• Ogłoszenie:

Windows 7 a wymagania gier.

Informacje oraz porady dla sympatyków wirtualnej rozrywki.
Instalacja, opinie, solucje... Zapraszamy

Windows 7 a wymagania gier.

Postprzez Anihilator 02 Sie 2011, 15:58

reklama
Witam.
Możliwe, że taki temat przewinął się gdzieś w otchłani forum. Jeśli tak, to wybaczcie mi, jako że nic takiego nie znalazłem.
Chciałbym wiedzieć, jak to jest z tymi wymaganiami gier na Windows 7. Wiele portali rozpisuje się o tym, że "siódemka" jest wydajniejsza i będzie lepiej współpracować z grami opartymi o DirectX11. Ja jednak takich kosmicznych technologii korzystać nie będę, nie na moim sprzęcie. A, właśnie, oto konfiguracja:
AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 4400+ 2.30GHz
4 GB pamięci RAM
ASUS GeForce 9600GT 1GB DDR3
Windows 7 Ultimate 64-bit
Czyli, jak to jest? Czy lepszy będzie dla mnie Windows XP czy 7? Jak widać nie zamierzam grać w jakieś nowe tytuły. Obecnie interesują mnie obie części Dragon Age, Star Wars: The Force Unleashed czy tego typu produkcje. W pierwszą część Dragon Age już gram i nie jestem jakoś specjalnie zadowolony z tego, jak mi chodzi. Nawet na średnich czy niskich detalach. Możliwe, a nawet bardzo możliwe, że to wina chodzącego w tle torrenta, gg i Opery ( :) ), ale nie w tym rzecz. Wszędzie przy opisach gier są podane dwa rodzaje wymagań - dla Windows 7 i XP. Te dla 7 są większe. Podobno dlatego, że na siódemce skraca się czas ładowania i tak dalej. Napewno swoją rolę odgrywa też tu pamięciożerność najnowszego Windowsa. Czy, więc, powinienem grać na XP, przynajmniej do czasu jakiejś większej modernizacji? Czy ewentualna kiepska wydajność gier to po prostu wina sprzętu, lub obciążenia systemu zbędnym oprogramowaniem?
PS. Nie wiedziałem, gdzie umieścić ten temat. Pasuje i do "Gier" i do "System Windows", no ale niech będzie tu. Jeśli jednak okaże się, że źle wybrałem, to prosiłbym szanownego moderatora o przeniesienie.
Z góry dziękuję,
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Anihilator
~user
 
Posty: 948
Dołączenie: 03 Lis 2005, 16:45
Miejscowość: Piaseczno
Pochwały: 12



Windows 7 a wymagania gier.

Postprzez ToServeAndProtect 02 Sie 2011, 16:20

Żre trochę więcej niż XP ale mniej niż VISTA. Jak dla mnie, siedzę od lat, system ten jest bardzo dobry. Zawsze wizualne bajery można wyłączyć i zastosować wygląd WIN2000.

Masz kartę graficzną lekko przedpotopową, choć porządną. Wg mnie ona stanowi problem w grach, bo co jak co ale DA troszkę wymaga


Spróbuj wyłączyć kompozycję AERO i sprawdź wydajność gier.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Windows 7 a wymagania gier.

Postprzez Anihilator 02 Sie 2011, 16:51

No tak, ok. Ale co da mi wyłączenie skórki, skoro to karta graficzna (podobno) nie wyrabia? Czy to nie jest tak, ze taka operacja zmniejszy pamięciożerność, ale karta nadal może mieć problemy?
A poza tym, nie zaprzeczyłeś, że na XP gry będą chodzić płynniej? W końcu te różnice w podawanych wymaganiach czasami naprawdę robią wrażenie.
Zresztą, szczerze, Windows 7 jest dla mnie atrakcyjny głównie ze względu na wygląd i krótki czas odpalania. Tak, to jest fajne. Ale poza tym? Nie korzystam z jego wszystkich możliwości. Nie korzystam z jego 64-bitowej konstrukcji. Komputera potrzebuje do internetu, wszelkiego rodaju oprogramowania obliczeniowego (jak np. MathCad, MatLab itd.), środowiska programistycznego (Microsoft Visual Studio) i czasami właśnie gier. Czy w takim przypadku lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak Windows XP?
Ostatnio edytowany przez Anihilator, 02 Sie 2011, 16:58, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Anihilator
~user
 
Posty: 948
Dołączenie: 03 Lis 2005, 16:45
Miejscowość: Piaseczno
Pochwały: 12



Windows 7 a wymagania gier.

Postprzez ToServeAndProtect 02 Sie 2011, 16:55

XP jest mniej wymagający więc więcej zostaje na gierki i resztę.

Niestety nie grałem w nowe gry na XP więc więcej nie powiem w tym temacie. Ale mam takie wrażenie z czystej dedukcji, czysta teoria.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Windows 7 a wymagania gier.

Postprzez biernas 02 Sie 2011, 17:55

Z czasem wszystkie nowe gry zaczną wymagać DX10 i 11, a jak wiemy XP ich nie obsługuje, czyli klapa z grania.
Anihilator napisał(a):Nie korzystam z jego wszystkich możliwości. Nie korzystam z jego 64-bitowej konstrukcji. Komputera potrzebuje do internetu, wszelkiego rodaju oprogramowania obliczeniowego (jak np. MathCad, MatLab itd.), środowiska programistycznego (Microsoft Visual Studio) i czasami właśnie gier. Czy w takim przypadku lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak Windows XP?

Skoro tak, zostań przy Se7en, jest stabilniejszy i szybszy ;)
AMD Phenom II X4 955 BE 3.6GHz + SilentiumPC Spartan HE 924 || AsRock 970 Pro3 || GoodRam DDR3 PC1333 8192MB CL9 || MSI NVIDIA GeForce GTX 950 2048MB || Samsung 500GB HD502HJ || DVD-REC Sony Optiarc AD-5260S SATA || Tacens Prior Limited Edition || SilentiumPC Vero L1 500W v2 || Windows 10 x64 Professional || PS2 FAT || PS4 Slim 500gb
Awatar użytkownika
biernas
~user
 
Posty: 779
Dołączenie: 04 Sty 2009, 20:20
Miejscowość: Włocławek
Pochwały: 19



Windows 7 a wymagania gier.

Postprzez Anihilator 02 Sie 2011, 18:50

Oto wymagania Dragon Age

Wymagania minimalne dla systemu Windows XP:
System operacyjny: Windows XP z SP3
Procesor: Intel Core 2 1,4Ghz, AMD X2 1,8Ghz
RAM: 1 GB
Karta wideo: ATI Radeon X850 128MB, NVIDIA GeForce 6600 GT 128MB
Napęd: DVD
Wolne miejsce na dysku: 20 GB

Minimalne wymagania dla systemu Windows Vista:
System operacyjny: Windows Vista z SP1
Procesor: Intel Core 2 1,6Ghz, AMD X2 2,2GHZ
RAM: 1,5 GB
Karta wideo: ATI Radeon X1550 256MB, NVIDIA GeForce 7600 GT 256MB
Napęd: DVD
Wolne miejsce na dysku: 20 GB

Zalecane wymagania:
Procesor: Intel Core 2 Quad 2,4Ghz
RAM: 4 GB (Vista) lub 2 GB (XP)
Karta wideo: ATI 3850 512 MB, NVIDIA 8800GTS 512 MB
Napęd: DVD
Wolne miejsce na dysku: 20 GB


Więc chyba powinno mi śmigać dość elegancko. Bo tak właśnie rozumiem spełnianie wymagań zalecanych. Wiem, że nie podałem wymagań do Win7, ale można założyć, że są bliżone do tych dla isty. Tak czy inaczej, różnica jest olbrzymia. Chyba jednak przesiądę się na XP. Aplikacje, których używam będą chodzić normalnie, nie są jakoś mega wymagające. A i pogram sobie w lepszych warunkach niż na "siódemce".
Biernas, no fajnie, tylko co z tego? Z Windowsem czy bez, to ja w nowe gry nie pogram, więc to, czy mój system będzie obługiwał DX11 raczej nie jest dla mnie ważne.
Awatar użytkownika
Anihilator
~user
 
Posty: 948
Dołączenie: 03 Lis 2005, 16:45
Miejscowość: Piaseczno
Pochwały: 12




Powróć do Gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości