• Ogłoszenie:

nie mogę wysyłać mms'ów w erze..

Forum komórkowe - wszystko co związane z tą jakże obszerną tematyką.

Nie mogę wysyłać MMS'ów w erze..

Postprzez łosiek 02 Lip 2005, 12:06

reklama
Mamtelefon siemens CX70 z ERY i jak wysyłam lub odbieram to wyskakuję :BŁĄD.
Jeżeli ktośma tego siemensa lub może być też C65(BAAAArdzo podobne) to proszę żeby mi napisał jakie ma ustawienia w :menu/ustawienia/przesyłanie danych/usługi danych/i w ty ch 5 nazwach(eraWAP,eramms,eraWAP TT,erainternet,erainternttt)

pozdro
Awatar użytkownika
łosiek
~user
 
Posty: 43
Dołączenie: 04 Cze 2005, 16:41



Postprzez rafres 02 Lip 2005, 12:13

Ja mam CX65,ale w ideii.Ja mam poprostu zaznaczony GPRS.A moze nie masz aktywowanych mmsow?Ja mam czasem,jak jest duzy rozmiar mmsa "bład",ale za drugim razem już mi bez problemu pobiera.
rafres
~user
 
Posty: 73
Dołączenie: 05 Cze 2005, 13:21



Postprzez maro 02 Lip 2005, 12:18

Eh a może konfigurator ERY pomoże?

http://boa.era.pl/SMSconfig/getXML_new.asp

(bezpłatne o ile sie nie mylę)
Powinno wysłać ustawienia do ciebie po podaniu numeru.
ave
Awatar użytkownika
maro
~user
 
Posty: 79
Dołączenie: 15 Gru 2004, 18:05
Miejscowość: Cieszyn
Pochwały: 4



Postprzez Tom@szek 02 Lip 2005, 13:30

Powrót Siemens CXT70

Opis telefonu
Ustawienia MMS

Konfiguracja MMS składa się z 2 etapów:
Ustawienie profilu połączenia (tzw. konta danych)
Ustawienie profilu MMS
Krok I

* Wybierz w menu Ustawienia --> Przesył danych --> Usługi danych
* Pojawi się lista profili od 1 do 25. Podświetl jeden z profili i wybierz LewyKlawiszFunkcyjny Nowa nazwa. W polu edycji wpisz dowolną nazwę np. eramms i wybierz PrawyKlawiszFunkcyjny Zapisz.
* Teraz podświetlając nazwany profil wybierz PKF Opcje -->Edytuj i potwierdź komunikat "Zmiany mogą mieć wpływ na aplikację. Dalej?" LKF Tak.
* Pojawią się 2 pozycje:
o Ustawienia CSD
o GPRS Dane
* Przesuń dżojstik w dół do pozycji GPRS Dane i wybierz PKF Edytuj
(Uwaga!: jeśli kratka przy GPRS Dane jest odznaczona wciśnij LKF Wł. aby ją zaznaczyć). W trybie edycji pojawi się:
o APN: wpisz eramms i przesuń dżojstik w dół do:
o Użytkownik: wpisz eramms i przesuń dżojstik w dół do:
o Hasło: wpisz eramms i przesuń dżojstik w dół do:

uwaga: litery zostaną zastąpione gwiazdkami *
o DNS1 i DNS2 (opcja): pozostaw bez zmian (same zera) i wybierz PKF Zapisz aby zapisać zmiany.
* Konfiguracja profilu połączenia (konta danych) została zakończona. Profil zostanie wykorzystany w ustawieniach pfofilu MMS w menu Wiadomości. Wciśnij kilka razy krótko klawisz czerwonej słuchawki aby wrócić do menu głównego.


Krok II

* W głównym menu wybierz Wiadomości
* Przesuń dżojstik w dół do pozycji Ustaw. wiad. i ją wybierz
* Dalej wybierz Ust. MMS
* Pojawią się trzy pozycje: Profil połączenia, Ust. użytkow. i Pomoc
* Pod napisem Profil połączenia wyświetla się pomiędzy strzałeczkami nazwa aktywnego profilu. Wciśnij LKF Zmień.
* Wyświetli się lista z profilami MMS od 1 do 5. Podświetl jeden z profili i wciśnij LKF Edytuj. W trybie edycji pojawi się:
o Profil CSD/GPRS: - wybierz LKF Zmień i z listy 25 profili połączeń (kont danych) wybierz nazwę wcześniej utworzonego konta - w naszym przykładzie eramms. Dalej przesuń dżojstik w dół do:
o SerwMMS-URL: - wpisz http://mms.era.pl/servlets/mms. Przesuń dżojstik w dół do:
o URL serw. zabezp.: - nic nie wpisuj. Przesuń dżojstik w dół do:
o MMS WAP/HTTP: - zaznacz WAP i przesuń dżojstik w dół do:
o IP bramki: - wpisz nr IP 213.158.194.057 i przesuń dżojstik w dół do:
o Port bramki: - wpisz 9201. Kolejne 2 pozycje pozostaw bez zmian: IP bezp. bramki: - (same zera), Port bezp. bramki: - (9203)
o Zatwierdź wprowadzone zmiany PKF OK.
* Wyświetli się ponownie lista profili. Zaznacz ten który przed chwilą edytowałeś i wybierz PKF Opcje --> Włącz aby aktywować profil. Nazwa aktywnego profilu będzie zaznaczona . Dalej wciśnij 1 raz krótko czerwoną słuchawkę aby cofnąc się o 1 poziom wyżej w menu.
* Przesuń dżojstik w dół do Ust. użytkow. i wybierz LKF Edytuj. W trybie edycji pojawi się:
o Raport dostarczenia: - ustaw wg uznania Tak lub Nie i przesuń dżojstik w dół do:
o Domyślna ważność: - ustaw wg uznania Normalna, Wysoka, Niska i przesuń dżojstik w dół do:
o Termin ważności: - ustaw Maksimum i przesuń dżojstik w dół do:
o Czas trwania strony: - pozostaw bez zmian 005.0 Sekundy; Auto. i przesuń dżojstik w dół do:
o Wyszukiwanie: - wybierz Auto. , potwierdź komunikat "Generuje to dodatkowe koszty. Kontynuować?" LKF Tak.

tryb auto. umżliwi odbiór MMS również w roamingu
Przesuń dżojstik w dół do:
o Tryb tworzenia: - ustaw Ograniczone - dzięki temu ustawieniu nie przekroczysz przy tworzeniu MMS-a dopuszczalnego rozmiaru 100 kB. Wybrany tryb Ograniczone automatycznie ustawia kolejną pozycję Wskazanie rozmiaru do 100 kB.
o Zapisz zmiany wciskając PKF OK. Telefon potwierdzi zapis ustawień komunikatem "Wpis zachowano!".
Konfiguracja ustawień MMS jest zakończona.
Tom@szek
 



Postprzez fLoorek 09 Sie 2005, 00:23

a kto mnie oświeci na temat konfiguracji w nokii 6600. mam kilka programów do niej, które bez konfiguracji nie działają.
fLoorek
 
Posty: 28
Dołączenie: 04 Lip 2005, 17:46
Miejscowość: Łomża



Postprzez fluid 09 Sie 2005, 20:19

mialem ten sam problem ustawianie nic nie pomoglo
na 99.9% nie masz uaktywnionej w telefonie funkcji GPRS i MMS ktore nie wiedziec czemu kiedys nei byly (teraz mozliwe ze tez) standardowo aktywowane wiec zrob tak jak ja
zadzwon do BOK polacz sie z konsultantem i on ci wszystko wyjasi i aktywuje usluge GPRS/MMS
koszt polaczenia jest darmowy (bynajmniej u mnie w taryfie MOJA 40)
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez fLoorek 09 Sie 2005, 23:56

jednak to nie dla mnie- osoby zmieniającej telefon co 2-3 tygodnie.... Usługa ta nie zostaje na karcie sim więc dzięki.
fLoorek
 
Posty: 28
Dołączenie: 04 Lip 2005, 17:46
Miejscowość: Łomża



Postprzez Robertj 10 Sie 2005, 16:53

fLoorek napisał(a):Usługa ta nie zostaje na karcie sim więc dzięki.

Co Ty piszesz? A gdzie zostaje w telefonie? Pomyśl trochę, miałem już kilka telefonów z GPRS/WAP/MMS i raz aktywowana usługa pozostaje do czasu deaktywacji.
Konfiguracja nie zostaje zapisana na karcie sim, a nie usługa.
Awatar użytkownika
Robertj
~user
 
Posty: 1203
Dołączenie: 27 Sty 2004, 12:28
Pochwały: 121



Postprzez reecon 01 Wrz 2005, 12:54

Prosze o pomoc nie wiem jak ustawic MMS w Siemens A65 a na stronie ery nie ma konfiguratora pod ten telefon, mam tak taka pomocy! :roll: :shock: :roll:
reecon
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 01 Wrz 2005, 12:50




Powróć do GSM - Telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości