• Ogłoszenie:

F-secure anti theft for mobile

Forum komórkowe - wszystko co związane z tą jakże obszerną tematyką.

F-secure anti theft for mobile

Postprzez qrminator 23 Sty 2011, 23:54

reklama
Witam, chciałem się dziś z wami podzielić informacją o ciekawym programie na telefony z symbianem.
Znalazłem go kiedyś i z ciekawości zainstalowałem na telefonie i całkiem o nim zapomniałem.
Miesiąc temu zgubiłem telefon, wypadł mi w śnieg i ogólnie były marne szanse że go odnajdę. Program o którym mówię ma m.in opcję blokowania telefonu w razie detekcji innej karty sim i informowanie o tym smsem na zaufany nr (jako nadawca oczywiście numer telefonu nowo włożonej karty sim). Ta opcja sprawiła, że po ok. miesiącu dostałem smsa, zadzwoniłem na podany nr, dogadałem się ze znalazcą i odzyskałem telefon : ). Dodatkowo w razie gdyby znalazł go jakiś nieuczciwy człowiek można zdalnie zablokować telefon, wyczyścić kartę pamięci, czy też zlokalizować.
Polecam.
[LINK]
Awatar użytkownika
qrminator
~user
 
Posty: 945
Dołączenie: 23 Cze 2005, 09:33
Pochwały: 38



F-secure anti theft for mobile

Postprzez sieman0 24 Sty 2011, 10:04

Dobrze, że miałeś telefon na Symbianie ponieważ na zwykłego Softa nie spotkałem się z takimi rzeczami.
W sieci są również darmowe odpowiedniki tego programu (może być wysyłany SMS na kilka numerów na temat zmiany karty SIM w danym telefonie).

Pozdrawiam
HTC One (M7) Black 32GB, Original Android 4.4.3 @ Sense 6.0.
Image
Awatar użytkownika
sieman0
~user
 
Posty: 589
Dołączenie: 05 Maj 2009, 12:12
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 104



F-secure anti theft for mobile

Postprzez Robert 24 Sty 2011, 11:01

Co do tego F-Secure to widziałem jego reklamę, dobrą opcją jest ,że w przypadku posiadania GPS w komórce wyśle on współrzędne w razie kradzieży, zguby. Oczywiście najpierw trzeba mu polecenie odpowiednie przez sms wydać.

Tutaj wspomniana "reklama":
http://www.youtube.com/watch?v=8DntSjpgRPo
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352




Powróć do GSM - Telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości