz, jeśli gra obsługuje tylko takową, chyba, że z modami, których też poszukaj w sieci. Jeśli chodzi o wyświetlanie elementów, to tak jak napisałem wcześniej "wina karty zintegrowanej", a prawdopodobnie taka właśnie posiadasz.
CJS411
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 30 Lip 2014, 00:56



Problem ze zgodnością

Postprzez XMan 1 02 Sie 2014, 02:30

Sprawdź uruchomienie starych gier w trybie zgodności np. z Windows XP (Service Pack 3)

Klik PPM (prawym przyciskiem myszki) na ikonkę lub skrót gry --> Właściwości --> zakładka Zgodność
--> Tryb zgodności --> Uruchom ten program w trybie zgodności z Windows XP (Service Pack 3) - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć:
Image

Widzę że sprawdzałeś :wink:

Sprawdź inne sterowniki do karty graficznej, najnowsze lub starsze.
Czasami starsze bywają dużo lepsze...
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości