• Ogłoszenie:

nokia 3100 + dku-5 = brak polączenia

Forum komórkowe - wszystko co związane z tą jakże obszerną tematyką.

Nokia 3100 + DKU-5 = brak polączenia

Postprzez scorpio81 07 Paź 2005, 00:56

reklama
Witam :)

Z uwagi na to, że mogę być posądzona o nie użycie funkcji "Szukaj" chciałabym zaznaczyć, że mam troszkę inny problem niż większość. Przeszukałam różne fora i nie znalazłam odpowiedzi, bo przeważnie ludziom w ogóle komórki nie wykrywa, a mi wykryło raz i więcej nie chce :(

Mam system Windows XP z Service Pack 1 i kabel DKU-5 ciężko powiedzieć jakiej firmy, do którego był dołączony sterownik OTI USB-to-Serial Comm Port. Za pierwszym razem program OPM II wykrył mi komórkę, udało się wgrać jakąś muzyczkę i na tym koniec, więcej się nie połączył. MobiMB też wykrywał do momentu aż nic nie wgrałam przez OPM II. W menedżerze urządzeń widnieje wirtualny port COM3 i ponoć działa poprawnie, więc chyba sterownik jest dobry. Program też jest ustawiony na COM3. Nokia za każdym razem pokazuje "Akcesorium zostało podłączone". Kompletnie nie mam pojęcia, co może być nie tak :( Może to coś w telefonie :?:
Dodam, że to nie pierwszy kabel, wcześniej miałam kabel na COM i było to samo - wykrywało dopuki się czegoś nie wgrało :?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, będę bardzo wdzięczna ;)
Pozdrawiam ;)
scorpio81
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 06 Paź 2005, 14:33



Postprzez P@blo 07 Paź 2005, 02:38

Dziwny przypadek, możliwe, że masz źle crackowanego OPMII, ten program słynie z tego, że może uszkodzić telefon. Mi parę razy skopał 6310i i trzeba było fleszować, choć to nie problem, możliwe, że autorzy wpadli na nowy sposób uszkadzania komunikacji w momencie wykrycia, iż nielegalnie korzystasz z programu.

Może spróbuj na innym komputerze i użyj MobiMB lub PCSuite.
XP Prof SP2 + Firefox + Kerio Personal Firewall + NOD32 i nic mi więcej nie potrzeba :D
Awatar użytkownika
P@blo
~user
 
Posty: 231
Dołączenie: 12 Cze 2005, 14:42
Pochwały: 16



Postprzez scorpio81 22 Paź 2005, 18:30

Dzięki za odpowiedź P@blo :) Próbowałam na innym komputerze. Po podłączeniu na telefonie pojawia się "Akcesorium zostało podłączone", a przy próbie połączenia "Akcesorium niekompatybilne" :? Nie mam pojęcia co może być przyczyną, tylm bardziej, że za pierwszym razem udało się coś przesłać, więc jak może być niekompatybilne :roll: Zupełnie tak jakby telefon wykrywał, że kabel nie jest oryginalny :? Tylko czemu akurat po pierwszym przesłaniu danych, a nie od razu :? I czemu wszystkim działa, a u mnie się coś chrzani :x :cry:
Pozdrawiam ;)
scorpio81
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 06 Paź 2005, 14:33




Powróć do GSM - Telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości