• Ogłoszenie:

Internet via gsm

Forum komórkowe - wszystko co związane z tą jakże obszerną tematyką.

Internet via gsm

Postprzez saprofit 12 Maj 2009, 21:22

reklama
Witam!
Piszę z zapytaniem o internet dostarczany przez operatora GSM.
Nie pytam o ceny, parametry bo to można sprawdzić na stronach operatorów, pytam raczej o to jak się sprawuje... pamiętam kilka lat temu nie była to dobra opcja by "pośmigać" po internecie, jednak dużo się zmieniło i jestem ciekawy czy warto... Mieszkam na wsi, i w okolicy nie ma żadnego dostawcy: brak kablówki, radiówki, Netia odmawia podłączenia mówiąc, że za daleko... Znacie może jakieś alternatywne sposoby na podłączenie Neta w trudno dostępnych miejscach... telewizja satelitarna czy coś takiego?? z góry dzięki za zainteresowanie tematem :)
saprofit
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 12 Maj 2009, 21:15



Internet via gsm

Postprzez x X x 12 Maj 2009, 22:04

To już zależy od dostepnego połączenia w Twojej okolicy. Od najwolniejszego GRPS, poprzez EDGE, CSD, kończąc na UMTS i HSDPA ;) Jeśli Cię dobrze zrozumiałem oczywiście.

Jeśli Twój operator oferuje któreś (a na pewno któreś jest) połączenie warto spróbować podłączyć telefon jako modem (niestety nie każdy to potrafi (telefon)) do komputera i działać. Płatne wg Twego operatora i taryfy.
x X x
~user
 
Posty: 107
Dołączenie: 03 Mar 2009, 22:57
Miejscowość: Rzeszów
Pochwały: 5



Internet via gsm

Postprzez skowrona 13 Maj 2009, 10:15

x X x napisał(a):połączenie warto spróbować podłączyć telefon jako modem

Chyba koledze chodzi o wykupienie internetu u któregoś z operatorów (oferty typu iplus, orange free, blueconnect)

Z mojej strony mogę ci polecić Iplus jest tania i nie ma problemów z internetem

Jednak na twoim miejscu poszedłbym do operatora sprawdził który nadajnik jest najbliżej by nie mieć problemów z zasięgiem.

Zdecydowanie odradzam orange ponieważ jest drogo i jakoś usług delikatnie mówiąc jest fatalna do tego zwykłego klienta mają gdzieś
Image
Awatar użytkownika
skowrona
~user
 
Posty: 1861
Dołączenie: 14 Gru 2006, 22:51
Pochwały: 71



Re: internet via gsm

Postprzez orka 13 Maj 2009, 15:08

A ja właśnie polecam orange i jestem tego samego zdania co przedmówca - lepiej niż pakiety netowe wykupić jakiś net bezprzewodowy po prostu i używać w telefonie zamiennie z kartą sim zwykłą. A polecam orange to nowe - jest świetnym uzupełnieniem do abonamentu.

PS. obsługa w Orange jest dobra, trzeba tylko trochę pomyśleć jak się chce coś załatwić, a infrastrukturę każdy opek ma (poza playem) taką samą...
orka
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 04 Lis 2008, 14:44




Powróć do GSM - Telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości