• Ogłoszenie:

Szukam trzech gier

Informacje oraz porady dla sympatyków wirtualnej rozrywki.
Instalacja, opinie, solucje... Zapraszamy

Szukam trzech gier

Postprzez Rzodkiewka 04 Maj 2012, 22:36

reklama
Witam. Ostatnio przypomniało mi się kilka gier z dzieciństwa. Nie pamiętam dokładnie, kiedy wyszły, ale grałam w nie mniej więcej w latach 2001, 2001, 2003, 2004.

1) Gra bardzo podobna do pacmana. Kierowało się w niej stworkiem łudząco przypominającym pokemona, zdaje się, że był zielony z żółtym paskiem. Trzeba było zebrać wszystkie kulki, aby otworzyło się wyjście z planszy (ja nazywałam te kulki kapustami, bo były do tego warzywa bardzo podobne :p). W grze występowali również przeciwnicy, szczególnie utkwiły mi w pamięci różnobarwne motyle, które ginęły z dziwnym piskiem, jeżeli "pacman" zrzucił na nie jakiś ciężar. Ogólnie klimat w tej grze był mroczny, melodia również.

2) W drugiej grze sterowano lisem w zielonej koszulce. Trzeba było zbierać klucze, żeby dostać się do wyjścia. Lis miał do dyspozycji dynamit, którym załatwiał przeciwników. Gra podobna była w sumie do bombermana.

3) Ta gra to na pewno bomberman, nie wiem tylko, czy nie wydany po prostu pod jakąś specjalną nazwą, której ja nie mogę znaleźć, czy po prostu tyle tych wersji wydano, że...w każdym razie pamiętam, że bombermany w tej grze miały kształt kolorowych kulek (niebieskiej, żółtej, czerwonej i zielonej) i takichż kolorów czapeczki z daszkiem (niebieski nosił żółtą, żółty niebieską, czerwony zieloną, a zielony czerwoną). Chyba tylko tyle wyróżniało tą wersję od pozostałych.
Rzodkiewka
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 04 Maj 2012, 22:27



Szukam trzech gier

Postprzez Kapucino 04 Maj 2012, 23:13

3. to Dyna Blaster może
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Szukam trzech gier

Postprzez biernas 05 Maj 2012, 12:28

1. Może Hopmon ?
AMD Phenom II X4 955 BE 3.6GHz + SilentiumPC Spartan HE 924 || AsRock 970 Pro3 || GoodRam DDR3 PC1333 8192MB CL9 || MSI NVIDIA GeForce GTX 950 2048MB || Samsung 500GB HD502HJ || DVD-REC Sony Optiarc AD-5260S SATA || Tacens Prior Limited Edition || SilentiumPC Vero L1 500W v2 || Windows 10 x64 Professional || PS2 FAT || PS4 Slim 500gb
Awatar użytkownika
biernas
~user
 
Posty: 779
Dołączenie: 04 Sty 2009, 20:20
Miejscowość: Włocławek
Pochwały: 19



Szukam trzech gier

Postprzez Rzodkiewka 05 Maj 2012, 14:40

Pierwszą już znalazłam, chodziło mi o Safrosoft RoX. Możliwe, że trzecia to Dyna Blast, albo Megablast, ale tyle tych wersji porobili, że nie wiem, który to może być tytuł...co do tej drugiej gry, jest ona bardzo podobna do Fox Jones, jednak to jakaś inna, może nowsza wersja tej gry.
Rzodkiewka
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 04 Maj 2012, 22:27




Powróć do Gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości