• Ogłoszenie:

heyah mms

Forum komórkowe - wszystko co związane z tą jakże obszerną tematyką.

heyah mms

Postprzez daFF10 06 Paź 2006, 21:02

reklama
Witam,
mam Sony Ericssona K300i w heyah i pewien problem z wysyłaniem mms-ów. "Wklepałem" w konfiguratora na www.heyah.pl wszystkie potrzebne dane i mi przysłali dwa sms-y, jeden z automatyczną konfiguracją heyah wap gprs, a drugi z konfiguracją heyah mms. Wszystko się pomyślnie zainstalowało. Jeszcze dla pewności posprawdzałem z ustawieniami na www.sonyericsson.com no i wszystko się zgadza. Z wapem się normalnie łącze i działa bez żadnych zastrzeżeń. Podczas wysyłania mms w lewym górnym rogu wyświetlacza pojawia się ikonka wiadomości, ikonka sieci i zasięgu sieci, po kilkunastu sekundach (w zależności od romiaru pliku) pojawia się komunikat/błąd: nie udało się wysłać wiadomości do [odbiorca]-nieobsługiwana zawartość, napisz wiadomość ponownie i spróbuj ponownie.
Co to znaczy nieobsługiwana zawartość, takie coś się pokazuje zarówno jak wysyłam plik który ma 6kb jak i 200kb oraz obojętnie czy wysyłam w mms-ie tekst, zdjęcie czy dźwięk. Co z tym fantem zrobić, ktoś wie?
"Żadna wiedza człowieka nie może wyjść poza jego doświadczenie" - John Locke
daFF10
~user
 
Posty: 97
Dołączenie: 31 Gru 2005, 19:31
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 1



Postprzez soberpl 06 Paź 2006, 22:26

A aktywowałeś usługę w 'samoobsłudze' ? ; sms z ustawieniami nie rozwiązuje sprawy :) to dopiero 1 krok.
soberpl
~user
 
Posty: 130
Dołączenie: 28 Maj 2005, 18:18
Miejscowość: Zabrze
Pochwały: 1



Postprzez daFF10 06 Paź 2006, 22:46

tiaa w samoobsłudze aktywowałem już dawno i nie wiem co jest grane z tymi mms-ami
"Żadna wiedza człowieka nie może wyjść poza jego doświadczenie" - John Locke
daFF10
~user
 
Posty: 97
Dołączenie: 31 Gru 2005, 19:31
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 1



Postprzez TELEPATYCZNY 07 Paź 2006, 08:26

A próbowałeś konfigurować ręcznie ?

http://www.heyah.pl/konfiguracja_reczna

Lub ewentualnie sprawdź: Wiadomości > Ustawienia > Wiadomośc obrazkowa > Profil MMS > Ustaw na heyahmms

Autor postu otrzymał pochwałę
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Należy stwierdzić, że Bóg musi być swym nowym tworem również rozczarowany - poprawki w stosunku do małpy są wręcz niezauważalne." MARK TWAIN
Awatar użytkownika
TELEPATYCZNY
~user
 
Posty: 1769
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:22
Miejscowość: Sosnowiec
Pochwały: 244



Postprzez keks_ik 07 Paź 2006, 09:16

Mi GPRS po zdalnej aktywacji w erze też nie działa to się nie przejmuj, usuń te ustawienia które dostałeś i wyślij nowe ze strony se.
Czy wysyłanie mms'ów do wszystkich osób kończy się
daFF10 napisał(a):komunikat/błąd: nie udało się wysłać wiadomości do [odbiorca]-nieobsługiwana zawartość, napisz wiadomość ponownie i spróbuj ponownie.

Nieobsługiwana zawartość to teoretycznie element|usługa z której odbiorca|nadawca nie może korzystać ale do czego zmierzam czy próbowałeś wysłać wiadomości do innych osób ?

Autor postu otrzymał pochwałę
Intel core 2 duo e6300 1.86
Asus p5b i965
Ram ddr2 2x1Gb kingston
GeForce GTS 250 Palit 1GB E-GreenEdition
WD WD2500KS 250 GB + 1 dysk 70 GB + nagrywarka DVD
Modecom Carbon MC530 530W ATX
Awatar użytkownika
keks_ik
~user
 
Posty: 1445
Dołączenie: 16 Kwi 2005, 14:22
Miejscowość: Kraina dobrej muzyki|Katowice
Pochwały: 108



Postprzez daFF10 07 Paź 2006, 11:33

Tak, próbowałem wprowadzać ustawienia ręcznie i wszystko się zgadza, a mimo to obojętnie do kogo wysyłam i co wysyłam(obrazek,dżwięk,tekst) w mms-ie - błąd [nie udało się wysłać do - nieobsługiwana zawartość, napisz wiadomość jeszcze raz i spróbuj ponownie] , nie wiem już co zrobić, żeby działało :evil: , badziewie.
"Żadna wiedza człowieka nie może wyjść poza jego doświadczenie" - John Locke
daFF10
~user
 
Posty: 97
Dołączenie: 31 Gru 2005, 19:31
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 1



Postprzez krzychuls 07 Paź 2006, 12:33

Zadzwon najlepiej do nich na informacje i powiem co i jak. Sprobuj w ten sposob.
IO @ll
Awatar użytkownika
krzychuls
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 22 Wrz 2006, 14:14
Pochwały: 1



Postprzez daFF10 07 Paź 2006, 12:49

No więc tak, na informację dzwoniłem - Pan się tylko spocił i powiedział, że to może w sieci coś się psuje, ale nie sądze bo kilka moich kumpli ma w heyah i wszystko ok działa. W samoobsłudze aktywowany mam wap,gprs i mms. A to ustawienia z mojego tela, niby wszystko się zgadza z tymi z heyah.pl ale jednak gdzieś jest jakiś błąd. Please pomóżcie wyłapać błąd:

Sony Ericsson K300i heyah
Łączność/Komunikacja danych/konta
heyahwap
łącz używając: heyahwap
nazwa użyt. : heyah
hasło : heyah
Adres IP: ... [?]
Adres DNS: ... []?

Ustawienia internetowe:
profil: heyahwap
łącz używając: heyahwap
Tryb internetowy: WAP
Proxy: NIE
Adres IP: 213.158.194.194
nazwa użyt. :heyah
hasło :heyah

Łączność/Komunikacja danych/konta
heyahmms
łącz używająć: heyahmms
nazwa użyt. : heyah
hasło: heyah
Adres IP: ... [?]
Adres DNS: ... [?]

Ustawienia MMS:
profil: heyahmms
łącz używając: heyahmms
tryb internetowy: WAP
proxy: NIE
Adres IP:213.158.194.057
nazwa użytk. : heyah
hasło : heyah

Moje wątpliwości budzi, że w głównych ustawieniach IP jest wpisany zarówno przy wap jak i mms a w łączności nie jest w ogóle wpisany i co to jest adres DNS???

No i ten błąd z nieobsługiwaną zawartością, wysyłałem mms-y do róznych osób których komy na 100% obsługują mms-y i rózne rzeczy wysyłałem dźwięk, obrazek,tekst i cały czas ten błąd.
"Żadna wiedza człowieka nie może wyjść poza jego doświadczenie" - John Locke
daFF10
~user
 
Posty: 97
Dołączenie: 31 Gru 2005, 19:31
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 1



Postprzez soberpl 07 Paź 2006, 13:30

Możę warto by było przejrzeć forum heyah? może już był tam poruszany taki problem?
soberpl
~user
 
Posty: 130
Dołączenie: 28 Maj 2005, 18:18
Miejscowość: Zabrze
Pochwały: 1



Postprzez krzychuls 07 Paź 2006, 14:18

Niby nie widze zadnego bleduw tej konfiguracji. Heyah ma coj zrabane najwyrazniej.

Autor postu otrzymał pochwałę
IO @ll
Awatar użytkownika
krzychuls
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 22 Wrz 2006, 14:14
Pochwały: 1



Postprzez soberpl 07 Paź 2006, 14:46

A wyłączyłeś/włączyłeś tel po konfiguracji? Powinno pomóc ,miałem podobny problem z GPRS :wink:

Autor postu otrzymał pochwałę
soberpl
~user
 
Posty: 130
Dołączenie: 28 Maj 2005, 18:18
Miejscowość: Zabrze
Pochwały: 1



Postprzez daFF10 07 Paź 2006, 15:49

:lol: heh że też na to nie wpadłem, wyłączyłem i włączyłem jeszcze raz mms w samoobsłudze i wyłączyłem i włączyłem tela i działa :wow: mimo to dzięki wszystkim za pomoc/ do zamknięcia temat
"Żadna wiedza człowieka nie może wyjść poza jego doświadczenie" - John Locke
daFF10
~user
 
Posty: 97
Dołączenie: 31 Gru 2005, 19:31
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 1




Powróć do GSM - Telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości