• Ogłoszenie:

neostrada czy multimo ?

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Neostrada czy Multimo ?

Postprzez DIIL 01 Cze 2008, 01:01

Witam , w lipcu kończy mi się umowa z TP SA na neostradę i zastanawiam się czy rezygnować z niej i przejsc na multimi na opcję 1mb albo 2mb , czy zostać z neostradą i zwiększyć opcję z 1mb na 2mb , tylko TP SA albo Multimo wchodzi w grę , mieszkam na nowym osiedlu i inne sieci nie maja jeszcze dostepu , co polecacie ??
DIIL
~user
 
Posty: 91
Dołączenie: 21 Mar 2008, 23:04



Postprzez qrminator 02 Cze 2008, 16:31

DIIL napisał(a):co polecacie ??

dużo zależy od tego czy masz telefon w tepsie normalny czy socjalny.. u mnie w domu wszyscy mają komórki więc tel jest w pakiecie socjalnym i mam multimo, do neostrady o ile mi wiadomo trzeba pakiet zwykły - czyli droższy.
Poza tym we wrześniu minie rok odkąd mam multimo i jak na razie nie było żadnych poważnych awarii, cały czas pełny transfer, nie mam powodów do narzekań.
Awatar użytkownika
qrminator
~user
 
Posty: 945
Dołączenie: 23 Cze 2005, 09:33
Pochwały: 38



Postprzez RufuS* 02 Cze 2008, 17:13

qrminator napisał(a):Poza tym we wrześniu minie rok odkąd mam multimo i jak na razie nie było żadnych poważnych awarii, cały czas pełny transfer, nie mam powodów do narzekań.

U mnie sytuacja identyczna... Bardzo sobie chwle Multimo.

A rozgladales za Natią? Oni przeciez tez zakladaja internet na łączach Tepsy.

No wiadomo, umowę podpisuj max na 2 lata ;)
AMD Phenom II X4 955 3,2 + SilentiumPC Fortis HE1225|| MSI 870A-G54 || Kingston HyperX 8GB DDR3-1333 CL9 || MSI GTX460 1024MB Cyclone OC || WD Blue 1TB || Seasonic M12II-520W || SilentiumPC Gladius 800 || NEC E222W + Philips 235PQ || Razer DeathAdder + QcK || Microsoft Digital Media Keyboard 3000 || Windows 7 Professional 64bit MSDNAA
Awatar użytkownika
RufuS*
~user
 
Posty: 1294
Dołączenie: 15 Maj 2005, 14:11
Miejscowość: Rybnik
Pochwały: 102



Postprzez moniek123 03 Cze 2008, 15:49

neo neo i jeszcze raz neo!!
niewiem co ludzie od niej chcą ja już mam sporo czasu (rok dokładnie :P ) neostradę kupiłem porządny router i wszystko śmiga, 0 rozłączeń , awaria do tej pory była może 1-2 (wraz z telefonem) zawsze max transfer ,, pingi na www.wp.pl 20 ms . Co jeszcze można chcieć?
moniek123
~user
 
Posty: 284
Dołączenie: 08 Mar 2007, 17:44



Postprzez kajtekjr 03 Cze 2008, 15:52

neo neo i jeszcze raz neo!!

I nic tylko strzelic sobie w łeb.. <lol> ..Sprobuj sie dodzwonic na Blekitna linie czy jak to sie nazywa, i trafic na jakas kompetentna osobe, ktora jest Ci wstanie pomoc wrazie awarii.. ;)
Powodzenia ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez mati43 03 Cze 2008, 16:19

Biez cokolwiek tylko nie neostrade :) Chodź ja bym podzwonił po szukał czy jakaś firma nie ma zamiaru wejść na teren twojego zamieszkania :D A pewnie masz pingi na wp.pl 20 ms z neostrady dlatego że TePsa jest hosterem portalu wp.pl :D
Awatar użytkownika
mati43
~user
 
Posty: 1239
Dołączenie: 13 Sty 2006, 18:17
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 25



Postprzez Xelos 03 Cze 2008, 18:27

kajtekjr napisał(a):
neo neo i jeszcze raz neo!!

I nic tylko strzelic sobie w łeb.. <lol> ..Sprobuj sie dodzwonic na Blekitna linie czy jak to sie nazywa, i trafic na jakas kompetentna osobe, ktora jest Ci wstanie pomoc wrazie awarii.. ;)
Powodzenia ;)

Caly pic polega na tym ze nie ma potrzeby dzwonic na blekitna linie;]
Neo mam ok 4 lata w ciagu ktorych wystapila jedna awaria ze strony ISP. Zadnych DC (nie liczac standardowego DC 1/24h), wszystko smiga elegancko. Rapid chodzi jak szalony a dyamiczne IP jest bardziej przydatne niz uciazliwe (bo zawsze mozna skorzystac z servera dns zeby miec staly host).
Zaczynalem od 512 za dosc konkretne pieniadze jednak obecnie mam 6Mb za ok 120 zl i jestem naprawde zadowolony.
Nie trzeba tez juz miec telefonu w TP zeby miec neo jedna koszt neta wzrasta o ok 30 zł.
Xelos
~user
 
Posty: 316
Dołączenie: 23 Maj 2005, 20:40
Pochwały: 9



Postprzez kubucza 03 Cze 2008, 18:42

Ja korzystam z Netii, wcześniej z Neostrady, a mój kumpel ma neta od Orange(też na lini tp) i nie widze, żadnych różnic.
Na neo czekałem miesiąc, na netię 3 tygodnie.
kajtekjr napisał(a):Sprobuj sie dodzwonic na Blekitna linie czy jak to sie nazywa, i trafic na jakas kompetentna osobe, ktora jest Ci wstanie pomoc wrazie awarii

Korzystałem z "pomocy" wykwalifikowanych konsultantów wszystkich wymienionych wyżej firm i... żaden mi nigdy nie pomógł.
Wszystko musiałem sam zrobić.
Wniosek jest prosty bierz tam gdzie taniej. :wink:
Awatar użytkownika
kubucza
~user
 
Posty: 262
Dołączenie: 28 Cze 2006, 16:18
Miejscowość: Łowicz
Pochwały: 13



Postprzez kajtekjr 03 Cze 2008, 19:04

Neo mam ok 4 lata w ciagu ktorych wystapila jedna awaria ze strony ISP

Wszystko zalezy tez od miejsca zamieszkania.. ;) ..Ja juz nie raz miałem problem z zanizonym transferem i dopiero po porzadnym podniesieniu glosu na panią przy telefonie przychodzi ktos wmiare kompetentny i daje zgloszenie sprawdzenia czegos tam i po 30 minutach transfer wraca.. ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez mati43 03 Cze 2008, 20:07

Xelos napisał(a):becnie mam 6Mb za ok 120 zl

widzisz ja mam 10 mb/s za 50 zł, neo przewyższa tylko dostępnością ale tak to szmelc :)
Awatar użytkownika
mati43
~user
 
Posty: 1239
Dołączenie: 13 Sty 2006, 18:17
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 25



Postprzez Reveler 03 Cze 2008, 20:14

mati43 napisał(a):Biez cokolwiek tylko nie neostrade

Zgodzę się z przedmówcą..

moniek123 ma od niedawna to nie wie jakie przekręty robione były tak z 3 lata temu i pewnie do dziś są problemy..

Ja mam teraz Netie i jedyne co sobie chwaliłem z Neostrady to wygląd stronki..
Rozwiązywanie problemów jak sie trafiło (ja na faceta to rozwiązał)..
Ogólnie w Neo największą udręką są problemy na linii - jak wystąpią to wleką się bez naprawy jak krew z nosa.. czasem tez nie ma/było neta przez parę dni..

W netii bez problemów - kilka dni temu miałem jedynie problem z netem, ale trwał parę godzin, tak że se pograłem w Most Wanted z 1,5-2 godzinki i jak skończyłem było ok..

Jesli mnie pamięć nie myli to mam kumpla w Multimo i bardzo sobie chwali, może i na początku były problemy z aktywacją usługi (Multimo na kablach TPSA) ale na samą usługę nie narzeka..

Więc ja od siebie polecam Multimo..
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Postprzez Xelos 04 Cze 2008, 09:01

Kiedys z neo byly problemy bo uslugi w TP wykupilo wiecej osob niz bylo to zaplanowane przez co linie byly przeciazone. Dlatego np pojawily sie ograniczenia transferow a nie byly one wprowadzone tylko w neo lecz prawie u kazdego wiekszego dostawcy internetowego. Dlaczego? Bo TPSA to monopol na glowne linie przesylowe w kraju:) Duzo osob sie przez te awarie zniechecilo do neo i mimo wymiany lini i centralek na lepsze, spelniajace wymagania stawiane przez klientow (mozliwosc obslugi o wiele wiekszej liczby uzytkownikow) przeszli do inncyh ISP takich jak np Netia. A akurat tak sie smiesznie sklada ze netia korzysta dokladnie z tych samych lini co TP a jedynie w wiekszych miastach posiada wlasne sieci. Awaria lini w tp = awaria lini w neti;] Ale na netie przeciez nikt nie narzeka bo wszstko dziala ok. MOze to bedzie dla niektorych szok ale w neo od bardzo dlugiego czasu tez wszystko dziala ok i z czystym sumieniem moge napisac ze od dobrych kilku lat neo dostarcza mi takie uslugi internetowe na jakie licze czyli szybkie bezawaryjne i za niewygorowana cene.
neo 6mb na 3 lata - 119zł
netia 6mb na 3 lata - 124zl
multimedia 6mb na 3 lata - 132/116zł
Xelos
~user
 
Posty: 316
Dołączenie: 23 Maj 2005, 20:40
Pochwały: 9



Postprzez kajtekjr 04 Cze 2008, 09:09

Xelos napisał(a):dobrych kilku lat neo dostarcza mi takie uslugi internetowe na jakie licze czyli szybkie bezawaryjne i za niewygorowana cene.

Nie wygórowana ? Uwazasz ze 119 zł za neta 6Mb/s przez 3 lata to nie wygórowana kwota ? Nie wygórowana kwota to np. 89 zł przez 13 miesiecy (1 miesiac gratis) + instalacja 39 zł w Chello za neta 10 Mb/s ;) W TP płacisz za neta jak za zboze.. :o

Xelos napisał(a):neo 6mb na 3 lata - 119zł
netia 6mb na 3 lata - 124zl
multimedia 6mb na 3 lata - 132/116zł

Umowa na 3 lata = cyrograf.. ;]
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez Precel 04 Cze 2008, 10:10

wybrac umowe na 3 lata to albo ktos ma niezle pokrecone w czajniku albo jest totalnym nooob -em :1:

nalezy brac umowy na rok
ja mailem neo 1.5 roku na szczescie zmienili regulamin i moglem sie wycowac :)
za 512 placilem 84 zl, po zmianie na netie placilem 64 zl ale za 1 mbit
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez TheBill 04 Cze 2008, 18:19

Kiedys z neo byly problemy

Xelos napisał(a):w neo od bardzo dlugiego czasu tez wszystko dziala ok

Fajnie masz. Ja mialem tak ze 4 miesiecy od 16:00 do 01:00 mam pingi po 500-700 i jak dzwonilem to zawsze byla ta sama gadka, ze sa przeciazenia. Dopiero od 2tyg mam normanly ping.. U mojego kolegi byl okres ze przez 3 miesiace neo rozlaczala sie co 3-4min na 2-3sec co bylo baardzo denerwujace.
chyba ty...
Awatar użytkownika
TheBill
~user
 
Posty: 218
Dołączenie: 12 Lut 2006, 18:52



Postprzez DIIL 05 Cze 2008, 11:27

a czy w multimo jest dynamiczne ip jak w neozdradzie ??:]
DIIL
~user
 
Posty: 91
Dołączenie: 21 Mar 2008, 23:04



Postprzez qrminator 05 Cze 2008, 15:41

DIIL napisał(a):a czy w multimo jest dynamiczne ip jak w neozdradzie ??:]

tak jest.
Awatar użytkownika
qrminator
~user
 
Posty: 945
Dołączenie: 23 Cze 2005, 09:33
Pochwały: 38



Postprzez moniek123 07 Cze 2008, 15:03

bla bla bla bla takie gadanie kajtekjr kiedy miałęś ostatni raz neo? 5 lat temu?
Widzisz może i miałęś problemy jak mieszkasz w jakieś dziurze całkowicie oderwaną od świata , mam znajomych którzy mają neo po 4 lata i wg nich poprostu trzeba umieć "się tym posługiwać", nie dziwie sie jak jakieś dziecko neo dostanie neostrade i używa jeszcze modemu który dostał od nich , nie umie skasować wirusow i potem gada głupoty że neo jest z dupy
myślisz że czemu w większości firm używa sie neostrady?bo jest do dupy ?
mój znajomy np. informatyk używa neo w domu i ma neo w pracy i nie narzeka
spytaj sie jakiś doświadczonych ludzi na temat neostrady to zobaczymy co ci powiedzą
moniek123
~user
 
Posty: 284
Dołączenie: 08 Mar 2007, 17:44



Postprzez kajtekjr 07 Cze 2008, 15:19

moniek123 napisał(a):bla bla bla bla takie gadanie kajtekjr kiedy miałęś ostatni raz neo? 5 lat temu?

Neo mam juz ponad 3 lata! W pazdzierniku konczy mi sie umowa i spadam od TP, tym bardziej ze mam mozliwosc zainstalowania chello .. :) ..Zeby płacic 76 zł za internet 1Mb/s to jest jakies nie porozumienie (umowa na rok!).. :/
moniek123 napisał(a):Widzisz może i miałęś problemy jak mieszkasz w jakieś dziurze całkowicie oderwaną od świata

Jasne! 30 tysiecznie miasto w centralno-zachodniej czesci kraju, no tak dziura jak nic :roll:
moniek123 napisał(a):neo po 4 lata i wg nich poprostu trzeba umieć "się tym posługiwać"

Daj mi instrukcje :D
moniek123 napisał(a):nie dziwie sie jak jakieś dziecko neo dostanie neostrade i używa jeszcze modemu który dostał od nich

Czy ty pijesz do mnie ? :evil: BTW. A czego ma uzywac ? Kupic inny modem ADSL ktory działa w taki sam sposób ktory otrzymało sie od TP ?
A moze zakupic router za 200 zł ? Tylko po co ? Jesli internet chodzi tak samo na modemie ADSL Thomson SpeedTouch 330 i na routerze Linksys WAG200 ?
moniek123 napisał(a):nie umie skasować wirusow i potem gada głupoty że neo jest z dupy

Spokojnie.. :P ..Logi z HJ i Combofixa itd. nie sa mi obce ;)
moniek123 napisał(a):myślisz że czemu w większości firm używa sie neostrady?bo jest do dupy ?

Tylko i wyłacznie dlatego ze Telekomunikacja Polska ma najwiekszy zasieg, najwieksza reklame usług, same usługi sa juz na srednim poziomie.. ;]
moniek123 napisał(a):spytaj sie jakiś doświadczonych ludzi na temat neostrady to zobaczymy co ci powiedzą

Kazdy choc troche jest w temacie i oczekuje od neta troche wiecej niz zmiene IP powie Ci ze Telekomunikacja Polska oferuje internet sredniej klasy ;) Zreszta widac to ze w niektorych czesciach Polski nawet nie sa wstanie zapewnic transferu 1 Mb/s.. :roll: Nie mowiac juz o 6 Mb/s.. :? Smiech na sali.. :roll:
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez Xelos 11 Cze 2008, 19:49

kajtekjr napisał(a):
Xelos napisał(a):dobrych kilku lat neo dostarcza mi takie uslugi internetowe na jakie licze czyli szybkie bezawaryjne i za niewygorowana cene.

Nie wygórowana ? Uwazasz ze 119 zł za neta 6Mb/s przez 3 lata to nie wygórowana kwota ? Nie wygórowana kwota to np. 89 zł przez 13 miesiecy (1 miesiac gratis) + instalacja 39 zł w Chello za neta 10 Mb/s ;) W TP płacisz za neta jak za zboze.. :o

Xelos napisał(a):neo 6mb na 3 lata - 119zł
netia 6mb na 3 lata - 124zl
multimedia 6mb na 3 lata - 132/116zł

Umowa na 3 lata = cyrograf.. ;]

Ta, kiedys nawet zastanawialem sie nad chello ale jak mi zaspiewali za podlaczenie ponad 2500zl (nie nie pomylilem ilosci zer:) ) to mi szybko przeszlo.

Zreszta kazdy ma swoje zdanie na temat roznych ISP i ciezko jest kogokolwiek do zmiany zdania przekonac. Ja wiem tyle, ze gdy ja cieszylem sie bezproblemowym internetem wszyscy znajomi chodzili i nazekali ze u nich ciagle cos nie dziala a neta mieli u roznych operatorow (od gownianych lokalnych ISP po wieksze ogolnopolskie firmy) i oprucz TP jedynie chello oferowalo rownie dobrej jakosci uslugi (niestety brak dynamicznego IP sux).

kajtekjr napisał(a):Jasne! 30 tysiecznie miasto w centralno-zachodniej czesci kraju, no tak dziura jak nic

a nie?
ja mieszkam w 500 tys miescie i jak juz pisalem wczesniej z neo nie mialem zadnych problemow:)
Xelos
~user
 
Posty: 316
Dołączenie: 23 Maj 2005, 20:40
Pochwały: 9



Następna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości