• Ogłoszenie:

Raty 0% - saturn, media markt euroagdrtv i inne hipermarkety

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Raty 0% - saturn, media markt euroagdrtv i inne hipermarkety

Postprzez MaTi 12 Lis 2012, 01:40

Witam, ostatnio zauważyłem reklamę Saturna 50rat 0%

Image

pomyślałem fajna sprawa : ) ale pewnie jakiś haczyk jest. No i faktycznie będąc w saturnie sprawdziłem i okazało się, że biorąc na raty trzeba płacić dodatkowo za ubezpieczenie i w ten sposób produkt kosztuje prawie 1/3 więcej. Daremna, naciągana promocja Saturna już się skończyła w tym samym czasie Media Markt też oferował 0% raty czy ktoś z Was sprawdzał jak oni próbowali nabić ludzi w butelkę? A może ktoś wcześniej korzystał z promocji w MM? Pytam bo coś czuje, że wszystkie te promocje raty 0% to jeden wielki wałek... choć mam iskierkę nadziei, że się mylę : )

I jak tu kupować sprzęt w hipermarketach jak na każdym kroku próbują przyciąć wała :?

Jedyna promocja z hipermarketu z jakiej skorzystałem to zakup TV w media markt zakupy bez VAT. Tivik tradycyjnie był droższy niż w sklepach internetowych, ale bez VAT wyszedł taniej niż w najtańszym sklepie internetowym : )
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Raty 0% - saturn, media markt euroagdrtv i inne hipermarkety

Postprzez fluid 12 Lis 2012, 08:16

Zasada jest prosta - za darmo nic nie ma i nawet żona teraz za darmo tylka mężowi nie daje :)
Ktos musi pokryć różnice jaka pojawia sie w przypadku rat "0%" a tym ktosiem nie jest przeciez bank czy sklep tylko końcowy dymany na wszystkim kliencik - taka jest niestety prawda.
Wyjaśnie to na prostym przykładzie. Kiedy kupowałem tv3d i juz sie zdecydowałem dostałem info od kumpla który pracuje w saturnie żebym sie wstrzymał dwa tygodnie bo ma informacje ze znowu bedzie u nich promocja 50 rat 0%.
Nie zależało mi na czasie więc poczekalni i...... Sie zdziwilem :)
Okazało sie ze telewizor który chciałem kupić kosztował przed promocja z ratami 3000 a w trakcie trwania promocji....3399
I smiem twierdzić ze wszędzie tak jest. Albo jesteś dymany na opłatach związanych z kredytem albo sprzęt magicznie drożeje w momencie rozpoczęcia promocji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Raty 0% - saturn, media markt euroagdrtv i inne hipermarkety

Postprzez mroofek 12 Lis 2012, 23:19

Ja znalazłem kiedyś w sieci taką wypowiedź. Jestem ciekawy ile w tym prawdy, ale znając życie to pewnie tak jest :
"żeby zakupy w media markt gdzie jest akcja "cała Polska kupuje bez VAT" były przeprowadzone zgodnie z prawem handlowym, czyli nie były jawnym nabijaniem z babuko na kilka dni przed akcją ceny skaczą w górę o 23%, natomiast w dzień akcji spadają o magiczną wartość VATu. Polska jest szczęśliwa, bo kupuje w promocji.... :D "

Co do rat 0% w Sklepie nie dla idiotów, to również jest obowiązkowe ubezpieczenie. Pytałem, bo chciałem zakupić lustrzankę za około 2500zł i okazało się, że 360 zł wynosi ubezpieczenie od tej kwoty sciana :D
... jak szczeniaki rozrabiają, to przyjeżdzają psy, sukami i często na kogutach gonią im kota...
Awatar użytkownika
mroofek
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 10 Lip 2005, 12:45
Pochwały: 38



Raty 0% - saturn, media markt euroagdrtv i inne hipermarkety

Postprzez Sh@m@N 12 Lis 2012, 23:52

Albo kolejne cudowne 0% - przy np. 36 ratach oprocentowanie 0% pod warunkiem spłaty całej kwoty w 3 miesiące (wcześniejsza spłata), jeśli nie - odsetki. Cena sprzętu jak wyżej - +15 - +30 %.

To nie są istotnie sklepy dla idiotów, tylko dla kompletnych kretynów.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Raty 0% - saturn, media markt euroagdrtv i inne hipermarkety

Postprzez Lukesh 13 Lis 2012, 03:35

Nie do konca. Wspomniane 10 rat za 0% jest realne, nie mniej jednak w tym przypadku koszty kredytu ponosi sprzedawca.

Co do ubezpieczenia - oczywiscie, w wielu przypadkach jest wrecz wymagane. Ktory bank udzieli na chwile obecna pozyczki bez jej ubezpieczenia ;)? Zwykle bez niego momentalnie nastepuje odmowa ;).
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Raty 0% - saturn, media markt euroagdrtv i inne hipermarkety

Postprzez michal2k 13 Lis 2012, 09:19

Nie wiem jak to jest może kiedyś kiedy był jakiś inny bank to obowiązkowe ubezpieczenie było, u mnie w MM jest sygma i jak biorę 10x0% to takie raty mam i nikt mi nic nie mówi o obowiązkowym ubezpieczeniu
michal2k
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 03 Paź 2012, 07:42



Raty 0% - saturn, media markt euroagdrtv i inne hipermarkety

Postprzez Sh@m@N 13 Lis 2012, 23:03

Tja... jedyny w historii bank, który dopłaca do kredytów i nie bankrutuje. Jedyny sprzedawca, który nie zarabia.
Opłaty są zawsze - ukryte albo przez jedną, albo przez drugą instytucję. Jak wcześniej - co to za promocja, jeśli tydzień przed nią towar kosztował np. 2000 zł, na dzień superpromocji i rat "zero %" kosztuje już "Tylko 2399,99"? Co to za raty 0%, jeśli w promocji masz np. kartę kredytową z limitem zadłużenia np. 6000 zł., z automatu uwidacznianą w BIK? Nic nie zmienia, że nie korzystasz - ale masz. Sygma konkretnie wydaje karty PRAKTIKER, SELGROS Złota, REAL Mastercard, EURO Mastercard, JYSK. Wciskaniem zajmą się sprzedawcy
Podobnie z ubezpieczeniami nie tylko kredytu, ale i w formie "przedłużenia gwarancji do 5 lat" czy podobnie. Ciekawe, czy to u innego ubezpieczyciela, czy też w Sygma.

Globalnie - da się wcisnąć i zarobią więcej, nie da się wcisnąć - zarobią mniej (tu chociażby w opłacie za płatności przy użyciu terminala kart płatniczych w MM). Wszystko PONAD głowami szaraczków radujących się z rat "0%".
Oczywiście - pilnując cen przed i w trakcie promocji, rezygnując z ubezpieczeń, kart, przedłużenia gwarancji, idealnej płatności rat - uzyska się "0%". Bank zarobi wtedy mniej - na tych, którzy tego nie upilnowali. W masie 1000 umów tygodniowo zysk zostanie wypracowany na zwykłym poziomie.

Tak to de facto działa.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Raty 0% - saturn, media markt euroagdrtv i inne hipermarkety

Postprzez migala 14 Lis 2012, 11:13

Ja mam raty 0% w media markt ale z wcześniejszej promocji 36 rat za 0%. I nie musiałam brać żadnego ubezpieczenia. Rzeczywiście odma tyle za ile wzięłam towaru.
migala
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 11 Paź 2012, 15:00



Raty 0% - saturn, media markt euroagdrtv i inne hipermarkety

Postprzez xcvb 14 Lis 2012, 11:23

W EURO AGD moim zdaniem nie warto brać są miejsca gdzie znajdziemy taniej ten sam towar.
xcvb
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 11 Paź 2012, 15:07




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron