• Ogłoszenie:

instalacja benq-siemens c81 poprzez kabel usb (windows xp).

Forum komórkowe - wszystko co związane z tą jakże obszerną tematyką.

Instalacja Benq-Siemens C81 poprzez kabel USB (Windows XP).

Postprzez dark 22 Gru 2006, 22:55

reklama
Witam,

kupiłem na Allegro kabel USB dla telefonu Benq-Siemens C81. Kabel odnaczony jest jako: For DCA-140 (czyli pasowałby do opisu na stronie producenta).

Zainstalowałem oprogramowanie ze strony producenta, tj. Mobile Phone Manager, ale telefon w ogóle nie jest widziany jak i przez system jak i przez MPM.

W jednym poście odnośnie tego telefonu pojawiła się informacja, że po podłączeniu telefonu poprzez kabel w systemie pojawiła się informacja o tym, że został znaleziony nowy sprzęt. U mnie nawet to nie jest widoczne. MPM jak i Windows XP nie wykrywa nic.

Zastanawiam się nad tym co jest nie tak. W każdym bądź razie po podłączeniu kabla do telefonu, telefon "pipka" tak jakby coś chciał zrobić.

Mam takie pytanie: czy ktokolwiek zainstalował na swoim PC telefon Benq-Siemens C81 poprzez kabel USB?
Long Hard Road Out Of Hell...
Awatar użytkownika
dark
~user
 
Posty: 387
Dołączenie: 07 Maj 2005, 15:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 10



Postprzez will7 22 Gru 2006, 23:28

Też mi nie chciało z początku wykryć mojego B-S ale wszedłem do menadzera urządzeń, odświeżyłem i teraz jakoś go za każdym razem wykrywa. Nie wiem jak tam w tywoim modelu jest ale pamiętaj jak jeśli go wykryje to w telefonie wybierasz co ma zrobić- ładować, połączyć kartą pamięci itp. bo jeśli wybierzesz to o co nie będzie ci chodziło to nie będziesz miał dostępu to tej funkcji.
Awatar użytkownika
will7
~user
 
Posty: 540
Dołączenie: 23 Cze 2005, 17:44
Pochwały: 63



Postprzez dark 23 Gru 2006, 14:01

Chciałbym aby to było takie proste ;^)

Menedżer urządzeń w ogóle nie wykrywa sprzętu, nawet po ponownym skanowaniu urządzeń. Telefon "pipczy" nie wiem dlaczego.

PS. Podłączałem telefon pod Linuksem. Niestety lista sprzętu wyświetlanego na USB nie pokazuje mojego telefonu, czyli tak jakby komputer w ogóle nie wiedział o jakim kolwiek podłączeniu.
Long Hard Road Out Of Hell...
Awatar użytkownika
dark
~user
 
Posty: 387
Dołączenie: 07 Maj 2005, 15:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 10




Powróć do GSM - Telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości