• Ogłoszenie:

Pomocy! komputer sie wylacza!!

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Pomocy! komputer sie wylacza!!

Postprzez tlenkowsky 19 Kwi 2014, 11:29

reklama
Otóż mam taki problem, w sumie dość długo. Tak to wygląda zazwyczaj jak mi się zatnie komp i go włączam od nowa, albo coś w tym stylu. Dodam jeszcze, że komputer zacina się dość często i nie wiem co z tym zrobić, bo w naprawie był juz wiele razy, płaciłem w sumie dużo, coś tam robili, wymieniali i nic nie pomogli, pozdrawiam. http://i60.tinypic.com/adyrv9.jpg
tlenkowsky
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 19 Kwi 2014, 08:32



Pomocy! komputer sie wylacza!!

Postprzez Łowca Androidów 19 Kwi 2014, 14:43

Nie komputer ci się nie włącza tylko system operacyjny - komputer się uruchamia - to zupełnie co innego.
Pasowałoby napisać jaki system operacyjny, jaki sprzęt (konfiguracja) no i co było naprawiane w serwisie. Wróżki są na urlopie.

Teraz do rzeczy- tak na początek.
Pobierz >>>Hiren's BootCD<<<
Wypakuj i wypal na CD. Zabootuj z tej cd i z menu wybierz Mini Windows XP -> po załadowniau MiniXP z pulpitu kliakasz HBCD Menu -> w oknie klikasz Programs -> Testing -> Victoria -> po uruchomieniu sie programu klikasz zakładkę SMART -> przycisk Get SMART i wstawiasz tu fotkę z wyniku.

Krok 2:
Nie zamykasz jeszcze Mini xP - wchodzisz na partycję systemową i tam szukasz WINDOWS\Minidump i kopiujesz pliki *.dmb, pakujesz RAR'em (lub innym archiwizatorem) i wstawiasz je tu jako załącznik

Krok 3 - test pamięci RAM:
Zamykasz MiniXP i ponownie bootujesz z tej CD, ale tym razem wybierasz z menu Dos programs -> Testing tools -> Mem Test - testujesz conajmniej 3 pass'y (3 pełne przejścia) - sprawdzamy czy nie ma błędów (na czerwono się pojawiają)
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Pomocy! komputer sie wylacza!!

Postprzez tlenkowsky 19 Kwi 2014, 19:57

ImageO boże dziękuję za tak dużą odpowiedź, ale nie wiem czy dam radę, bo jestem totalnie zielony w tym... Bootować tzn wrzucić na płytę :(((???
tlenkowsky
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 19 Kwi 2014, 08:32



Pomocy! komputer sie wylacza!!

Postprzez arcziQ 19 Kwi 2014, 20:02

http://www.hirensbootcd.org/burning/ - tu masz instrukcje jak wypalić płytę.
arcziQ
 
Posty: 395
Dołączenie: 17 Lut 2007, 17:34
Pochwały: 9



Pomocy! komputer sie wylacza!!

Postprzez Łowca Androidów 19 Kwi 2014, 20:04

Po pobraniu musisz rozpakować archiwum, tam będzie plik iso (ten największy)
Jak nagrać żeby działało?
Instrukcja (na przykładzie nagrywania obrazu iso z windowsem, ale to to samo tylko w tym przypadku jest to Hiren's BootCD):
Wypalanie obrazu iso z plytą systemową przy użyciu programu Nero Burning ROM
Uruchamiamy Nero Burning ROM
Image
Po otwarciu programu zamykamy okno kompilacji - zostanie główne okno Nero:
Image
Teraz z górnego menu wybieramy "Nagrywarka"
Image
Z rozwiniętej listy wybieramy "Nagraj plik obrazu"
Image
W otwartym oknie szukamy lokalizacji gdzie jest nasz obraz iso - wskazujemy go i otwieramy (lub klikamy 2x lewym myszy)
Image
Otworzy się nam znane okno kompilacji
Image
Nero automatycznie powinien nam wybrać rodzaj nośnika do zapisu, ale gdyby tak się nie stało lub gdybyśmy chcieli np nagrać obraz CD na płycie DVD (tak też można) to w lewym górnym rogu rozwijamy listę i zmieniamy z CD na DVD lub odwrotnie
Image
Po tych zabiegach pozostaje nam wybrać prędkość zapisu i kliknąć przycisk "Zapis"
Tak nagrany obraz iso na pewno będzie bootował - pod warunkiem, że jest to obraz płyty bootowalnej.

Bootowanie to - wsadzasz płytę do napędu i w BIOSie trzeba ustawić aby wystartował komputer z CD lub podczas uruchamiania wciskamy F12 (bywa, że F8 lub F11) i wybierasz urządzenie z którego ma startować - wskazujesz CD/DVD

Autor postu otrzymał pochwałę
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Pomocy! komputer sie wylacza!!

Postprzez tlenkowsky 19 Kwi 2014, 20:12

Jak włączam iso to pojawia mi się tylko jedno okienko malutkie z napisem ,,nagraj" głównie :( (ma Pan może teamvievera :P?)
tlenkowsky
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 19 Kwi 2014, 08:32



Pomocy! komputer sie wylacza!!

Postprzez Łowca Androidów 19 Kwi 2014, 21:38

Tak.
gg 2080919
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Pomocy! komputer sie wylacza!!

Postprzez tlenkowsky 19 Kwi 2014, 21:55

napisałem na gg :)
tlenkowsky
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 19 Kwi 2014, 08:32




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości