• Ogłoszenie:

Monitor - do 300/450/600zł

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Monitor - do 300/450/600zł

Postprzez WTFuck 24 Kwi 2014, 20:55

reklama
Witam,
zostałem zmuszony poprosić Was o pomoc w kupnie nowego monitora, a sprawił to mój aktualny NEC, w którym przyciski fizyczne pozamieniały się rolami, same się "wciskają" itd. Działać na nim ciężko z co chwilę wyskakującą ramką menu monitora na środku ekranu. Stąd też moja prośba o dobranie mi odpowiedniego monitora w podanych zakresach cenowych. Widełki szerokie bo i nie wiem na co mogę liczyć. Głównie chodzi o to że, jeśli np. za kwotę 450zł będę mógł dostać sprzęt wystarczający to nie ma sensu płacić za fajerwerki w cenie 600zł, nie potrzebuje tego. Mój aktualny monitor to NEC LCD19WV 16:10. Dobrze by było gdyby nowy monitor nie był gorszy od mojego. Nie powinno to być trudne :D W końcu ma już dobrych kilka lat i był w zestawie marketowym z kompem, więc pewnie "szmelcu" jakiś, ale nie miałem do niego dużych zastrzeżeń, no może poza kątami widzenia, ale i tak dużego problemu mi to nie robiło.
Jeśli chodzi o wielkość, to minimum 19'. Złącze w monitorze nie musi, tak jak teraz być analogowe, w końcu mógłbym rzucić przejściówkę w kąt. Powiem, że przyzwyczaiłem się do formatu 16:10 ale pewnie jak będzie 16:9 to nawet tego tak bardzo nie zauważę, w tej chwili jeszcze nie pracuję na żadnych programach, w których dodatkowe piksele miałyby dla mnie znaczenie. Dlatego przyjąć można, że monitor będzie do gier, filmów i Internetu.
Jeśli zapomniałem dorzucić jakiegoś info na temat pożądanych cech nowego monitora z góry przepraszam, po stosownej uwadze postaram się dopisać najszybciej jak to będzie możliwe.

Dziękuję i pozdrawiam,
WTFuck
WTFuck
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 30 Gru 2012, 16:15



Monitor - do 300/450/600zł

Postprzez Mikou@j 24 Kwi 2014, 22:29

Można kupić tani monitor -> BenQ GL2250 9H.L6VLA.TPE, ale ja bym się jednak zastanowił nad LG 24MP55 23.8"/FHD/IPS/5mln:1/5ms . większy, bardziej naturalne kolory i matryca IPS, także szerokie kąty widzenia.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Monitor - do 300/450/600zł

Postprzez WTFuck 25 Kwi 2014, 00:02

Dzięki wielkie!
Rozumiem, że warto dopłacić te 230zł, inaczej ten drugi monitor nie byłby nawet proponowany.
Wybiorę zatem, któreś z tych urządzeń.

Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam,
WTFuck
WTFuck
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 30 Gru 2012, 16:15




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości