• Ogłoszenie:

Nasze top10 gier roku 2013

Informacje oraz porady dla sympatyków wirtualnej rozrywki.
Instalacja, opinie, solucje... Zapraszamy

Nasze top10 gier roku 2013

Postprzez Mikou@j 21 Gru 2013, 12:05

reklama
Zgodnie z coroczną tradycją:
Nasze top10 gier roku 2010
Nasze top10 roku 2011
Nasze top10 gier roku 2012

proponuję by każdy chętny napisał swoje TOP10 gier z tego roku, z krótkim uzasadnieniem, bądź bez :)

Zapraszam do zabawy :D


1. TOMB RAIDER - zdecydowanie numer jeden mój na ten rok. Świetna gra, świetna oprawa audio-wizualna, piękna młoda Lara, fajna fabuła, udany reboot serii, same plusy. Oczekuję drugiej części !! :D

2. DIABLO III (PS3) - diabeł na konsole ze świetnym kanapowym coopem i więcej dodawać nie trzeba.

3. STARCRAFT II HoS - po prostu S T A R C R A F T DWAAAAA poraz drugi i wszystko jasne.

4. SIMCITY - w sumie moje pierwsze Simcity w jakie grałem, fajna gierka.

5. DMC - wielu hejciło ten remake, a mnie się podobał, fajny, efektowny slasher.

6. BIOSHOCK: INFINITE - za ciekawą fabułę, ładną oprawę no i za Elizabeth.

7. ASSASSIN'S CREED IV BLACK FLAG - chyba najlepszy AC, pirackie klimaty to jest to!

8. INJUSTICE: GODS AMONG US - sprać Supermena (prawie) własnymi rękami, to czysta przyjemność :lol:

9. CALL OF JUAREZ GUNSLINGER - ciekawie przedstawiona historia, fajna oprawa, dużo akcji, dzięki temu fakt, że jest taka krótka nie bardzo przeszkadza.

10. LEISURE SUIT LARRY: RELOADED - chyba nie muszę tłumaczyć co ta gra tutaj robi :lol:

________________________________________________________________________________________________________

Brakło trochę miejsca na Crysisa 3. Aliens: Colonial Marines też mi się sumie podobał.

Fakt jest taki, że w mnóstwo gier jeszcze nie grałem, inaczej lista pewno by tak nie wyglądała.
Mam braki w: GTA5, BEYOND: TWO SOULS, LAST OF US, SC:BLACKLIST, METRO, NFS'a i coś jeszcze by się znalazło, za co powinniście mnie skarcić :lol: .
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Nasze top10 gier roku 2013

Postprzez biernas 21 Gru 2013, 17:33

No to lecimy, kolejność przypadkowa :D

1. FIFA 14 - jak co roku Fifa kradnie mi najwięcej czasu ;)
2. Remember Me - niewykorzystany potencjał, ale mimo to na prawdę mnie wciągnęła i grało mi się bardzo przyjemnie :ok:
3. LEGO Marvel Super Heroes - moje ulubione uniwersum połączone z klockami LEGO w zręcznościowym i humorystycznym wydaniu ? Why not! :)
4. Deadpool: The Video Game - pierdzielnięty główny bohater, humorystyczne podejście i ostra sieka. Przyjemne kilka(naście) godzin fajnej rąbanki :)
5. NBA 2k14 - jak poprzednie części NBA od 2K mi nie podeszły, tak ta jest na prawdę bardzo dobra, świetna robota :ok:
6. Outlast - świetny horror w bardzo dobrej oprawie audiowizualnej, takich produkcji brakuje :D
7. Bioshock: Infinite - cholipka, tutaj chyba nie muszę się rozpisywać, napiszę tylko, że zakończenie odebrało mi mowę na dobre 10 minut i zryło baniaka <lol>
8. Tomb Raider - bardzo, bardzo udany restart, wciągnęła mnie bez reszty :ok: Czekamy na kontynuację!
9. Devil May Cry - kolejne bardzo dobre odświeżenie serii, kilka bardzo fajnych rozwiązań, nie jest to co prawda to co poprzednie DMC ale mi się podoba :)
10. Call of Juarez: Gunslinger - jak Cartel był kiszką tak Gunslinger za (znów) Dziki Zachód, wykonanie, Cell-Shading fabułę i miodny gameplay wciągnął mnie bez reszty i nie nudził ani przez chwilę, bardzo dobra giera :ok:

Dodatkowo mogę dorzucić tutaj jeszcze Mortal Kombat - na prawdę udana konwersja z konsol z nowymi postaciami i grę przez większość zmieszaną z g*wnem czyli Aliens: Colonial Marines - po spatchowaniu gra W COOPIE daje masę radochy i na pewno do niej wrócę :D

Tak by to wyglądało, jak mi się coś przypomni to dopiszę / zmienię :D
AMD Phenom II X4 955 BE 3.6GHz + SilentiumPC Spartan HE 924 || AsRock 970 Pro3 || GoodRam DDR3 PC1333 8192MB CL9 || MSI NVIDIA GeForce GTX 950 2048MB || Samsung 500GB HD502HJ || DVD-REC Sony Optiarc AD-5260S SATA || Tacens Prior Limited Edition || SilentiumPC Vero L1 500W v2 || Windows 10 x64 Professional || PS2 FAT || PS4 Slim 500gb
Awatar użytkownika
biernas
~user
 
Posty: 779
Dołączenie: 04 Sty 2009, 20:20
Miejscowość: Włocławek
Pochwały: 19



Nasze top10 gier roku 2013

Postprzez CrossFire 21 Gru 2013, 19:49

Kolejność przypadkowa :

1. Assassin's Creed IV: Black Flag - assasin który w końcu nie nudzi po dłuższym czasie, Edzio, który jest najlepszą postacią jak na razie ze wszystkich AC, możliwości i klimat.

2. Far Cry 3 - niesamowity powrót do tropików, do tego z niezłymi postaciami i poprowadzoną fabuła, a do tego gejplej ;) miód.

3. Splinter Cell : Blacklist - bardzo dobry powrót Sama, solidna gra, a do tego skradanka, których mało w dzisiejszym świecie.

4. Tomb Raider - bardzo dobry powrót Lary, oby więcej takich gier wskrzeszonych na nowo + dla DMC(5), który nie znajdzie się w mym rankingu 2013 xP

5. GTA 5 - fabuła, postacie, fabuła, postacie Trevor ! po prostu G T A pięććć! - Rockstar master bombaster. Image

6. The Last of Us - najlepsza gra wszechczasów, która rozkłada wszystkie gry prowadzeniem fabuły jak oraz graniem na psychice oraz uczuciach ludzkich, do tego przepiękna oraz nie liniowa Image

7. Diablo 3 (consol) - w tym roku najlepsza gra do kanapowego coop'a, a do tego niesamowity port na konsole :D z PC

8. Company of Heros 2 - RTS który pozamiatał mnie w tym roku i na którego czekałem jak reksio na szynke Image

9. Metro: Last Light - klimat, klimat, poprawione błedy z pierwsze części, ja chcę STALKER'a nowego, albo Fallouta :cry:

10. LEGO MARVEL SUPER HEROES - będę taki słaby, że zacytuje biernasa "moje ulubione uniwersum połączone z klockami LEGO w zręcznościowym i humorystycznym wydaniu ? Why not! " Image

----------------------------------------------
Na liste ze złości, braku miejsca, bo śnieg, trochę szkoda itd choć bardzo mogły trafić :P takie tytuły jak :

BF4 - naprawcie tą grę to zasłużycie na miejsce na liście :evil: :evil:
DMC5 - ahhh no bo TR
CoD : Ghost niby to dalej cod i odsmażany kotlet, ale to pierwszy kodzik od dłuższego czasu, który przypomniał mi czasy MW1 i 2 Image
NFS : Rivals speeedddddd bardzo dobry speedd i połączenie dwóch dobrych nfsów of criteriona, ale NIEEeee :D
Killzone : Shadow Fall bo grafiką to już chciał nas tak zrobić Crytek jeno z Crysisem, ale mu się nie udało bo choć gierka ładna to tylko tyle xP
Outlast - pierwsza gierka tego typu, która mnie do siebie przekonała @_@ i czekam na więcej , ale znalazła się tylko tutaj :(
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Nasze top10 gier roku 2013

Postprzez ToServeAndProtect 21 Gru 2013, 20:43

Kolejność przypadkowa
01. Splinter Cell : Blacklist - po prostu Sam :D
02. Assassins Creed Black Flag - dalsza część przygód assassynów, świetnie opowiedziana historia rozwiewające kolejne pytania
03. Tomb Raider - świetnie wykonana gra, można poczuć co czuła Lara jak była młoda :P
04. Metro Last Light - świetna grafika, prosta ale trzymająca na wodzy fabuła
05. Bioshock Infinite - grafika, fabuła i masa strzelania :D
06. Papers, Please - genialna gra, najlepsza jaka powstała :D
07. Castle Story - świetna gra indie
08. Call of Juarez: Gunslinger - polskie studio pokazało klasę tworząc tą grę
09. Deadpool - ogromna dawka humoru
10. Don't Starve - świetna gra indie
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Nasze top10 gier roku 2013

Postprzez CrossFire 21 Gru 2013, 22:23

Borderlands 2 - 2012 wrzesien bodajże 8) - choć sam bym wstawił :P no, ale cóż :D
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Nasze top10 gier roku 2013

Postprzez Robert 23 Gru 2013, 21:49

1. GTA V
2. Cities XL
3. WOT
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Nasze top10 gier roku 2013

Postprzez Achitas 01 Sty 2014, 15:08

1. Metro Last Light - klimat z jedynki przyciagnał mnie na wiele godzin , gre przechodziłem 3-4razy , wiec kolejna część wyczekiwana była przeze mnie odkad wyszła druga książka , świetny system strzelania , ponury klimat , przeciwnicy którzy sa wszedzie i czuć ich obecność nawet gdy ich nie widzimy
2. Bioshock Infinite - nie ma się co rozpisywac , po świetnych poprzedniczkach musiało wyjść coś mega , nowe miasto , nowi bohaterowie , nowe bronie i umiejętności , świetna Elisabeth która jest jak drugi gracz , widok rozpadającej sie KOLUMBII!!! WOW
3.Tomb Raider - jako fan serii oczekiwałem czegoś w stylu Uncharted w połączeniu z klasykiem gatunku i udało im się to zrobic , choć była trochę mało Szkoły Przetrwania ale to nie przeszkadza w walce z wilkami czy uciekaniu przed spadajacymi samolotami :D Młoda Lara całkiem ładna , cycki też podskakują , tyłek w miarę więc jest OK!!! Czekam na kolejną część
4.Splinter Cell Blacklist - widok Sama który masakruje kolejnych przeciwników pomimo wieku , bezcenny , przeskakiwanie przeszkód , ucieczki przed wybuchami , walka w samolocie , na dachu wieżowca , takie chwile sprawiaja że serce bije szybciej niczym pięści głównego bohatera ;] A do tego starzy znajomi i kilku nowych , gdzie Charlie swoim humorem sprawia , ze gdy go tylko widze albo słysze , banan na ryju nie spada przez dłuższy czas. Dałbym mu wyższe miejsce ale za brak głosu Michael Ironside mają ode mnie wielki MINUS!!!
5.a)DMC - humorystyczna jatka , Dante robi co chce z przeciwnikami , wyśmiewa się z nich , myślę że taki Kratos miałby z nim dużo problemów :D Do tego wątek fabularny i komiczne sceny sprawiają , że gra wciąga i nie chce sie jej nigdy kończyć tylko nabijać KOMBA!!
b) Castle of Ilusion - gdyby był tam inny bohater niż myszka Miki zapewne bym nie dał tej gry an swojej liście , ale jako ze uwielbiam tego bohatera i gram z nim we wszystkie gry , to z wielką przyjemnościa usiadłem do niej i przeszedłem za jednym zamachem , przyjemna oprawa graficzna , zagadki oraz sam styl rozgrywki , CHCE WIĘCEJ!!!
6.Lost Planet 3 - Bo kocham 1 , a po słabej 2 czekałem na coś w stylu poprzedniczki i udało sie , ciekawie poprowadzona opowieść , którą opowiada nam sam głównym bohater ;] Po raz kolejny walki z OGROMNYMI Akridami , a do tego grę robili twórcy mojej ukochanej gierały LEGENDARY ;]
7.Saints Row 4 - bo humor wykracza po za granice jakie znamy , ratowanie całej ziemi śmiechem przy muzyce Aerosmitha oraz What is Love , śmiech i łzy :D
8. Outlast - wreszcie fabularny horror FPP , świetne otwieranie drzwi , niesamowity klimat który czuje nawet po za naszym monitorem, a do tego gdy padaja nam baterie w kamerze a gramy w nocy to czujemy kolejnego przeciwnika na własnych plecach , czekamy więc na 2 ;]
9. PayDay 2 - bo obrabowywanie banku z przyjaciółmi nigdy nie było takie wypasione , aż chce się to robić dzień i noc , chyba zbiore ekipe i zrobie to w realnym świecie hehe
10. Mars Wars Logs - rozgrywka i system walki moze nie stoja na wysokim poziomie ale za to wybory jakich dokonujemy kształtują całą grę , dosłownie za kilka chwil już widzimy działalnośc tego co wybraliśmy. A zakończenie i wybór między Dobrem i Złem , Dobrem i Dobrem albo Złem i Złem wgniata naprawde w fotel i aż chce się płakać , ze nie postąpiło się w połowie gry inaczej :(

A takie gry ogólne do pogrania to polecam NBA2k14 , XCOM bo wreszcie TPS i to naprawdę fajnie zrobiony , Remember Me za fabułę i klimat przyszłościowego Paryża , no i Deapool za bohatera od Marvela z naprawde cenzura! podejsciem do swojej roboty , bo humor to jednak podstawa w tej branży. No i Aliens Colonial Marines jesli masz takiego kompana jak biernas i lądując na KRECIE wiesz , ze nie musisz obawiac się obcych tylko tego , ze śmiech przyjaciela zabije Cię prędzej niż przeciwnik ;]
Edit: Podpis niezgodny z regulaminem (Mike)
Ty Jesteś Życiem, Szczęściem I Wiecznością... Słowem I Oddechem... Nigdy Nie Odchodź!
Najważniejsze jest, aby zachować poczucie humoru i zawsze być optymistą nawet w sytuacjach bez wyjścia - Bear Grylls podczas złamania kręgosłupa w 3 miejscach!
Awatar użytkownika
Achitas
~user
 
Posty: 1287
Dołączenie: 30 Sie 2007, 08:31
Miejscowość: Biała Podlaska :)
Pochwały: 3




Powróć do Gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości