• Ogłoszenie:

Nowa bateria w laptopie - nie ładuje

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Nowa bateria w laptopie - nie ładuje

Postprzez adashko 16 Kwi 2014, 10:52

reklama
Witam panowie, pierwszy raz mam do czynienia z takim problemem, mianowicie:

Do lapka Acer Aspire 5534 kupiłem nową baterię (zamiennik), gdyż stara trzymała już niecałą godzinkę.

Wczoraj zamontowałem nówkę, i już na pierwszy rzut oka coś było nie tak - bateria była padnięta do 0, musiałem podłączyć ładowarkę żeby uruchomić lapka (a nawet instrukcja mówi, że bateria powinna być częściowo naładowana).

W Windows baterie wykrywa, jednak po najechaniu na ikonkę baterii w trayu widnieje komunikat "podłączony, nie ładuje" - i rzeczywiście tak jest bo bateria zimniutka jak kamień nawet po godzinie ładowania.

Jeśli chodzi o specyfikację baterii, to pojemności są te same, jedyna różnica to natężenie: oryginał 10,8 a zamiennik 11,1V, aczkolwiek nie sądzę żeby to był powód bo inne zamienniki które znalazłem też były o takim samym natężeniu.

Próbowałem 2 myków znalezionych w internecie, tj:
1) Czasem, wszystko co należy zrobić, by laptop zaczął się ładować to restart komputera bez baterii, a następnie z baterią.

Najpierw wyłączamy laptopa, odłączamy zasilanie i wyjmujemy baterię. Potem podłączamy zasilanie i uruchomiamy komputer. Znów go wyłączamy, odłączamy zasilacz i wkładamy baterię. Podłączamy zasilanie i ponownie uruchamiamy komputer z nadzieją, że bateria zacznie się ładować.

2) Jeśli nie zadziałało, to nic. Warto było spróbować. Następna porada jest nieco bardziej skomplikowana. Opiera się na założeniu, że sterownik odpowiedzialny za ładowanie baterii może być uszkodzony i wymaga przeinstalowania.

Najpierw należy uruchomić Menedżer Urządzeń. W systemie Windows XP klikamy przycisk Start, prawym klawiszem myszy naciskamy na Mój Komputer i wybieramy Właściwości. Następnie przechodzimy do zakładki Sprzęt i klikamy przycisk Menedżer Urządzeń. W systemie Windows Vista lub Windows 7, klikamy przycisk Start, wpisujemy menedżer urządzeń i naciskamy Enter.

W Menedżerze Urządzeń rozszerzamy sekcję Baterie klikając + lub małą strzałkę po lewej stronie ikony i słowa Baterie. Klikamy prawym klawiszem myszy na Microsoft ACPI-Compliant Control Method Bartery i wybieramy Odinstaluj. Upewniamy się, że nie usuwamy żadnych innych sterowników.

Gdy sterownik jest już odinstalowany, z paska menu wybieramy Akcja, a następnie skanujemy w poszukiwaniu zmian sprzętu. Kiedy skanowanie dobiegnie końca, Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery pojawi się ponownie.

Jeśli i ta metoda nie działa, bateria jest prawie na pewno zepsuta.


Niestety nic nie pomogło.
Chciałbym jeszcze czegoś spróbować przed oddaniem, tym bardziej, że za pierwszym razem przysłali mi nie ten model baterii co trzeba, aczkolwiek sprzedawca wydaje się zaufany, dobry kontakt i opinie a sprzęt był ładnie zapakowany jak nówka, więc ciężko przypuszczać żeby bateria była zepsuta.


Mieliście może kiedyś podobny problem? Co jeszcze ew. mógłbym zadziałać?
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Nowa bateria w laptopie - nie ładuje

Postprzez RainM1A2 16 Kwi 2014, 16:59

adashko napisał(a):W Windows baterie wykrywa, jednak po najechaniu na ikonkę baterii w trayu widnieje komunikat "podłączony, nie ładuje" - i rzeczywiście tak jest bo bateria zimniutka jak kamień nawet po godzinie ładowania.

Ja tak maiłem w notebooku Toshiba nb550 urządzenie używane 2 miesiące i lażał przez 2 lata w szafce.
Gdy do mnie dojechał też batra nie ładowała się jak u cb tylko na zasilaczu sprzęt działał więc kupiłem nową .
Po 2-3 dniach :evil: orginalna bateria zaczeła się w końcu ładować normalnie, ale nic w niej ani w notebooku nie grzebałem. Teraz mam dwie baterie i ta orginalna do tej pory działa normalnie i długo trzyma
Nie żyję po to aby pracować, pracuję po to, aby żyć
Awatar użytkownika
RainM1A2
~user
 
Posty: 68
Dołączenie: 02 Paź 2012, 14:40
Pochwały: 1



Nowa bateria w laptopie - nie ładuje

Postprzez Robert 20 Kwi 2014, 15:55

adashko napisał(a):oryginał 10,8 a zamiennik 11,1V


a zasilacz ile ma?

Być może trefna. Skontaktuj się ze sprzedającym.

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Nowa bateria w laptopie - nie ładuje

Postprzez adashko 23 Kwi 2014, 14:32

Robert napisał(a):a zasilacz ile ma?

Output: 19V, także to zapewne nie ma nic do rzeczy.

Też mi się wydaje, że jednak trefna, to rozładowanie do 0 by na to wskazywało.
Bateria odesłana do serwisu do sprawdzenia, ale i tak już pewnie będę na minus na kosztach przesyłki których mi najprawdopodobniej nie zwrócą :P

Dam znać co się urodziło w przyszłym tygodniu... :wink:

EDIT:
Robert napisał(a):Być może trefna.


Witam,
potwierdzam otrzymanie w ramach reklamacji baterii Mitsu do Acer Aspire 3810t 4400 mAh numer BC/AC-3810T#1304300037. Bateria została sprawdzona na testerze. Wynik testu jest negatywny. W sprawie zwrotu kosztów zakupu proszę zwrócić się do firmy, w której dokonał Pan zakupu


Na szczęście sprzedający okazał się równym gościem i oddał mi za baterię, przesyłkę i koszty odsyłki :P
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości