• Ogłoszenie:

Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Re: nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez nevesu 30 Sie 2008, 21:59

kajtekjr napisał(a):
cinek_1111 napisał(a):też to słyszałem i w internecie czytałem chodź ja wolał bym punkty niz bulic jak przrekroczysz o 50 km to 1000zł mandatu lol ska tyle kasy wziac

Dobre CB Radio to ok 500 zł, które naprawdę szybko się zwróci jak dużo się jeździ ;)

Cb Radio to nie wszystko ;) Ojciec ma i opowiadal ze jakis rok temu i tak go zlapali (policant podchodzi do okna, a moj ojciec z piesci w radio wali, a Policjant zadowolony "co nie pomoglo :mrgreen: " .)
BR-NP-12 <3 <3 <3
Awatar użytkownika
nevesu
~user
 
Posty: 1662
Dołączenie: 31 Sty 2006, 17:26
Miejscowość: BR-NP-12 <3
Pochwały: 66



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez kajtekjr 31 Sie 2008, 18:30

nevesu napisał(a):Cb Radio to nie wszystko ;) Ojciec ma i opowiadal ze jakis rok temu i tak go zlapali (policant podchodzi do okna, a moj ojciec z piesci w radio wali, a Policjant zadowolony "co nie pomoglo :mrgreen: " .)

Wiadomo, jedynym sposobem na uniknięcie mandatów jest przepisowa jazda.. ;) A co do CB Radia to pomaga w unikaniu mandatów ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez BZIKU 31 Sie 2008, 18:41

CB Radio nie zawsze pomaga jak juz to stwierdził nevesu..Nie zawsze masz pewnosć że osoba po drugiej stronie "gruchy" mówi prawdę ;) taki bur***l panuje w eterze ze głowa mała :/ Rzadko już właczam w Polsce radyjko-wielu użyszkodników nie wie chyba do czego służy CB....
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez kajtekjr 31 Sie 2008, 19:37

BZIKU napisał(a):Nie zawsze masz pewnosć że osoba po drugiej stronie "gruchy" mówi prawdę

Ale jeśli w eter idzie info ze np. na 134 kilometrze krajowej 92 stoją to warto zwolnic ;) Przemęczysz się tą chwile a i może mandatu unikniesz ;)
BZIKU napisał(a):taki bur***l panuje w eterze ze głowa mała

Niestety wiem.. :/
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez nevesu 31 Sie 2008, 19:43

Moj ojciec mnie zawsze uczy jednego jak z nim jezdze - CB radio ma nie tyle co ochronic Cie przed policja co pomoc na drodze. I tak np. niedawno wracalismy ze Swarzedza i nagle ktos odezwal sie ze na drodze lezy "rolka" do nawijania plandeki na wywrotke. I zaraz wszyscy wiedzieli i w tym momencie uwazali. Mozemy dzieki temu ominac korek czy np. znalezc kogos kto podwiezie ... a to ze syf jest ... prawda ale niestety nic nie zrobimy z tym - jedynie co to sami mozemy nie byc burakami i nie robic syfu ... Wiadomo przydaja sie info o tym gdzie stoi policja na CB ale kurde to nie znaczy ze mamy caly czas jezdzic tyle ile fabryka dala a w tych momentach hamowac. Nie jest tajemnica ze praktycznie nikt w tym kraju nie jezdzi zgodnie z przepisami, ale trzeba miec troche oleju w glowie, czasami zahamowac poczekac, trudno bedziemy jechali 5 minut dluzej ale przynajmniej w 1 kawalku ... Nalezy tez uwazac na to co koledzy mowia - ojciec jakis roku temu mial wypadek. Jechal sobie za ciezarowka i ten mu poiwedzial ze moze spokojnie wyprzedzac, to ojciec daje .. taaa i jak juz wyprzedil kabine ciezarowki zobaczyl ze przed ciezarowka jedzie dostawczak i wlasnie zaczyna wyprzedzac :S I w mojego ojca przydzwonil :S Ojciec cale szczescie ze byl praktycznie pusty (tyle co 300 kilo) to udalo mu sie na kolach samochod potawic :S . Glupia sprawa jest tez podzial na osobwe ciezarowe no i busiki :S. Ciezarowemu ciezarowy pomoze, busikowi tez ale czasami nie, a osobowce raczej rzadko :S . Niby wszyscy sie nazywaja kolegami niby wszyscy sa rowni tak samo wazni ale jednak kierowcy ciezarowek momentami maja sie za panow jakis :S . Nie zebym twierdzil ze Ci z osobowek sa swieci - pytaja nie dziekuja, na 3 wyprzedaja to Ci z ciezarowych sie wkurzaja. Tylko nie kazdy kierwoca osobowego to maniak a nie kazdy kierwoca "tira" to super doswiadczony driver :S . Dobra rozpisalem sie i chyba wypadaloby OT zakonczyc ;) .
BR-NP-12 <3 <3 <3
Awatar użytkownika
nevesu
~user
 
Posty: 1662
Dołączenie: 31 Sty 2006, 17:26
Miejscowość: BR-NP-12 <3
Pochwały: 66



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez kajtekjr 31 Sie 2008, 19:51

nevesu napisał(a):CB radio ma nie tyle co ochronic Cie przed policja co pomoc na drodze.

To w ciężarówce :) W osobówce praktycznie służy do zbierania info gdzie stoją a gdzie można dac w palnik, smutna prawda ale to jest Polska ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez nevesu 31 Sie 2008, 20:09

Ja wiem ? Moze wynika to z mentalnosci czesci kierwocow ? Moj ojciec mial kiedys w tirze teraz ma w 3 busach i czasami w osobowce i zdarza mu sie przeporowadzac kierwocow przez Mragowo, czasami jak jedziemy powiedziec zeby ktos swiatelka wlaczyl czy lampa jest przepalona ;) No i czasami jak z ojcem jezdze to sie klocimy jak cos dziala (np skretna os w naczepie) i wtedy pytamy kierwocow :D Wierz mi jest mnostwo zastosowan Cb radia - tylko trzeba je znac ;) :D .
BR-NP-12 <3 <3 <3
Awatar użytkownika
nevesu
~user
 
Posty: 1662
Dołączenie: 31 Sty 2006, 17:26
Miejscowość: BR-NP-12 <3
Pochwały: 66



Re: nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez BZIKU 31 Sie 2008, 20:26

nevesu napisał(a):jest mnostwo zastosowan Cb radia - tylko trzeba je znac ;)

Wiec służy miedzy innymi o bzdurne pytanie jakiegoś kierowcy jak działa skrętna tylna oś :1: ? Facet odpowiadajac na te pytanie moze się dekoncentrować podczas prowadzenia pojazdu...Brawo,brawo;wiecej jeszce takich pytań typu czy kaszanka w Barze u Janiny już dobrze wysmażona <rotfl> <rotfl> <rotfl> szczególnie jeszcze na 9,19 albo 28...
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez nevesu 01 Wrz 2008, 08:23

No co ? :D Chodzilo o to ze jechalismy za dafem z naczepa ze skretnymi osiami i sie klocilim z ojcem czy te osie sa skretne czy nie to ojciec zapytal ;D A i tak driver mial wylaczone radio ;d
BR-NP-12 <3 <3 <3
Awatar użytkownika
nevesu
~user
 
Posty: 1662
Dołączenie: 31 Sty 2006, 17:26
Miejscowość: BR-NP-12 <3
Pochwały: 66



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez kajtekjr 04 Wrz 2008, 21:33

Kolejne zmiany w projekcie ustawy o kierujących pojazdami? Wygląda na to, że już niedługo, aby jeździć quadem trzeba będzie mieć odpowiednie prawo jazdy.

Jak donosi Gazeta Wyborcza czekają nas kolejne zmiany w ustawie o kierujących pojazdami. Już wcześniej donosiliśmy o nowych kategoriach prawa jazdy motocyklowego, a wygląda na to, że to nie koniec. Ustawa nie trafiła jeszcze do parlamentu a już jest uzupełniana. Kolejnym pomysłem parlamentarzystów jest: prawo jazdy na quady. (...)


Więcej na:
:arrow: Prawo jazdy na quady?
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez skowrona 16 Wrz 2008, 19:50

odświeżę trochę temat bo są konkrety <lol>
http://moto.onet.pl/1507422,2217,1,artykul.html
i świetnie podsumowanie tym oto komentarzem
http://moto.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNjQsOCw0ODEwNzYxMCwxMzAxNDY4NjcsNTU2NjM5NywwLGZvcnVtMDAxLmpz
a co do tego
Świeżo upieczonych kierowców przez dwa lata od zdania egzaminu będzie ich obowiązywał okres próbny. Jeśli w tym czasie dwukrotnie złamią przepisy i np. otrzymają mandaty, zostanie on wydłużony o kolejne dwa lata. Przez pierwsze siedem miesięcy nie będą też mogli przekraczać prędkości 50 km/h w mieście i 80 km/h poza terenem zabudowanym. Do tego przez pierwszy rok muszą jeździć z białą naklejką z zielonym liściem na przedniej i tylnej szybie.


sciana
Image
Awatar użytkownika
skowrona
~user
 
Posty: 1861
Dołączenie: 14 Gru 2006, 22:51
Pochwały: 71



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez kajtekjr 16 Wrz 2008, 22:00

Dobrze że już mam prawo jazdy i te wszystkie udziwnienia mnie nie sięgają ;) Jedyne co jest na plus to badania co 15 lat i od 56 roku życia co 5 lat ;)

Ale czy te wszystkie nowe przepisy poprawią bezpieczeństwo? Być może.....
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez Mike 16 Wrz 2008, 22:23

kajtekjr napisał(a):Jedyne co jest na plus to badania co 15 lat i od 56 roku życia co 5 lat

tylko jeżeli te badania będą wyglądały tak jak teraz, to będzie tylko nabijanie kabzy lekarzy

-> "czuje się pan dobrze"
=> "tak"
-> "Proszę XXX zł"
.............
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Re: nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez Misiek91 21 Paź 2008, 17:38

Jeśli mam urodziny 26 lutego to mogę z tego co wiem zapisac sie na prawko 26 listopada, a wiec czy obejmą mnie stare przepisy czy niestety to nic nie da i będę musiał zdawać na nowych :?:
Widziałem już takie pytanie na pierwszej stronie, ale odpowiedź zaczynała się :"Wydaje mi się, że ..." czy jakoś tak, a ja wolałbym to wiedzieć na 100%.
Proszę o odpowiedź to dla mnie bardzo ważne ;)
Misiek91
~obserwator
 
Posty: 0
Dołączenie: 21 Paź 2008, 17:33
Miejscowość: B-ce



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez jarek* 21 Paź 2008, 20:21

na 100% nikt Ci nie powie bo nie wiadomo czy top zdążą wprowadzić czy nie

ale powinieneś sie wyrobić na starych
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Re: nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez bramkarz91_91 21 Paź 2008, 21:10

Więc podążając ku dorosłości także zacznę robić kurs na prawo jazdy ustaliłem ze zacznę 22 grudnia , urodziny mam 6 luty ale instruktor powiedział że rozpisze mi godziny , że niby zacząłem w listopadzie . Obejmą mnie jeszcze stare przepisy :?:
Awatar użytkownika
bramkarz91_91
~user
 
Posty: 3170
Dołączenie: 22 Lip 2006, 18:16
Pochwały: 28



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez Misiek91 21 Paź 2008, 21:36

Ok dzięki ;)
PS. Widze kolega jarek* z moich okolic jest :)
Misiek91
~obserwator
 
Posty: 0
Dołączenie: 21 Paź 2008, 17:33
Miejscowość: B-ce



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez jarek* 21 Paź 2008, 21:43

bramkarz91_91 napisał(a):Więc podążając ku dorosłości także zacznę robić kurs na prawo jazdy ustaliłem ze zacznę 22 grudnia , urodziny mam 6 luty ale instruktor powiedział że rozpisze mi godziny , że niby zacząłem w listopadzie . Obejmą mnie jeszcze stare przepisy :?:


odpowiedź jak wyżej wszystko zależy od tego ile im zajmie wprowadzenie tego w życie a tego najstarsi górale nie wiedzą czyli rób prawko jak najszybciej
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez Apokalipsa2006 21 Paź 2008, 22:14

a to prawda że od nowego roku prawko będzie od 21 ?? bo normalnie wtedy chyba rozwalę wszystko bo ja chcem iść już w marcu na prawko ?? :P
Awatar użytkownika
Apokalipsa2006
~user
 
Posty: 592
Dołączenie: 12 Cze 2007, 19:11
Miejscowość: Za cycanopolem jest dom wójta trzeba skręcić w prawo i Ooo xD
Pochwały: 6



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez kajtekjr 21 Paź 2008, 23:16

Apokalipsa2006 napisał(a):a to prawda że od nowego roku prawko będzie od 21 ??

Nic takiego nie słyszałem.. :)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



PoprzedniaNastępna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości