• Ogłoszenie:

Gwarancja na telefon z drugiej ręki

Forum komórkowe - wszystko co związane z tą jakże obszerną tematyką.

Gwarancja na telefon z drugiej ręki

Postprzez Arobar 24 Lut 2011, 15:18

reklama
Czy telefon koniecznie musi mieć dowód zakupu, aby można było uwzględnić reklamację? Wiele telefonów na allegro jest z samą kartą gwarancyjną - czy zawsze powinno się dopytywać o komplet dokumentów? (mało kto dodaje informacje o dowodzie zakupu)
Awatar użytkownika
Arobar
~user
 
Posty: 371
Dołączenie: 03 Cze 2005, 22:38
Pochwały: 12



Gwarancja na telefon z drugiej ręki

Postprzez sieman0 25 Lut 2011, 09:50

Jeżeli oddajesz telefon na gwarancję to musi mieć dowód zakupu (faktura lub paragon) bez tego gwarancja nie jest uwzględniana. Kolega ostatnio zaniósł do serwisu Nokię E65 bez dowodu zakupu i na następny dzień dostał telefon z powrotem ponieważ warunkiem uwzględnienia gwarancji jest paragon lub faktura.

Pozdrawiam
HTC One (M7) Black 32GB, Original Android 4.4.3 @ Sense 6.0.
Image
Awatar użytkownika
sieman0
~user
 
Posty: 589
Dołączenie: 05 Maj 2009, 12:12
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 104



Gwarancja na telefon z drugiej ręki

Postprzez Arobar 27 Lut 2011, 18:33

Trochę chore jak już wydają karty gwarancyjne. Choć z drugiej strony to zabezpieczenie przed oszustami i ...rynkiem wtórnym.

Kupiłem już telefon LG posiadający wszelkie papiery - był z salonu Play. Rozumiem, że mam się kierować prosto do producenta jak coś nawali? (wiem o istnieniu drobnego mankamentu kurzem pod ekranem i wolę być przygotowany, że prędzej czy później będzie go trzeba wyczyścić i może zabezpieczyć przed ponownym dostawaniem się go tam).
Awatar użytkownika
Arobar
~user
 
Posty: 371
Dołączenie: 03 Cze 2005, 22:38
Pochwały: 12



Gwarancja na telefon z drugiej ręki

Postprzez sieman0 27 Lut 2011, 19:38

Arobar napisał(a):Rozumiem, że mam się kierować prosto do producenta jak coś nawali?


Jeżeli nie masz w pobliżu serwisu producenta to idziesz do pobliskiego komisu GSM, dajesz zapytanie czy możesz zostawić telefon na gwarancję - jeśli tak ekspedient zapisuje na kartce A4 wady telefonu wymienione przez posiadacza telefonu i czeka na zabranie go przez osobę do tego powołaną. Zgłoszenie telefonu na gwarancję wymaga przyniesienia tylko karty gwarancyjnej wraz dowodem zakupu i oczywiście telefonik (nie trzeba zabierać ze sobą wszystkich akcesoriów wraz z pudełkiem - chyba, że producent ma inaczej napisane w warunkach uznawania gwarancji).

Pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę
HTC One (M7) Black 32GB, Original Android 4.4.3 @ Sense 6.0.
Image
Awatar użytkownika
sieman0
~user
 
Posty: 589
Dołączenie: 05 Maj 2009, 12:12
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 104



Gwarancja na telefon z drugiej ręki

Postprzez Wojtaz 27 Lut 2011, 21:39

Telefony Samsung nie wymagają paragonu, wiem, bo sam kiedyś oddawałem taki telefon na gwarancję i tylko karta gwarancyjna była potrzebna :)
Pozdrawiam.
MSI 770-G45 + AMD Athlon II X2 245 2.9GHz + GoodRam 2GB 1333MHz + Samsung 500GB + Zotac GeForce GTS-250 512MB DDR3 + Fortron 400W + Logitech X-540 + LG L1730P + Microsoft Windows Professional 64bit
Wojtaz
~user
 
Posty: 2042
Dołączenie: 12 Paź 2007, 18:50
Pochwały: 69




Powróć do GSM - Telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: wevibe3982 oraz 2 gości