• Ogłoszenie:

n6100 jako modem

Forum komórkowe - wszystko co związane z tą jakże obszerną tematyką.

N6100 jako modem

Postprzez pbkpl 29 Gru 2005, 17:31

reklama
Witam.
Czy mógłby ktoś opisać krok po kroku (lub podać linka do strony, gdzie jest to opisane) jak użyć Nokii 6100 jako modemu do połączenia z internetem (GPRS). Otóż często pada mi sieć a muszę mieć dostęp do pewnych danych raczej stały i chciałbym wtedy skorzystać z komórki jako modemu. Próbowałem już różnych sztuczek, zainstalowałem Nokia Cellular Data Suite, ale nie wykrywa tam podłączenia komórki do portu COM (mam kabel IrDA podłączony do USB). Szukam już drugi dzień w googlach, na grupach dyskusyjnych i ciągle nie wychodzi. Może ktoś będzie na tyle cierpliwy by to opisać krok po kroku?
Pozdrawiam
pbkpl
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 25 Gru 2004, 11:28



Postprzez Robertj 29 Gru 2005, 22:04

pbkpl napisał(a):Otóż często pada mi sieć a muszę mieć dostęp do pewnych danych raczej stały i chciałbym wtedy skorzystać z komórki jako modemu

Delkatnie mówiąc odpuść sobie, jeśli to Ty masz płacić z własnych pieniędzy później.
Może spróbuj programem Nokia PC Suite v6.1 http://www.nokia.com/include/support/pcsuite_disclaimer.html?url=http://nds1.nokia.com/phones/files/software/nokia_pc_suite_61_en.exe
Od kilku lat nie korzystam już z Nokii, więc nie wiem za bardzo jaki jest dobry program do takich zastosowań.
Awatar użytkownika
Robertj
~user
 
Posty: 1203
Dołączenie: 27 Sty 2004, 12:28
Pochwały: 121



Postprzez edzio 29 Gru 2005, 22:44

a ja mam takie pytanko czy jak włączam gprs w komórce używam jako internetu to płacę od 100KB przesyłu, czy jak sie ma z tym sprawa??
Byłbym tym bardzo zainteresowany :shock:
Awatar użytkownika
edzio
~user
 
Posty: 64
Dołączenie: 10 Gru 2005, 22:42
Pochwały: 1



Postprzez numerant* 30 Gru 2005, 11:01

Zależy od operatora. Wydaje mi się że teraz jest mniej więcej 10-500KB(zależy od operatora i taryfy) za jakieś 0,25zł.


PZDR
Laptop: Asus K53SV-SX187V || Ubuntu 12.04 | Mac OS X Lion | Windows 7 Home Premium x64
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji.
Awatar użytkownika
numerant*
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 19 Sie 2005, 18:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 89



Postprzez edzio 30 Gru 2005, 12:00

co do wykrywania połączenia z komórkami nokia, a programami do nich to zawsze jest problem.
Sprubój oxygen phone manager mi zawsze na nim wykrywało, ale nie wiem czy ma opcje do używania telefonu jako modemu.

Teraz za to mam SonnyEricsson t290i i nie wiem jakiego mam użyć do tego programu jak ktoś by wiedział to proszę o pomoc
Awatar użytkownika
edzio
~user
 
Posty: 64
Dołączenie: 10 Gru 2005, 22:42
Pochwały: 1




Powróć do GSM - Telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości