• Ogłoszenie:

nokia 6151 odtwarzacz

Forum komórkowe - wszystko co związane z tą jakże obszerną tematyką.

Nokia 6151 odtwarzacz

Postprzez pershing444 24 Maj 2008, 19:43

reklama
Ostatnio wyjeżdzalem na 2 dni, więc pożyczylem od mamy telefon, nokie 6151, wstadzilem tam swoją karte pamięci microSD 1GB, żeby sobie nut posluchac. No dobra czas posłuchać, uruchamiam odtwarzac, chciałem zmienić folder zeby odtwarzalo z karty pamięci, wybieram folder, wchodze w "NO NAME" (karta pamięci) chwile się laduje i nagle sie zacina, ekran sie sciemniia i nic sie nie da zrobic, tylko wyjęcie baterii pomaga... CO jest przyczyną błędu? :/
Awatar użytkownika
pershing444
 
Posty: 637
Dołączenie: 20 Maj 2008, 19:43
Pochwały: 8



Postprzez kamuflasz 25 Maj 2008, 10:36

Jeżeli folder karty pamięci nazwany jest NO NAME to na 99% telefon widzi kartę pamięci jako niesformatowaną, chyba że taką nazwę sam jej nadałeś.
Jesteś Polakiem?? Szanuj swój język ojczysty!!!
kamuflasz
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 13 Maj 2008, 14:10



Postprzez pershing444 25 Maj 2008, 10:46

Ale normalnie to oddwarza z karty pamięci, ale przez odtwarzac juz nie :/ i wlasnie to mnie dziwi..
Nie nazywalem karty pamięci
AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz | AsRock A780GHX/128M | A-Data 4GB PC800 CL4 Extreme Edition | Sapphire Radeon HD4850 | Chieftec 450W | Western Digital 640GB SATAII | NEC AD-7243S SATA LabelFlash | Asus Xonar DX/XD | Razer DeathAdder | Razer Lycosa Mirror Special Edition | LG Flatron W1934S | Saitek R220 Digital | Logitech X-540 | Logitech Clear-Chat
Awatar użytkownika
pershing444
 
Posty: 637
Dołączenie: 20 Maj 2008, 19:43
Pochwały: 8



Postprzez kamuflasz 25 Maj 2008, 15:14

A jak wchodzisz w kartę pamięci przez galerię to też masz NO NAME czy nazwane to MEMORY CARD/KARTA PAM. jeżeli jest NO NAME to chyba wgrywałeś nutkę na nieformatowaną kartę i to może być problem. Sprawdź czy w innym telefonie też masz taki problem.
Jesteś Polakiem?? Szanuj swój język ojczysty!!!
kamuflasz
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 13 Maj 2008, 14:10



Postprzez kajtekjr 25 Maj 2008, 20:11

kamuflasz napisał(a):jeżeli jest NO NAME to chyba wgrywałeś nutkę na nieformatowaną kartę i to może być problem.

Jak wyobrazasz sobie wgrac cokolwiek na niesformatowana karte pamieci :1: ? Przeciez zeby cos wgrac musisz miec system plikow (w przypadku kart pamieci jest to najczesciej FAT16) bez tego nic nie wgrasz na karte.. ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez kamuflasz 26 Maj 2008, 13:26

a wiesz, że nie :) Miałem kilka prób zwrócenia niby uszkodzonej karty pamięci (pracuję w komisie GSM), bo skopiowali pliki bez sformatowania karty ale ich nie widziało. Też się wtedy zdziwiłem ale widocznie Polak potrafi :D
Jesteś Polakiem?? Szanuj swój język ojczysty!!!
kamuflasz
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 13 Maj 2008, 14:10



Postprzez kajtekjr 26 Maj 2008, 16:31

kamuflasz napisał(a):Miałem kilka prób zwrócenia niby uszkodzonej karty pamięci (pracuję w komisie GSM), bo skopiowali pliki bez sformatowania karty ale ich nie widziało. Też się wtedy zdziwiłem ale widocznie Polak potrafi

Wgranie czegokolwiek na nie sformatowana karte jest nie mozliwe !! I nie wciskaj mi tu kitu.. :roll: Bez systemu plikow (tworzysz go przez formatownie własnie) nie zobaczysz karty pamieci :1: Bedzie dostepna dopiero po utworzeniu systemu plików.. ;)
Poczytaj, bo takie bzdury piszesz ze szkoda gadac.. :1:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Formatowanie_woluminu
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez kamuflasz 26 Maj 2008, 17:12

Ok, jutro sprawdze w praktyce i napisze jak wyszlo bo klotnia nic nie wskoramy.
Jesteś Polakiem?? Szanuj swój język ojczysty!!!
kamuflasz
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 13 Maj 2008, 14:10



Postprzez kajtekjr 26 Maj 2008, 17:17

To tak jakbys chciał wgrac windowsa na nie sformatowany dysk ! I nie ma czego sprawdzac bo sie nie da i juz ! :roll:
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez kamuflasz 27 Maj 2008, 00:21

Rozmawialem dzisiaj z pracownikiem innego komisu i potwierdzil moja teze. Sprawdzales to w praktyce czy operujesz teoriami wyczytanymi w google? i tak sprawdze abys nastepnym razem nie zarzucil mi pisania bzdur (jezeli sie okaze ze mam racje). Druga sprawa jest to ze sformatowana karta nigdy nie nadaje sobie nazwy NO NAME co ma miejsce w 6151.
Jesteś Polakiem?? Szanuj swój język ojczysty!!!
kamuflasz
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 13 Maj 2008, 14:10



Postprzez kajtekjr 27 Maj 2008, 00:32

kamuflasz napisał(a):Druga sprawa jest to ze sformatowana karta nigdy nie nadaje sobie nazwy NO NAME

Jak nie nadasz nazwy po formatowaniu (windows sie pyta na koniec czy nadac eteykiete) to własnie ta nazwe otrzymasz :1:
kamuflasz napisał(a):Rozmawialem dzisiaj z pracownikiem innego komisu i potwierdzil moja teze.

Taki ekspert ? :1:
kamuflasz napisał(a):Sprawdzales to w praktyce czy operujesz teoriami wyczytanymi w google? i tak sprawdze abys nastepnym razem nie zarzucil mi pisania bzdur (jezeli sie okaze ze mam racje).

Dobra, włoz karte pamieci do czytnika, odpal Partition Manager i usun system plikow z karty pamieci ;) Pozniej spróbuj wgrac na nia cokolwiek ;) Powodzenia ! :D
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez kamuflasz 27 Maj 2008, 01:01

1.Do sformatowania kar.pam. nie potrzebny nam Windows. Nadaje ona sobie sama domyslna nazwe nie pytajac nas o zdanie, potem dopiero mozemy zmieniac. 2.W fachu robi dwa lata wiec chyba sie zna 3.yyy czy my rozmawiamy o zepsuciu k.p.? Wlaze do Nokii 6151 jak w temacie nowa nieformatowana k.p. i wgram sobie na nia mp3 ale nie bede jej formatowal.
Jesteś Polakiem?? Szanuj swój język ojczysty!!!
kamuflasz
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 13 Maj 2008, 14:10



Postprzez kajtekjr 27 Maj 2008, 11:54

kamuflasz napisał(a):1.Do sformatowania kar.pam. nie potrzebny nam Windows.

Tak mozesz miec Linuxa, Symbiana OS, Mac'a lub inny system operacyjny ;)
kamuflasz napisał(a):Nadaje ona sobie sama domyslna nazwe nie pytajac nas o zdanie, potem dopiero mozemy zmieniac.

Juz Ci wyzej napisałem jak jest... :1:
kamuflasz napisał(a):3.yyy czy my rozmawiamy o zepsuciu k.p.?

W ktorym miejscu napisałem ze chce ja zepsuc :1: ?
kamuflasz napisał(a):Wlaze do Nokii 6151 jak w temacie nowa nieformatowana k.p. i wgram sobie na nia mp3 ale nie bede jej formatowal.

Karty w kartonikach sa juz formatowane, gotowe do pracy, posiadaja system plikow FAT16 ;)

BTW. Sam autor tematu napisał
pershing444 napisał(a):Nie nazywalem karty pamięci

A wiec nidz dziwnego ze karta jest pod nazwa NO NAME ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez pershing444 27 Maj 2008, 14:45

Ej spokoj, nie klucic sie ;] dziwne, bo np do BQ Siemensa EL71 dziala wszystko ok, sprawdze na innych telefonach, i sprawdze na innym 6151 :)
AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz | AsRock A780GHX/128M | A-Data 4GB PC800 CL4 Extreme Edition | Sapphire Radeon HD4850 | Chieftec 450W | Western Digital 640GB SATAII | NEC AD-7243S SATA LabelFlash | Asus Xonar DX/XD | Razer DeathAdder | Razer Lycosa Mirror Special Edition | LG Flatron W1934S | Saitek R220 Digital | Logitech X-540 | Logitech Clear-Chat
Awatar użytkownika
pershing444
 
Posty: 637
Dołączenie: 20 Maj 2008, 19:43
Pochwały: 8



Postprzez kajtekjr 27 Maj 2008, 15:01

Ja tylko próbuje wytłumaczyc user'owi kamuflasz ze sie myli ;)
No i ten ekspert z komisu tez ;]

Ale wracajac do tematu jesli w innym telefonie jest ok, to wina nie lezy po stronie karty pamieci, a po stronie telefonu ;) A tak wogole jak duza jest ta karta ? 1 GB czy wieksza ?
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez kamuflasz 27 Maj 2008, 17:29

kajtek mówimy mniej więcej o tym samym posługując się innym tokiem myślenia i nie możemy się zrozumieć :). Wkładałeś kiedyś kartę pamięci do telefonu i z tej pozycji ją formatowałeś ?? Nie mieszaj do tego sprzętu komputerowego bo jest nam w tej chwili niepotrzebny. Spróbuj sformatować kartę pamięci w telefonie i napisz krok po kroku jak to wyglądało, zobaczysz że po sformatowaniu przy pierwszym użyciu nie będzie ona nazywała się NO NAME nawet jeżeli my z tą nazwą nic nie zrobimy, nazywać się ona będzie tak przed sformatowaniem.

Karty w kartonikach sa juz formatowane, gotowe do pracy, posiadaja system plikow FAT16

Jak kupujesz kartę pamięci, to najpierw ją formatujesz prawda?? Nowe rozpakowane karty posiadają system Fat16 ale ponowne jej sformatowanie ustawia kartę wg. uznania urządzenia w którym się znajduje brak takiego formata rodzi dziwne reakcje karty jak opisane powyżej przeze mnie przypadki z klientami.

Tak mozesz miec Linuxa, Symbiana OS, Mac'a lub inny system operacyjny

Chodziło mi o to, że nie musisz mieć do tego komputera wystarczy najzwyklejszy telefon obsługujący ten typ i rozmiar karty pamięci.



Włożyłem kartę pamięci świeżótką do 6151 znalazło mi ją jako NO NAME, odrazu wrzuciłem na nią zdjęcia i się zapisały. Ale teraz tą kartę przekładam z adapterem na MiniSD do 6280 i już zdjęcia nie widzi.
Sformatowałem potem kartę w Nokii 6151 i nagle to dla ciebie dziwne pojawiła mi się nazwa kart.pam/ zamiast NO NAME.

Jestem na 99% pewien, że jeżeli sformatuje kartę pamięci w 6151 i gra tą nutkę ponownie nie będzie już tego problemu.
Jesteś Polakiem?? Szanuj swój język ojczysty!!!
kamuflasz
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 13 Maj 2008, 14:10



Postprzez kajtekjr 27 Maj 2008, 18:20

kamuflasz napisał(a):Wkładałeś kiedyś kartę pamięci do telefonu i z tej pozycji ją formatowałeś ??

Przyznaje ze nie poniewaz mam czytnik kart i szybciej to idze na kompie ;)
kamuflasz napisał(a):Nie mieszaj do tego sprzętu komputerowego bo jest nam w tej chwili niepotrzebny.

Karty pamieci sa uzywane rowniez w komputerach, aparatach fotograficznych, a dopiero pozniej trafiły do telefonow komórkowych, wiec dlaczego miałbym nie nawiazywac do sprzetu komputerowego ? :?
kamuflasz napisał(a):Jak kupujesz kartę pamięci, to najpierw ją formatujesz prawda?? Nowe rozpakowane karty posiadają system Fat16 ale ponowne jej sformatowanie ustawia kartę wg. uznania urządzenia w którym się znajduje brak takiego formata rodzi dziwne reakcje karty jak opisane powyżej przeze mnie przypadki z klientami.

Własnie NIE ! Karta w kartoniku jest gotowa do pracy ;)
kamuflasz napisał(a):Chodziło mi o to, że nie musisz mieć do tego komputera wystarczy najzwyklejszy telefon obsługujący ten typ i rozmiar karty pamięci.

Tam rowniez masz jakis system operacyjny, prawda.. ;) Bo bez softu (systemu operacyjnego telefonu) jest on nie uzyteczny, prawda ?
kamuflasz napisał(a):Sformatowałem potem kartę w Nokii 6151 i nagle to dla ciebie dziwne pojawiła mi się nazwa kart.pam/ zamiast NO NAME.

Nic dziwnego, polecenie format w telefonie zwłaszcza w Nokii (bez Symbiana) własnie taka nazwe przypisuje w telefonie ;) Włóz ta karte do czytnika i na 99 % bedzie "Bez nazwy" albo własnie NO NAME ;)
kamuflasz napisał(a):Jestem na 99% pewien, że jeżeli sformatuje kartę pamięci w 6151 i gra tą nutkę ponownie nie będzie już tego problemu.

Bedzie działac, bo Nokia "ułozy" system plikow "pod siebie" ;)


Jak widac Nokia jest taka wybredna bo jak autor tematu napisał
pershing444 napisał(a):dziwne, bo np do BQ Siemensa EL71 dziala wszystko ok,

:mrgreen:

PS.

kamuflasz napisał(a):kajtek


Dla Ciebie kajtekjr!
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez kamuflasz 27 Maj 2008, 19:02

Własnie NIE ! Karta w kartoniku jest gotowa do pracy

Jest gotowa do pracy, a jednak nie każde urządzenie ją akceptuje :)

Dla Ciebie kajtekjr!

Przepraszam:)

Nic dziwnego, polecenie format w telefonie zwłaszcza w Nokii (bez Symbiana) własnie taka nazwe przypisuje w telefonie Wink Włóz ta karte do czytnika i na 99 % bedzie "Bez nazwy" albo własnie NO NAME

I o to mi właśnie chodziło :)

Bedzie działac, bo Nokia "ułozy" system plikow "pod siebie" Wink

A jednak formatowanie może pomóc :)

Bedzie działac, bo Nokia "ułozy" system plikow "pod siebie" Wink

kajtekjr się ze mną zgadza :banan: :papryczka: :banan: :D

Tam rowniez masz jakis system operacyjny, prawda.. Wink Bo bez softu (systemu operacyjnego telefonu) jest on nie uzyteczny, prawda ?
No tak masz rację :)

Ok koniec tematu pewne kwestie zostały wyjaśnione, a pewnych nie ma co wyjaśniać bo musiałbym ci to pokazać na własne oczy żebyś przestał bezgranicznie wierzyć teoriom.
Jesteś Polakiem?? Szanuj swój język ojczysty!!!
kamuflasz
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 13 Maj 2008, 14:10



Postprzez kajtekjr 27 Maj 2008, 20:26

kamuflasz napisał(a):A jednak formatowanie może pomóc

Ale ja nigdzie nie powiedziałem ze nie pomoze ;) Ale to najprostrzy sposób gdy juz inne nie działaja ;) Byłbys dłuzej na forum to bys wiedział ze walczymy do konca ;)
BTW. temat sie rozwinął tylko dlatego ze napisałes na poczatku bzdure, bo na nie sformatowana karte nic nie wgrasz ;) Ale nie ma co dalej ciagnac tego tematu.. ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez kamuflasz 27 Maj 2008, 23:37

bo na nie sformatowana karte nic nie wgrasz

Pisząc, że jest niesformatowana chodziło mi o to, że użył nówki z pudełka. Źle to ująłem poprostu :)

Byłbys dłuzej na forum to bys wiedział ze walczymy do konca

Nie muszę być dłużej na tym forum by wiedzieć, że się walczy do końca. Na innym hardware, software siedzę już trzy lata :)

PS: Nie wiem czemu ale jest to kolejne forum na którym się wdałem w kłótnię w sumie niepotrzebną na samym już początku:)
Jesteś Polakiem?? Szanuj swój język ojczysty!!!
kamuflasz
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 13 Maj 2008, 14:10



Następna

Powróć do GSM - Telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości