• Ogłoszenie:

Najlepsza oferta na karte

Forum komórkowe - wszystko co związane z tą jakże obszerną tematyką.

Najlepsza oferta na karte

Postprzez Amiga 09 Lis 2010, 19:58

reklama
Wybór najlepszego operatora zależy oczywiście od indywidualnych preferencji. Ja od dwóch lat korzystam z Heyah i jest to dla mnie opcja idealna. Wydaję miesięcznie 30 zł, za co mam darmowe rozmowy w sieci i całą kwotę doładowania mogę wykorzystać na dowolny cel. Sporo dzownię za granicę, między innymi dlatego wybrałam tego, a nie innego operatora i płacę 59 groszy za minutę- takich stawek nie ma żaden inny tradycyjny operator. O podwójnych doładowaniach kilka razy w roku nie mówiąc;p
Amiga
~user
 
Posty: 68
Dołączenie: 11 Cze 2009, 10:42



Najlepsza oferta na karte

Postprzez zypek84 10 Lis 2010, 12:20

Okocza, a w której sieci masz najwięcej znajomych? Może warto się przenieść. Do kiedy masz umowę na mixa?
Awatar użytkownika
zypek84
~user
 
Posty: 193
Dołączenie: 07 Sty 2009, 21:11
Pochwały: 2



Najlepsza oferta na karte

Postprzez hejsif 10 Lis 2010, 19:44

Amiga, a te darmowe rozmowy po doładowaniu są tylko do Heyah czy do Ery też? Bo w Erze ten pakiet 1000 minut za 9 zł na 30 dni jest tylko sieci Era (w sensie komórki i stacjonarne).
hejsif
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 21 Paź 2010, 17:59



Najlepsza oferta na karte

Postprzez Amiga 14 Lis 2010, 00:43

Tylko w Heyah, ale bez żadnych limitów.
Amiga
~user
 
Posty: 68
Dołączenie: 11 Cze 2009, 10:42



Najlepsza oferta na karte

Postprzez Okocza 14 Lis 2010, 18:21

zypek84, mam w różnych sieciach, praktycznie po równo poza plusem akurat ;) Ale mam zamiar przenieść się do Play generalnie
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Najlepsza oferta na karte

Postprzez zypek84 15 Lis 2010, 14:23

Play wcale nie jest takie rewelacyjne jak go malują. Za przenosiny dostaniesz 60 zł, a za przenosiny do Tak-taka nawet 200 zł. Zresztą pamiętaj ile inni ludzie będą płacili za rozmowy z Tobą. Wciąż do Play jest bardzo drogo.
Awatar użytkownika
zypek84
~user
 
Posty: 193
Dołączenie: 07 Sty 2009, 21:11
Pochwały: 2



Najlepsza oferta na karte

Postprzez hejsif 15 Lis 2010, 18:33

zypek, dostajesz 60 zł od Play za przeniesienie numeru, ale samo przeniesienie kosztuje również 60 zł, więc de facto wychodzisz na tym, jakbyś sam doładował sobie telefon za 60 zeta.
hejsif
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 21 Paź 2010, 17:59



Najlepsza oferta na karte

Postprzez satisfymysoul 16 Lis 2010, 02:04

Na dzień dzisiejszy najlepsza jest Heyah. Darmowe rozmowy i smsy w sieci, tanie rozmowy do innych sieci, bezkonkurencyjne rozmowy międzynarodowe i megatani internet. Play szału nie robi, tym bardziej swoją ostatnią ofertą pakietu tanich rozmów za granicę. W Heyah mam to na stałe za jedyne 59gr/min. Co by tu dużo mówić, jeśli macie kogoś z kim rozmawiacie w Heyah to nie ma się nad czym zastanawiać, ja nie żałuję.
satisfymysoul
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 21 Paź 2010, 22:12



Najlepsza oferta na karte

Postprzez Apokalipsa2006 17 Lis 2010, 10:15

Jeśli miało by być na Abonament to polecił bym PLAY. moi rodzice mają w play-u i mają nieograniczone rozmowy do wszystkich w play i na stacjonarne fajna sprawa. lecz na kartęe to plus (ja tak mam) płacisz 5 zł i gadasz i sms-ujesz do wybranych 3 osób bez limitu przez cały miesiąc ale ty
Okocza napisał(a):mam w różnych sieciach, praktycznie po równo poza plusem akurat
Awatar użytkownika
Apokalipsa2006
~user
 
Posty: 592
Dołączenie: 12 Cze 2007, 19:11
Miejscowość: Za cycanopolem jest dom wójta trzeba skręcić w prawo i Ooo xD
Pochwały: 6



Najlepsza oferta na karte

Postprzez Robertj 17 Lis 2010, 18:56

hejsif napisał(a):zypek, dostajesz 60 zł od Play za przeniesienie numeru, ale samo przeniesienie kosztuje również 60 zł, więc de facto wychodzisz na tym, jakbyś sam doładował sobie telefon za 60 zeta.

Czy według Ciebie przeniesienie numeru nadal kosztuje 60 zł? Od półtora roku jest za darmo.
A to że do Play jest drogo to co to obchodzi abonenta tej sieci. Z samych minut przychodzących dzwoniłem około pół roku, czyli realny koszt dzwonienia dla mnie zero złotych. MTR już dawno spadł tylko pozostali operatorzy ładnie ciągną pieniądze od klientów. Sam przeniosłem sie do P4 jak tylko zniesiono opłatę za przeniesienie numeru i od tamtej pory płacę dużo mniej i nie zauważyłem żeby do mnie mniej dzwonili. Tekst, ze nikt nie dzwoni jest dobry dla gimnzajalistów itp. ale nie dla ludzi w poważniejszym wieku.
Awatar użytkownika
Robertj
~user
 
Posty: 1203
Dołączenie: 27 Sty 2004, 12:28
Pochwały: 121



Najlepsza oferta na karte

Postprzez zypek84 18 Lis 2010, 12:30

hejsif - przeniesienie numeru od dawna jest darmowe. Na samym początku się płaciło, ale teraz kosztów przenosin już nie ma. MTR są obniżane, ale dopiero w 2013 roku mają być wyrównane. Wtedy teoretycznie ceny powinny się zrównać. Zresztą przecież kasa z MTR-ów to głównie zysk dla Play ;-) Robertj, ja w Tak-taku mam podobną promocję zbierania minut(to się nazywa BONUS). Za każde dwie odebrane minuty dostaję jedną do sieci(jeśli ktoś do mnie dzwoni z innej sieci niż Era). W jaki sposób wam naliczają te bonusy? Sekundowo czy minutowo?
Awatar użytkownika
zypek84
~user
 
Posty: 193
Dołączenie: 07 Sty 2009, 21:11
Pochwały: 2



Najlepsza oferta na karte

Postprzez Robertj 18 Lis 2010, 16:44

Bonus za pełne dwie minuty przychodzące z poza play - jedna minuta wychodząca do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych. Usługa płatna jednorazowo 3 zł.
Awatar użytkownika
Robertj
~user
 
Posty: 1203
Dołączenie: 27 Sty 2004, 12:28
Pochwały: 121



Najlepsza oferta na karte

Postprzez hejsif 22 Lis 2010, 23:06

@Robertj - czyli jeśli ktoś zadzwoni do Ciebie i rozłączy się po 1:58, a potem znów zadzwoni i rozłączy się po 1:49 to nic nie dostaniesz? Trochę lipa w takim razie, bo w Tak Taku w promocji Bonus minuty przychodzące są rozliczane co do sekundy, czyli ja na ten moment miałbym już bonusową minutę.
hejsif
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 21 Paź 2010, 17:59



Najlepsza oferta na karte

Postprzez Robertj 23 Lis 2010, 20:10

Nie dostanę, musi być pełne 2 minuty. Różnica między erą a playem w tym drugim jest możliwość wykorzystania do wszystkich sieci telekomunikacyjnych. No i jeszcze koszt takiej usługi w erze 1 zł miesięcznie, a 3 zł jednorazowo w play.
Awatar użytkownika
Robertj
~user
 
Posty: 1203
Dołączenie: 27 Sty 2004, 12:28
Pochwały: 121



Najlepsza oferta na karte

Postprzez zypek84 25 Lis 2010, 13:44

Skoro do wszystkich sieci to spoko, ale z tym naliczaniem to rzeczywiście lipa. Trzeba naciągać rozmówce na dłuższe rozmowy ;-)
Dobrze, że w Tak-takowej usłudze naliczają każdą sekundę. Dzięki temu nic nie tracę, a w sumie z innymi sieciami to długich pojedynczych rozmów nie mam. Dużo jesteś w stanie nazbierać w ten sposób darmowych minut przez miesiąc?
Awatar użytkownika
zypek84
~user
 
Posty: 193
Dołączenie: 07 Sty 2009, 21:11
Pochwały: 2



Najlepsza oferta na karte

Postprzez Robertj 26 Lis 2010, 19:30

Z reguły ilość jaką mam do wykorzystania to od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w ciągu 30 dni i każda rozmowa przychodząca dwuminutowa przedłuża ten czas od jej zakończenia o 30 dni. Są tacy co mają nawet ok. 1000 min.
Z tym naciąganiem to wcale nie trzeba się męczyć, to już nie te czasy że rozmowa kosztuje 2-3 zł/min.

Najlepsi w dostarczaniu darmowych minut są wszelkiej maści telemarketerzy itp. dla przykładu moja niedawna rozmowa z operatorem komórkowym słowa jeszcze nie powiedziałem poza dzień dobry a minęło półtorej minuty, po prostu gość nie dał nic powiedzieć sam miał tyle do powiedzenia.
Awatar użytkownika
Robertj
~user
 
Posty: 1203
Dołączenie: 27 Sty 2004, 12:28
Pochwały: 121



Najlepsza oferta na karte

Postprzez satisfymysoul 29 Lis 2010, 01:22

Robertj, powinieneś mieć starter z Heyah, albo z Ery jeśli jeszcze nie masz. Wydałbyś w jednym z tygodniowych okresów 25 złotych, następnie w tym samym okresie doładował konto za hm.. powiedzmy 100 zł i wtedy tylko czekać na styczniowe podwójne doładowanie. Dostajesz 100% i masz łącznie 200 zł do wykorzystania na wszystko i do wszystkich. W Play takiej oferty nie dostaniesz, a 100 złotych piechotą nie chodzi. No i wtedy minuty zbierane za minimum dwuminutowe rozmowy byłyby zbędne.
satisfymysoul
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 21 Paź 2010, 22:12



Najlepsza oferta na karte

Postprzez Robertj 29 Lis 2010, 09:33

Dzięki za poradę, ale wiem jaki operator jest dla mnie najtańszy. Po co mam ładować telefon za 100 czy 200 zł jak rozmowy mogę mieć za darmo. Ze względu na wykonywaną pracę mam 3-4 razy więcej rozmów przychodzących niż wychodzących i często są to rozmowy po kilka, - kilkanaście minut i jakoś znajomi ani kontrahenci nie płaczą że mają drożej.
Kasę zamiast na doładowanie jeszcze z takimi warunkami jak teraz (podwójne) wolę przeznaczyć na inne przyjemności.
Awatar użytkownika
Robertj
~user
 
Posty: 1203
Dołączenie: 27 Sty 2004, 12:28
Pochwały: 121



Najlepsza oferta na karte

Postprzez Lijke 29 Lis 2010, 09:39

Teraz ma bardzo dobrą ofertę play kupujesz starter i ładujesz za 30zł i przez cały miesiąc masz smsy i minuty za darmo do wszystkich sieci :)
Awatar użytkownika
Lijke
~user
 
Posty: 540
Dołączenie: 02 Lip 2008, 19:56
Miejscowość: Wolsztyn
Pochwały: 5



Najlepsza oferta na karte

Postprzez zypek84 29 Lis 2010, 12:25

Robertj napisał(a):Z reguły ilość jaką mam do wykorzystania to od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w ciągu 30 dni i każda rozmowa przychodząca dwuminutowa przedłuża ten czas od jej zakończenia o 30 dni. Są tacy co mają nawet ok. 1000 min.
Z tym naciąganiem to wcale nie trzeba się męczyć, to już nie te czasy że rozmowa kosztuje 2-3 zł/min.

Najlepsi w dostarczaniu darmowych minut są wszelkiej maści telemarketerzy itp. dla przykładu moja niedawna rozmowa z operatorem komórkowym słowa jeszcze nie powiedziałem poza dzień dobry a minęło półtorej minuty, po prostu gość nie dał nic powiedzieć sam miał tyle do powiedzenia.


Kurcze, wskazałeś mi świetne źródło darmowych minut - a ja zawsze jak dzwoni do mnie ktoś z telemarketerów to natychmiast się rozłączam ;p
Co do długości rozmów, to ludziom nie zawsze chce się długo rozmawiać, powiedzą co mają powiedzieć i na razie...
Ja z Tak-takowego bonusu wyciągam od 30 do 100 minut, tak więc nie jest źle.
Awatar użytkownika
zypek84
~user
 
Posty: 193
Dołączenie: 07 Sty 2009, 21:11
Pochwały: 2



PoprzedniaNastępna

Powróć do GSM - Telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości